Je to normalni?

Od: Datum: 04.03.14 22:18 odpovědí: 6 změna: 06.03.14 09:27
Dobry vecer .. Mela bych 2 otazecky..
nedavno jsem si koupila novy telefon (Samsung) .. Ma prvni otazka zni, jestli je normalni, kdyz mi nabijecka od telefonu piska? Nabijela jsem ted 2 dny mobil pres noc a nabijecka piska kdyz uz je mobil nabity .. behem nabijeni ne (a nebo slabe) .. celkem je to neprijemne, kdyz me v noci probudi piskani nabijecky ..
a druha : muzu telefon vubec nabijet pres noc?
predem diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.14 22:23

1. slabé pískání je možné (vysokofrekvenční transformátorek), ale tak hlasité, že Vás budí by být nemělo, nabíječku bych reklamoval. Mě tohle po letech dělá LCD monitor, tak ho na noc vypojuji.

2. Ano, samozřejmě můžete mobil nabíjet přes noc, dělám to tak taky, každou noc, stav baterie neřeším, jednou je tam 60%, jednou 20%, a každé ráno mám mobil 100% připravený :)

Ohodnoceno: 4x

Datum: 04.03.14 22:30

Pískání nabíječky jsme nedávno řešili tady. Nabíjet můžete ve dne i v noci, kdykoliv je potřeba.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.03.14 00:15

Já bych přes noc nenabíjela. Mobil potřebuje k nabití kratší dobu, po skončení nabíjení je lepší nabíječku odpojit U starších mobilů se dlouhým nabíjením dříve opotřebuje baterie (nevím, jak je to u novějších).

Od: bmbx®
Datum: 05.03.14 07:26

ivzez:

u žádných mobilů, ani u starých ani u nových neměla doba nabíjení vliv na životnost baterie. Pouze u starých, osazených Ni-Cd nebo Ni-Mh články, bylo dobré nabíjet až při vybitém akumulátoru. U Li-XX akumulátorů je naopak vhodné nabíjet kdykoliv je to možné a nevybíjet jej až nadoraz, prodlužuje se tak mnohonásobně životnost baterie. Nabíjet přes noc je to nejlepší co člověk může udělat. Ćlověk jde spát a mobil nechá taky dobít energii

Každou noc když jdu spát nechávám mobil nabíjet, nejen že mne mobil nikdy nenechal na holičkách s vybitou baterii, ale ještě jsem nikdy nemusel do mobilu kupovat novou baterku, protože by se původní opotřebovala. (podotýkám, že už několik desítek let sloužím i noční, takže nabíjím i přes den, když spím)

Datum: 06.03.14 03:30

Já mám informace přesně opačné - že se životnost baterie zkracuje častým a/nebo zbytečně dlouhým dobíjením, že by se baterie měla nechat občas úplně vybít a pak ji znovu nabít. Ale já mám všechny mobily přes 12 let staré, jeden odhaduji na 15 či více let (dostala jsem jej od neteře, která jej už pár let používala).

Docela se obávám, že se mi - až začnou "odcházet" - už nepodaří sehnat mobil jenom na volání ...

Od: bmbx®
Datum: 06.03.14 09:27

ivzez:

nic ve zlém, ale vaše informace jsou přesně špatné, Li-XX články nelze z principu přebíjet, takže jim dlouhé nabíjení vůbec nevadí, přesněji řečeno pokud jsou nabité, tak do nich nabíječka nedostane vůbec nic, chovají se jako odpojené. Ano, je dobré, jednou za čas vybít, ale v běžném provozu jim mnohem víc prospívá pokud se nabíjí při každé příležitosti. Např. pokud budete nabíjet jen při vybité baterce, má baterka dejme tomu 500 nabíjecích cyklů životnost, pokud budete baterku kdykoliv "došťuchovat" tak se dá říci, že baterka bude mít cyklů tolik, že dřív odejde na svou chemickou destrukci danou časem, který je stejný pokud se baterka používá, nebo skladuje. Vaše informace platily v dobách Ni-Cd / Ni-MH článků, které se už v mobilech mnoho let nepoužívají. Ona Li-XX baterka je hodně podobná automobilovému akumulátoru, ten se taky nabíjí, jakmile běží motor, také tam není žádná automatika co by hlídala nabití, prostě do nabité baterky už z principu nemůže téci žádný proud a autobaterka také většinou odejde stářím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.