Oprava vypínače světelel 6+6

Od: Datum: 08.02.14 14:32 odpovědí: 15 změna: 23.02.14 09:33

Dobrý den,

chtěl bych se poradit, od začátku co jsem vyměnil vypínač 6+6 se mi jedna polovina vypínače - levá špatně přepínala.

Rozebral jsem vrchní krytku viz foto a když spínám ručně tj. když spínám bez krytky černé knoflíky tak vše funguje jak má.

Když nasadím bílou krytku, jde hůře nasadit, tak levá část vypínače nespíná. Při spínání cítím že spíná s tlakem, ale nesepne přepínač.

Neporadil by mi někdo kde by mohla být chybička?

Jsem elektrikář, ale nemohu na to přijít.

Děkuji, přikládám fotografie.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vennyl
Datum: 08.02.14 14:33

Přikládám foto.

Datum: 08.02.14 14:34
Od: dexx®
Datum: 08.02.14 14:35

No já bych to tipnul, že překáží ten levej šroubek.

Ohodnoceno: 3x

Od: pest®
Datum: 08.02.14 14:49

Taky myslím, zkusil bych ho vyndat úplně a vyzkoušet, jestli to bude ono, tak bych ho přešrouboval do vrchní dirky v krabici, tam by neměl tolik vadit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.02.14 14:37

těžko říct takhle s fotky, nezavazí tam něco? šroubek, drát? .. ten dole je hliník? .. zkus ten vypínač odělat a zase přidělat - z praxe to bude rychlejší a praktičtější než to pracně zjištovat ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 08.02.14 15:09

Dobrý den,

levý šroubek jsem vyšrouboval úplně ven a stále levý přepínač nefunguje. I jsem vyndal vypínač a dal zpět, pod ním jsou natlačené dráty.

Jinak ten spodní drát je hliník, vrchní jsou z mědi.

Datum: 08.02.14 15:14

A když ho necháte povytažený ze zdi tak funguje? Mohl by být problém i v tom, že ty dráty co jsou pod ním ho po dotažení prohýbají a nechodí jak má. Hlavně bacha at nedostanete ránu, nerad bych měl někoho na svědomí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.02.14 18:53

Zkus několika vrstvami izolačky podlepit tu stranu páčky, která nespíná, třeba se to zlepší. Jinak vyměň strojek, může být přetežené pérko, u vypinače klasik se to stává. Ale zaráží mě ty žlutozelené dráty ve vypinači, Píšeš, že jsi elektrikář a uděláš takovou prasárnu. Ke všemu to ještě vyfotíš a zveřejníš. Ruce ti urazit je málo.

Upozornění od sys hejkal 09. 02. 2014 08:36:16
Poukázat na konkrétní chyby, třeba tady ty barvy žz. a m., to beru! Ale urážet někomu ruce? Kroť se! Někdo by mohl zkritizovat třeba tvůj písemný projev... trochu tolerance prosíme!

Datum: 08.02.14 19:14

Ano ty dráty to je moje chyba, dělal jsem to než jsem vyšel SŠ a uvědomil jsem si to až jsem měl dráty zazděné, omlouvám se.

Jinak zkusím ten vypínač ještě jak píšete, po vytažení a dám vědět zda chodí, zepsodu je opravdu dost dátů, nepoužil jsem hlubokou krabici, protože to bylo do panelu.

Datum: 08.02.14 20:25

Na základě této Vaší poznámky (pokud jsem to dobře pochopil): ...když spínám ručně tj. když spínám bez krytky černé knoflíky tak vše funguje jak má... se domnívám, že máte příliš přitažený (?levý? šroubek - záleží, zda to berete z Vašeho pohledu nebo z pohledu vypínače), který drží vypínač v krabici a vypínač se pak i díky nerovnostem kolem krabice deformuje. Zkuste jej povolit a vyzkoušejte (měl by se pak i líp nasazovat kryt vypínače).

doplněno 08.02.14 20:35:

Levý šroubek z pohledu "montéra" :)

Od: nij
Datum: 08.02.14 21:26

Jéžišmarja, hliník, měď, žlutozelená, modrá. Poťeškoště, řemeslo utíkej.

Jinak nevím co tady poradit, trochu zručnej řemeslník na to musí přijít. Jinak vyměnit vypínač, třeba.

Ohodnoceno: 0x

Od: 111®
Datum: 08.02.14 21:39

já to vidím tak, že levý šroubek je moc u kraje a zavazí krytu, přešroubovat do jiné dírky...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.02.14 20:38

Vypínač je natlačen dráty dopředu, tudíš nepracuje jak má, to jsem vyzkoušel z vašich rad. Budu muset koupit novou krabici a zkusit udělat do panelu hlubší díru, protože ikdyž jsem zkrátil dráty, tak vypínač nefunguje, je pořád stlačený.

Datum: 10.02.14 21:29

A nejdou ty dráty trochu přerovnat? Nebo něčím podložit vlastní vypínač pod šroubky, někdy stačí to jen tolik nedotáhnout. S jedním vypínačem v obýváku jsem si hrál snad půl hodiny, než jsem ho přišrouboval tak aby fungoval lehce. Pokud nic nepomůže, tak pak jedině hlubší krabici.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.02.14 09:33

Dobrý den,

tak jsem to vyřešil výměnou za hlubší krabici, ty dráty tam byly "nacpané".

Poté mi začal za pár dní vynechávat i vypínač na druhém konci, tak jsem měl zase o práci navíc, tam jsem vyměnil vypínač a vše bylo OK. Děkuji že jste mi tady dobře poradili co s tím.

Hezký den,

Vennyl

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.