Věž Samsung MM 19 - přehrávat MP3

Od: Datum: 07.02.14 13:12 odpovědí: 1 změna: 07.02.14 13:42
avatar

Poprosím o odbornou konzultaci:

Řadu let používáme v plné spokojenosti mikrověž SAMSUNG MM 19, ale v poslední době nám začíná čím dál více vadit, že nelze přehrávat CD MP3. Koupi nově věže s MP3 jako staří lidé z pochopitelných důvodů neplánujeme ... jen se zabývám otázkou, jak zachovat dosavadní sestavu a připojit k ní např. vhodný přehravač MP3. Zmíněný MM 19 má vzadu AUX dvojitý input stereo, tak snad přes vhodnou redukci by to neměl být tak velký problém. To, že ten přidaný přehrávač bude třeba USB Flash nevadí, převod z CD MP3 počítačem zvládnu. Uvažoval jsem i o výměně zabudované optické mechaniky za modernější, ale tudy cesta určitě nepovede ...

Děkuji za každou dobře míněnou a ekonomicky rentabilní radu.

doplněno 07.02.14 23:03:

Děkuji za první odpověď, rozumím tomu. Ale přece jen ještě doplňující otázku: přenos audio přes výstup pro sluchátka asi není zcela ideální, uvažuji proto o přenosu přes USB a následnou redukci USB/jack.

Nejsem si ale jistý, zda každý přehravač, kterým má USB port, funguje jak na nahrávání tak i přehrávání, tedy přenos do radia. Informace o jednotlivých typech přehrávačů jsou dost kusé, metodou pokusů a omylů bych nechtěl postupovat.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.02.14 13:42
avatar

Dobrý den, je to, jak píšete - pokud má věž audio vstup (input), neměl by být problém s připojením jiného audio zařízení (tedy ani s přehrávačem MP3 - výstup ze sluchátek).

Další možnost je vyrobit si v PC z formátu MP3 to Audio-CD ve vypalovacím programu a toto již normálně přehrávat v mechanice věže (pokud čte pálená CD). Zdravím!

doplněno 07.02.14 23:14:

Asi takto. Hudební formát MP3 není žádná velká kvalita, tak přenos přes výstup pro sluchátka je dostatečný - pouze se musí správně nastavit hlasitost, aby byl signál i čistý. Pokud chcete kvalitu hudby v Hi-Fi, tak si stahujte tuto ve formátu FLAC - to je kvalita originálu. Některé přehrávače MP3 mohou přehrávat i FLAC. Vypálené Audio-CD z tohoto formátu má opět kvalitu originálu. S tou redukcí nemám zkušenost - asi bych to nepokoušel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.