Mono jack na stereo jack

Od: Datum: 06.02.14 14:43 odpovědí: 13 změna: 07.02.14 07:12

Čaute potrebujem poradiť ohladne kábla čo je v prílohe...neskoro som si všimol že vlastne jeden je mono a druhý stereo...ja ale potrebujem obidva stereo...je možné to nejako spraviť? ideálne keby to šlo len nahradením/odrezaním koncovky mono a následným napajkovaním stereo koncovky na ten kábel...šlo by to tak?...prosím o rady ďakujem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 06.02.14 14:47
A co od toho ocekavate? Ja myslim ze to nebude mit kyzeny efekt, protoze na druhem konci toho monojacka bude monozdirka...
Ohodnoceno: 3x

Od: carlos112
Datum: 06.02.14 14:58

No potrebujem toto...priložený obrázok

Od: ben®
Datum: 06.02.14 14:58

Dobrý den, jak píše kolega, tak záleží na druhém konci toho kabelu, resp. na počtu vodičů k tomu mono konektoru. Pro stereo musí být jeden kanál (červený) a druhý kanál (bílý) a třetí vodič je společné stínění. Pokud tam po odřezání najdete pouze jeden vodič a stínění, tak je to mono a stereo z toho neuděláte. Zdravím!

doplněno 06.02.14 15:04:

Máte dva zdroje stereo zvuku a jen jeden pár repro. Stejně nemůžete (nesmíte) pouštět obojí najednou. Volil bych dva propojovací kabely stereo a ruční "přepínání" u repro. A nemohou se repro poškodit dvojím signálem.

doplněno 06.02.14 15:11:

Díval jsem se i na rozdvojky JACK a jsou jen jednosměrné - jeden signál stereo se může dělit na dva. Ve Vašem případě by šlo asi o slučovač signálu, ale to nevím, zda by to bylo dobré pro repro. Já kabely přehazuji ručně a nemohu se tedy splést.

doplněno 06.02.14 15:26:

Já bych volil dva propojovací kabely s konektory JACK (samec) / JACK (samec) z obou zdrojů signálu. Na jejich konec použít rozdvojku 2x JACK (samice) / 1x JACK (samec).

Ten konec rozdvojky připojit na repro, ale vždy pustit jen jeden zdroj signálu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.02.14 15:00

A keby rozrežem to stereo a napájkujem na ten istý kábel stereo jack ďalší?

Datum: 06.02.14 15:15

Ja to potrebujem len zapojiť tak aby som nemusel k tomu vstávať (lenivosť ja viem)...nešlo by to zároveň aj TV aj z toho recievera...išlo by to buď z toho alebo z toho

Datum: 06.02.14 15:17

Tento kabel je prodlužovačka a rozdvojka. Mono kabel je pro mikrofon, stereo má dva stereo výstupy, pro současné zapojení např. sluchátek a repro.

http://www.mironet.cz/gembird…jack-35mm-samice-1m+dp194764/

Datum: 06.02.14 15:40

Ke stejnému účelu a k naprosté spokojenosti používám toto: http://www.gme.cz/rozdvojka-jack-3-5mm-sca-2028-p809-021

doplněno 07.02.14 01:58:

Já tu rozdvojku mám zastrčenou do výstupu ze zvukovky, abych mohl mít v jedné "díře" zapojené reproduktory a z druhé "díry" mám male-male kabel vedoucí zpět do vstupu zvukovky. Teď mi, ale vlastně došlo, že je to trochu jiný případ než u tazatele.

Od: ben®
Datum: 06.02.14 16:14

Dobrý den, ano, to je to, čemu říkám rozdvojka. Ale, myslím, že tímto spojením se dostanou k sobě (proti sobě) dva výstupy signálu - při zapnutí obou přístrojů.

A spojovat natvrdo výstup s výstupem asi nebude dobré pro ty přístroje. A, že tu chybu jednou uděláte, si jsem skoro jistý - nebo to udělá někdo jiný z Vaší domácnosti. Je to spojení dost "dobrodružné" a asi i nebezpečné pro zesilovače v těch přístrojích. Já bych to asi nedělal a i proto volím tu ruční výměnu kabelů od jednotlivých zdrojů signálu. Zdravím!

Od: bmbx®
Datum: 06.02.14 16:44

Záleží jaké výstupy to jsou, pokud jsou sluchátkové, tak by to nemuselo žádný problém přinést. Já bych volil sloučení pomocí odporů a bylo by po starostech i po jakémkoliv riziku.

doplněno 06.02.14 16:47:

vzhledem k tomu, že výstupy jsou nejspíš opravdu sluchátkové, jenom bych patřičně zmenšil hodnotu odporů:

doplněno 06.02.14 16:51:

fatalwir:

tvé řešení by bylo možné, ale je to potřeba vyzkoušet. Sloučit výstup notebooku a TV se mi třeba takto jednoduchým způsobem nepovedlo - zapnutý i vypnutý notebook, signál z TV audiovýstupu uplně zazdil - oba výstupy určené pro sluchátka...

Datum: 06.02.14 18:49

Vidím že sa to tu rozbehlo...tak aby sme si to zhrnuli...ano výstup na TV aj na recievery sú slúchatkové...tak sa chcem teda spýtať, bolo by možné odrezať ten stereo jack a na jeden kábel napájkovať 2x stereo jack, bez toho aby hrozilo nejaké riziko? ďakujem za odpovede všetkým :)

Od: bmbx®
Datum: 06.02.14 19:18

na stereo jack je ptřeba kabel se třemi vodiči, tady jelikož je použit mono jack tak budou jen dva vodiče, takže to nepůjde.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.02.14 20:31

ale ja som myslel odrezať nie tú mono, ale stereo viď. obrázok...a tie rozdvojky mám, ale to je oničom, nemám stým dobré skúsenosti, preto to chcem najradšej napájkovať :) ...takže zhrnutie...šlo by to tak ako na tomto obrázku? ďakujem

Datum: 07.02.14 07:12
Ja by som potreboval keby existoval original kabel 1x jakck samica / 2x jack samec lenže take niečo neexistuje (teda nenašiel som)...jedine si to svojpomocne vyrobiť...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.