Proč nesvítí lustr?

Od: Datum: 10.02.14 20:22 odpovědí: 5 změna: 10.02.14 20:40

Dobrý den, prosím vás o radu. Mám v pokoji lustr se čtyřmi reflektorovými žárovkami. Již nějakou dobu byla jedna prasklá, ostatní 3 dál svítily, tak jsem to neřešila, protože mi světlo za 3 žárovek stačilo a nechtělo se mi lízt po štaflích a měnit ji. Bohužel před pár dny jsem přišla do pokoje, rozsvítila jsem lustr a "něco" se stalo. Jako když praskne žárovka - lustr jen probliknul a zhasnul a od té doby se nerozsvítil. Tak jsem koupila pro jistotu všechny 4 žárovky nové a nechala si je vyměnit - byly prasklé všechny až na jednu. A lustr ani po výměne žárovek nesvítí. Poradíte, kde může být chyba?
(Jedná se o pronajatý byt zřejmě se starými rozvody. Jak mám postupovat, mám zavolat majiteli, nebo rovnou nějakého elektrikáře?)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.14 20:24
avatar

Co jistič nebo pojistky? Zkontrolováno? V pořádku?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: juicykstrow
Datum: 10.02.14 20:30

Jistič žádný spadlý nebyl, teď jsem je pro jistotu shodila a opět nahodila a nic nepomohlo. Pojistky - v bytě to samé jako pojistky v autě - může se nějaká "přepálit"? Kde je najdu? Ve skříni s jističema nic takového není.

Datum: 10.02.14 20:25
avatar

A nahodila jste jističe?

doplněno 10.02.14 20:41:

"Jak mám postupovat, mám zavolat majiteli, nebo rovnou nějakého elektrikáře?"

Když jsou jističe a žárovky v pořádku, tak raději zavolejte majiteli, ať se o opravu postará, případně si zaplatí elektrikáře on.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.14 20:34
avatar

Ještě může být špatný kontakt na připojení lustru k síti. Bude tam "čokoláda", zkontrolovat a dotáhnout kontakty šroubovákem. Pozor předem vypnout jistič.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.02.14 20:40

Zavolejte někoho, kdo se toho nebojí, malé opravy si zajišťujete sama, to jistě máte ve smlouvě. Zřejmě vypínač, nebo vodiče, svorky u lustru, jak jste s tím pohla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.