Cena za znalce

Od: Datum: 21.02.14 22:23 odpovědí: 4 změna: 22.02.14 08:05

Dobrý večer, prosím na kolik výjde takový znalec.(jak to probíha) Mám problémy s reklamací a jediná možnost je prej soudní znalec... Neuznaná reklamace nový kus nechtějí dát. I když jsem reklamoval již po třech týdnech od koupi. Musí mi pak eshop proplatit všechny vzniklé náklady?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 21.02.14 22:42

Dobrý den. Cena začíná někde od 4 tis. Co jsem se dočetl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.14 22:49
avatar

málo informací. k ceně za znalecký posudek si ještě připočtěte náklady na právní zastoupení a soudní poplatky. pokud vyhrajete, měla by vám protistrana všechny náklady uhradit. a pokud prohrajete, pak platíte vy... soudce ale může, ohledně nákladů, rozhodnout i jinak.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.02.14 23:06
avatar

Ano e shop zaplatí vše, ale pouze v případě, že vyhrajete, tak doporučuji dobře zvážit zda má cenu se soudit, náklady se mohou vyšplhat až na desetitisíce a výsledek u soudu dnes není nikdy předem jasný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.14 08:05

Bez znalosti typu výrobku a jeho pořizovacích nákladů, podrobnostech o závadě a reklamačním procesu, je každá rada drahá. Např. pokud prodejce neuvede důvod zamítnutí reakce, je vhodné výrobek reklamovat opakovaně s žádostí o přezkoumání s uvedením, že jinak se budete muset obrátit na ČOI nebo SOS. Pokud se jedná o výrobek s pořizovacími náklady ve vyšší cenové hladině, je vhodné se obrátit na soudního znalce. Seriozní znalec ještě před provedením posudku, spotřebiteli oznámí, jaká je pravděpodobnost výhry v soudním sporu a tím dává možnost si případné provedení provedení posudku ještě rozmyslet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.