Typ hledáčku?

Od: Datum: 05.03.14 15:13 odpovědí: 5 změna: 05.03.14 15:57

Jaký je lepší hledáček optický či elektronický? :) Vybírám fotoaparát tedy výkonný kompakt... a tak nevím jestli Canon G15 nebo Nikon P7800 :) Canon Powershot G15 má hledáček optický, a Nikon Coolpix P7800 elektronický hledáček se 100% pokrytím obrazové scény, který nabízí více než 900 000 bodů a dioptrickou korekcí :) co tedy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.14 15:23
avatar

A kdo z nás má vědět co je pro VÁS lepší?

Jděte do obchodu...a podívejte se do hledáčku obou Vámi uvažovaných modelů...a podle toho který Vám bude více vyhovovat si vyberte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 05.03.14 15:26
avatar

Já radši elektronický. Přesně vím, co bude vyfoceno (ani víc, ani míň, dobře se pozná i obsah fotky při zoomování, obraz není focen z jiného místa, než ze kterého koukám hledáčkem) a dá se tam zobrazit spousta užitečných a potřebných informací.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: anges*
Datum: 05.03.14 15:40

Děkuji moc za užitečnou radu :) zakoupím s elektronickým hledáčkem je lepší :)

Datum: 05.03.14 15:30

Oba foto jsou velmi slušné. Záleží, co preferujete. Pokud se na tuto věc musíte ptát, tak bude spíš jedno, co si koupíte. Pokud nejste třeba ze zrcadlovky závislý na optickém hledáčku, tak vám zřejmě chybět nebude a zvyknete si fotit s tím, co je.

doplněno 06.03.14 08:38:

Jsou prostě lidé, co jsou na optický hledáček zvyklí a u kompaktu jej vyžadují. Také ho často preferují lidé s brýlemi na blízko, protože mají problém přeostřovat mezi hledáčkem a scénou. Chyba je, že G15 nezobrazuje v hledáčku přídavné info, jako je to běžné u zrcadlovek. já jsem zvyklý používat oba systémy podle toho, který je v dané situaci výhodnější.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.03.14 15:57

tomkk

Nejsem si jist, zdali závislost na optickém hledáčku zrcadlovky, lze srovnávat s potřebou optického hledáčku kompaktu, v tomto ohledu je rozhodně lepší na kompaktu elektronický hledáček, ne nadarmo se kompaktům s elektronickým hledáčkem říká nepravá zrcadlovka. Oproti optickému hledáčku kompaktu je vidět v elektronickém opravdu to co bude opravdu na snímku a spousta jiných užitečných informací jak už zde bylo zmíněno.

doplněno 06.03.14 09:09:

tomkk:

hlavní výhoda hledáčku, ať už průhledového u kompaktu, nebo elektronického používaného hlavně u ultrazoomů, nebo hledáčku u zrcadlovky je ta, že nutí fotografa držet fotoaparát stabilněji, než když čučí na displej. Mně jen přišlo usměvné argumentovat závislostí na hledáčku zrcadlovky ohledně hledáčku optického u kompaktu Tkzv. SLT fotoaparáty spojují hlavní výhody zrcadlovky s výhodami fotoaparátu s elektronickým hledáčkem - rychlé ostření zrcadlovky a nepřeberné množství informací v hledáčku, elektronický hledáček je hodně rychlý a má velice vysoké rozlišení a zobrazuje přesně to co bude na fotografii. Z tohoto pohledu je zrcadlovka se sklopným zrcátkem anachronismus :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.