Kodeky filmů

Od: Datum: 20.02.14 18:06 odpovědí: 2 změna: 20.02.14 19:34

Zdravím,

TV mi nepřehraje polovinu filmů ve formátu avi. program na rozbor mi zjistil, že ty co jdou jsou Xvid a ty co nejdou jsou Divx. Ale mám nový televizor, tak je to možné? Četl jsem, že Divx je originílní a Xvid opakem, pak ale nechápu proč by měla TV podporovat zrovna neoriginální kodek a originální ne. Nevítě prosím někdo, zda to může být i nečím jiným? Fleškou ne, těch sem zkoušel více. V tom rozboru se nevyznám, našlo to milion věcí, pak taky zda víte o nějakem programu na konvertaci a zda to má cenu, díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.14 18:16

Je to použitým kodekem, jak píšete. Osobně jsem se tomu taky docela dost divil, když úplně nová "smart" televize Panasonic Viera za 13k neumí přehrát některé z nejpoužívanejších formátů *ee*, taky právě DivX nepřehraje...

Ohodnoceno: 0x

Od: zabu
Datum: 20.02.14 19:34

TV podporuje neoficiální kodek proto, protože je zadarmo. Kdežto za použití originálního kodeku, musí výrobce zaplatit poměrně dost peněz.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.