Odstoupení od kupní smlouvy

Od: Datum: 21.02.14 09:47 odpovědí: 6 změna: 22.02.14 09:43

Dobrý den, před 31 dny jsem by reklamovat mobilní telefon. Ze zákona mají lhůtu na vyřízení 30 dní a pak má zákazník právo na odstoupení od smlouvy. Já bych se chtěl zeptat jakým způsobem mám odstoupit od smlouvy? (zaslat poštou, osobně na prodejně). Mobil je kupován u O2. Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.14 09:53

A máte zjištěno zda není telefon opraven, není povinností vás na to upozornit.

Ohodnoceno: 0x

Od: cooper63
Datum: 21.02.14 09:56

Dneska mě o tom informoval.

Datum: 21.02.14 10:11

Nejsem si jistá, že není povinností informovat o vyřízení reklamace...slyšela jsem, že proběhly nějaké změny v OZ. Podle nich by měl být zákazník informován o vyřízení reklamace. A pokud není, po uplynutí 30 dní lze považovat reklamaci za nevyřízenou (i kdyby už vyřešená byla) a můžete žádat peníze. Jestli je to fakt, nebo jen "jedna paní povídala", to nevím. Každopádně, pokud uplyne 30 dní, máte nárok na odstoupení od kup. smlouvy a záleží jen na vás, jak razantně se k tomu postavíte. To znamená: nenechat se odbít!

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 21.02.14 10:02

Pokud je to v místě, tak osobně, předat i písmo, ovšem správně argumentovat dle OZ, nenechat se odbýt.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.02.14 22:46

Reklamační lhůta se počítá od dne následujícího po dni reklamace tedy ne ode dne reklamování a pokud vás informovali dnes tak je to 3Otý den a je vše z jejich strany v pořádku.

Ohodnoceno: 0x

Od: cooper63
Datum: 22.02.14 09:43

Ano to já vím, počítal jsem to ode dne následujícího a je to 31.dne. Takže si myslím, že právo na odstoupení mám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.