Kamera CANON UC 800

Od: Datum: 01.03.14 18:01 odpovědí: 2 změna: 01.03.14 18:24

Dobrý den.

Mám kameru Canon UC 800, je to kamera ještě na kazety (8). Když jsem chtěl kdysi zkontrolovat záznam na starých kazetách, dalo se kameru zpustit jako video i vidět záznam v hledáčku kamery. Teď jsem ji vytáhl po několika letech a zjistil jsem, že kamera jede, ale záznam - obraz v hledáčku kamery není, jen ZRNĚNÍ. Tak nevím co se stalo? Je vada v kazetách, nebo závada v kameře? Vyměnil jsem i knoflíkovou baterií, ale bez výsledku.

Za rady děkuji.

doplněno 01.03.14 20:12:

Za odpovědi dík.

Přetáčet jsem zkoušel, bez výsledků. Vyčistit zkusím až seženu kazetu na vyčištění. Na televizi jsem to nezkoušel zapojit, kdysi byl obraz vidět v hledáčku i bez napojení na TV. Ale může to být řešení. Zkusím. Ale nemůže být něco vymazané v kameře po výměně knoflíkové baterie?

Dík.

doplněno 02.03.14 13:02:

Zatím nemám kazetu na čištění. Ale v hledáčku se nejedná o šum v obraze, ale je tam pouze ZRNĚNÍ, bez obrazu. Ani náznak obrazu. Dík.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.14 18:05
avatar

Zkuste signál pustit do televize a pak se uvidí co jě špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 01.03.14 18:24

Pokud je tam jen zrnění, tak to není nic jiného než špinavá videohlava. Mnohdy zabere přetáčení tam a zpět, ale nemusí to být na moc dlouho, čistící kazeta by byla lepší. Alternativní způsoby čištění u tohoto přístroje nedoporučuji, to může udělat jen zkušený jedinec.

doplněno 01.03.14 22:45:

Knoflíková baterie udržuje v chodu hodiny a kalendář, maximálně může udržovat ještě nějaká uživatelská nastavení, jinak nemá na nic vliv. To co je v hledáčku bude i v TV, nedělejte si plané naděje. Šum v obraze je známka špinavých hlav.

doplněno 02.03.14 13:11:

Je mi jasné, že se nejedná o šum v obraze, těm malým videohlavičkám u VIDEA 8 stačí hodně málo a zmizí kompletně obraz a zároveň i zvuk, protože se zaznamenává společně s obrazem do stejné stopy. Jen se obávám, že s tou čistící kazetou na VIDEO 8 bude v dnešní době malinko problém.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.