Freewarový program na DPS

Od: Datum: 27.02.14 18:39 odpovědí: 9 změna: 02.03.14 18:55

Dobrý den,

mohl by mi prosím někdo poradit dobrý freewarový soft na vytváření DPS? Aby mělo pokud možno co největší výběr pouzder.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.14 19:02

Tak právě takový program jsem před dvěma měsíci našel a říkám, to je BOMBA. Jedná se o DesignSpark PCB. Jediná podmínka je registrace, ale vše je zdarma. Program zvládá všelijaké možně věci, různý počet vrstev, umí vytvořit simulaci 3D jak má výsledek vypadat a hlavní výhodou je, že pokud se člověk přihlásí svou registrací v tom programu, tak má přístup do veřejné databáze součástek, které je možno použít. Zatím jsem nenašel součástku, která by tam nebyla. Dále je dobré, že člověk může do toho programu "nakreslit" schéma zapojení obvodu a program už jen s menší dopomocí dokáže návrh DPS vygenerovat. Já jsem s ním nadmíru spokojen.

doplněno 27.02.14 19:08:

Nemůžu si odpustit nějaké ty obrázky:

Ohodnoceno: 2x

Od: kajek
Datum: 28.02.14 07:02

Díky za TIP, vypadá to hodně dobře :)

Od: zabu
Datum: 27.02.14 19:28

Jednoduchý na naučení je Eagle. Ale free verze má omezený počet součástek, myslím že 50, a má omezený rozměr desky.

Ohodnoceno: 0x

Od: host
Datum: 27.02.14 20:30

Noooo, DesignSpark stojí za pozornost, díky za upozornění, že existuje. Zajímavý je i EdWinXP http://visionics.a.se/PCBDesignSoftware-EDWinXP.aspx , obsahuje i simulace obvodů podobně jako DesignWizard apod.

K otázce: Eagle stojí za tu námahu se ho naučit i proto, že předlohy berou firmy, které dělají plošné spoje na zakázku a hlavně je to u nás zřejmě nejrozšířenější software na plošné spoje a tudíž je tu spousta lidí, kteří mohou poradit.

Také je zajímavý Kicad a podobné, ale prokousání se do nich trvá strašně dlouho a pak se zjistí, že mají třeba omezené knihovny, nebo cokoliv. Nejcennější je dnes čas.

Od: luke237
Datum: 28.02.14 07:07

Datum: 28.02.14 17:25

Poradí mi někdo jak stahnout všechny knihovny co jsou na netu ke staženík Eaglu?

Datum: 28.02.14 21:04

Knihovny nakopíruj do instalované složky, většinou "C:Program FilesEAGLElbr" , poté program spust a v hlavním okně kde máš projekty klepni pravým na Libraries a dej Usel all

Datum: 01.03.14 23:35

Existuje funkce v Eaglu, pomocí které mi rozmístí trochu inteligentně součástky na desce (ne schéma)? Pokud to umí, tak kde tu funkci najdu?

Datum: 02.03.14 18:55

Neexistuje a myslím, že ani script na to nejde použít. Umístění součástek totiž hodně záleží na konstruktérovy, třeba tranzistor který bude přidělán velký chladič nedáte doprostřed desky, ale na kraj atd. Obecně jakékoliv automatické routování a umisťování součástek je špatné a je třeba to vždy důkladně nastavit. Pak jsou lepší placené programy, jako třeba Altium, ale stejně bez práce to není.

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.