Digitální hodiny

Od: Datum: 21.02.14 17:20 odpovědí: 14 změna: 23.02.14 18:18

Zdravím,

Potřeboval bych poradit. Hledám digitální hodiny malého rozměru, které trvale svítí za nějakou malou cenu. Třeba kolem 200-300,- Kč. Stačí opravdu jen hodiny. Žádný budík, teplota a podobné vymoženosti. Chci to jen do obýváku na skříňku, kdy při myšlence "Kolik je hodin?" nasměruju zrak a vidím. Nemusím sahat po mobilu nebo vstát a jít zmáčknout tlačítko na budíku, aby se rozsvítil. Měli jsme hodiny na satelitním přijímači, které svítili, ale ten jsem odstavil a teď mi ten čas v místnosti chybí. Našel jsem něco jako toto: http://www.mall.cz/budiky-dig…entime-sitovy-digitalni-budik ale zase dávat skoro 700,- za osvětlený displej, když nic jiného tam nevyužiji... Zkoušel jsem hledat i na Pandatronu nebo GME jen nějaký obvod s displejem a časovačem co by fungoval jako osvětlené hodiny, ale nenašel jsem.

Napadá vás někoho něco? Díky předem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.14 17:32

Funkce přece nemusíš používat.

Podívej se tady nebo tady.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.02.14 17:39

Pravda, funkce používat nemusím, ale čím víc jich je, tím je to dražší.

Vidíš to, Aukro bude asi jasná volba. Díky moc za tip.

Datum: 21.02.14 17:47

Nemáš zač. V tomhle případě bych se nebál ani porozhlédnout u vietnamců. V Praze buď SAPA nebo holešovická tržnice, prostě tam, kde mají širší nabídku elektro.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.02.14 18:50

Pozor na to, že bateriový samozřejmě nesvítí stále, ale jen krátce po stisknutí. Trvalé svícení baterie neuživí. Pokud vám toto nevadí, tak klidně od ťamanů. Pokud ale chcete trvale svítící, tak musí být do sítě, a ten bych rozhodně u ťamanů nekupoval. Pokud tedy nechcete vyhořet.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.02.14 17:25

Vjetnamskou tržnici bych v tomto případě asi opravdu nezvolil. Stejně jako například pro světelný řetěz na Vánoční stromek :-D

Datum: 21.02.14 18:05

Já bych si vybral budík řízený rádiovým signálem (DCF). O ten se kromě výměny baterie nemusíte starat ani při přechodu na letní/zimní čas. Některé kromě času zobrazují datum a den, případně i teplotu v místnosti. A jsou levné. Podívejte se tady.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.14 17:13

Myslím, že budík řízený rádiovým signálem nemá trvale podsvícený displej. Nebo se pletu?

Od: rv
Datum: 21.02.14 18:07

Používám zásuvkový (se zálohovou baterií) radiobudík s projekcí z lidlu - silvercrest SPU 900 a má regulovaný jas displeje a hlavně tu projekci (chcete-li , svítí pořád). Pro nás poloslepé je optimální vidět ve tmě na stěně půlmetrové hodiny. Čas se nastavuje automaticky pomocí RDS. A navíc je tam to rádio, které jsem použil asi třikrát. A ještě na rozdíl od klasických nástěnných - netiká, takže absolutní ticho.

Od: erikretr*
Datum: 21.02.14 18:35

Datum: 22.02.14 17:23

Mají je i na Aukru za půlku ceny. Jen si nejsem jistý jestli svítí sám od sebe aniž bych musel mačkat tlačítko pro rozvícení.

Od: hop®
Datum: 21.02.14 18:52

Nevím, jestli všechny uvedené odkazy od kolegů jsou na svítící hodiny, ale já bych si asi vybíral tady...

doplněno 22.02.14 17:39:

Není zač, rádo se stalo! ;)
Jak už bylo řečeno, trvale svítící hodiny asi budou jen do zásuvky, byl by to příliš velký žrout baterií. Alespoň já jsem žásný podobný exemplář ještě neviděl...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.02.14 17:23

Ano, taky možnost. Díky

Datum: 23.02.14 17:37

Na stránkách od @hopa by vašim požadavkům mohl vyhovovat rádiem řízený budík za 499 Kč. Má napájení ze sítě, tak může svítit stále. http://www.ehodinarstvi.cz/BU…-JVD-RB803-4-darek_g5038.html K dispozici jsou 4 barevná provedení.

Datum: 23.02.14 18:18

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.