Jaké digestoře?

Od: Datum: 11.02.14 17:28 odpovědí: 7 změna: 10.12.15 15:39

Dobrý den,

zařizujeme si v místnosti kuchyň a zajímalo by nás, jaká digestoř je nejlepší - vyplatí jak finančně, tak i prakticky.

Jestli jsou lepší na filtr nebo do komína (roura někde je, ale musí se prokopat a zapojit). Nebo jsou nějaké další možnosti? Digestoř kupujeme poprvé, tak se ještě neorientujeme.

Když mají filtr, jaké jsou váhody a jak často se musí měnit. Kolik pak stojí nový?

Moc děkuji za rady a pomoc.

Pěkný den.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.14 17:32

filtr snad výhody prakticky nemá, možná jen to, že neodchází teplo ven. Jinak pokud je možnost, tak určitě s vývodem ven

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.02.14 17:34

Za mě také doporučuji vývod ven, pokud je ta možnost. My máme Fagor a funguje skvěle:)

Datum: 11.02.14 18:45

Filtr neodstraní vodní páru. Pokud máte nová okna, začne vám byt plesnivět.

Ten komín, je komín? A je jen váš? a byl používán jako komín?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.02.14 19:07

Určitě si vyberte nějakou s možností odtahu zplodin mimo byt. Je více typů (komínové, podstavné, zabudované atd.), záleží na vašich představách. Ceny jsou přijatelné a jde o jednorázovou investici, tak bych na ně moc nehleděl. Filtry jsou ve všech digestořích, zamezují úniku tepla z místnosti a zachytávají mastnoty. Cena 1 ks univerzálního filtru je kolem 100 Kč a vydrží podle toho jak moc vaříte. Minimálně rok, ale já už ho tam mám kupodivou pátýrm rokem a pořád je dobrý. Mám digestoř Mora a jsem spokojen: http://www.levneelektro.cz/s91-digestore-podstavne

Ohodnoceno: 2x

Od: paw®
Datum: 11.02.14 20:45
Kupte si hlavne digestor s vetsim sacim vykonem. Aby mohla odtahnoit vse, co je treba.

Od: tex®
Datum: 12.02.14 12:59

Dobrý den,

naprostý souhlas tím, že to co digestoř nasaje by mělo jít ven z domu. Při výběru zkuste ale vzít v potaz také jednu vlastnost a to je hlučnost. Já jsem si při výběru na hlučnost ani nezpomněl, a sice mám výkonnou digestoř, ale také je hodně slyšet.

Kdybych dnes kupoval novou, tak mě možná bude hlučnost zajímat jako první věc.

Tex

Datum: 10.12.15 15:39

Ja myslim, že řešit filtraci přes uhlíkové filtry je až to nejposlednější řešení. Vždy je lepší mít odtah z baráku ven. My jsme to taky řešili a protože máme ostrůvkovou digestoř ta jsme museli vytvoři sádkokartonový podhled pro odtah..a rozhodně nelitujeme...máme ho sice jen pár dnů, ale spokojenost. Za mě teda určitě bez filtrů - stejně se to finančně nevyplatí.stojí 300-600 Kč a musí se měnit cca každé 3-6 měsíců...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.