Nefunkční spotřebiče

Od: Datum: 02.02.14 08:54 odpovědí: 21 změna: 03.02.14 14:53

Dobrý den,proč vždy odejdou spotěbiče vždy po záruce . Vždy se mi stalo že třeba 2týdny po záruce odešla lednice,potom tv... jak to že se to nezničí když je spotrěbič ještě v záruce

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 02.02.14 09:06

Protože výrobci do toho montují tkzv. "kurvítka", součástky co mají za úkol zařízení znefunkčnit, pokud možno těsně po záruce, aby opravu nemusel hradit výrobce a spotřebitel si musel co nejdříve co to jde koupit výrobek nový.

Ohodnoceno: 1x

Od: olaf71*
Datum: 02.02.14 09:18

na tahle kurvítka se musím zeptat servisáků, moc tomu nevěřím. prostě se to vyrábí ze sračkovatých dílů a cena je rozhodující

Od: buss®
Datum: 02.02.14 09:31

No povídá se, povídá, ale, už jsi ho viděl a lze to dokázat? Pak by výrobe byl rozmetán pro podvod aj.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.02.14 10:24

Viz třeba náplně do některých tiskáren (tuším Canon), které se po určitém datu zablokují a nejde s nimi tisknout, i když jdou ještě plné inkoustu. Nebo reflektory ve Fabii I, ve kterých se přehřívají H7 a občas nevydrží ani čtvrt roku (osobně ověřeno). Nebo NiCd články v akunářadí, které díky blbé nabíječce odejdou po dvou a půl letech...

Od: olaf71*
Datum: 02.02.14 10:34

kurvítkem se pak dá nazvat schválně použitý nekvalitní materiál

Datum: 02.02.14 14:21
Jsem majitelem tiskárny Canon, ve které bylo kurvítko softwarové... Asi měsíc po uplynutí záruční doby házela chybu, dle manuálu "navštivte servis", přitom asi v deseti krocích se dala tiskárna odblokovat a od té doby tiskne dál.
Já na kurvítka věřím

Datum: 02.02.14 14:48

mikihans:

Tiskárny Canon jsou kurvítky pověstné a měl si kliku, že bylo sw kurvítko resetovatelné, já už se setkal i s neresetovatelnými. Pak ještě taky jedno mechanické - nevím který model, ale má výklopný displej. Displej zhasnul po rozebrání zjištěn přelomený plochý vodič k displeji vedený škvírou k tomu účelu vylisovanou a v té škvíře ostrá hrana. Stačí pár tahů pilníkem a ten vodič tam vydrží věky

Kamera Video 8 - hlavní motorek, plastový rotor s magnetickým plnivem, hmota se začala rozpadat. Na internetu jsem zjistil, že ta závada se objevovala zcela běžně, jak je to možné? Motor který byl stejně konstruován v každé FD mechanice, vícerychlostní CD/DVD mechanice tak ve videokameře se rozpadne?

Od: bbbb
Datum: 02.02.14 14:59

Tyhle žárovky praskají (vlákna) ale prodávají na to tzv odporové vední které nepatrně sníží napětí a tím prodlužují životnost http://www.eshop-rychle.cz/be…pro-zarovky-H7-s-patici-PX26d

Datum: 02.02.14 15:04

Ano, o tom vím, ale to nic nemění na tom, že ty reflektory prostě ničí žárovky.

Datum: 02.02.14 09:18

Viz zde. Nejdřív jsem si myslel, že jde o srandu a náhody. Dneska už tomu 100% věřím. Je to smutné *plac*

Od: pest®
Datum: 02.02.14 09:21
No protože kdyby se rozbil v záruce, tak to musí výrobce opravit. A na druhou stranu, kdyby vydržel 10 let, tak co vás donutí koupit si nový. Prostě dva roky a dva měsíce, to je filozofie skoro všech výrobců. Hlavně co nejlevněji vyrobit a draze prodat. Ono ani tak nejde o nějaká kurvitka, ale hlavně o kvalitu použitých materiálu a součástek. Vždycky si vzpomenu na vyučujícího technologií - Myslíte si, že je problém udělat barvu, která vydrží 100 let? Ne, není, ale proč by to někdo dělal

Od: buss®
Datum: 02.02.14 09:42

Vizte OZ - Zárukou za jakost se prodávající zavazuje, že věc bude po určitou dobu způsobilá k použití pro obvyklý účel nebo že si zachová obvyklé vlastnosti. A teď mlufte, vše ol rajt.

doplněno 02.02.14 10:43:

Ostatně logicky, kdyby to mělo vydržet do smrti a déle, tak kam půjde rozvoj, obchod, kde bude zaměstnanost? Tím pochopitelně nehájím zmetky. Pak by měla odpovídat cena. Ale pokud lidi kupují a je sorta která chce to nejnovější.

Od: ruskymuzik
Datum: 02.02.14 09:28

Vždy to neplatí. Asi jste narazili na vadný kus.

Od: cuca®
Datum: 02.02.14 10:39

Take doufam, ze to neni pravidlem, ale u dvd se mi to stalo.nedavno to bylo myslim ve strepinach, zkuste to najit.nechce se tomu verit, ale neco na tom bude.musi mit odbyt, tak vam nemohou prodat vyrobek na vecne casy.

Datum: 02.02.14 10:55

pro olaf a ostatní:

samozřejmě, že se mnohdy jedná i o nekvalitní materiál, ale i ten je použit tak aby vydržel to co má. Kdo neví nebo nechápe o čem je řeč, tak se tomu říká oficiálně "řízená životnost".

Jak zmínil praivo, třeba tiskárny Canon, ty jsou třeba proti HPčkům vyrobeny hodně kvalitně a precizně, nic tam nepraská, nic se v nich neláme, vše běhá jako hodinky, až jednoho dne se objeví chyba-kód E 200 a tiskárna se zablokuje - nepomůže ani servis :-D

A mohl bych ještě pokračovat o různých kurvítkách co jsem objevil sám...jinak net je toho celkem plný.

Datum: 02.02.14 12:44

Nevím sice kde bydlíte, ale životnost vašich spotřebičů může zkracovat kolísající napětí v síti.
V určitých případech to může problém vyřešit. A není to nijak vyjímečné.
Proto se to nakonec vyrábí, že jo
http://www.alza.cz/zalozni-zd…repetove-ochrany/18848502.htm

Datum: 02.02.14 12:50

V dobách spínaných zdrojů má kolísání napětí na většinu spotřebičů pramalý vliv.

Datum: 02.02.14 14:06

Tzv. kurvítka nejsou nic nového. Stačí třeba udělat hodně namáhanou součástku místo z kovu z plastu - ušetří se na výrobě a že se přístroj rozbije po určité době používání? No přece přirozené opotřebení... Jinak hodně o tom, jak to funguje, vám objasní

toto video .

doplněno 02.02.14 14:10:

Další pěkné video

Datum: 03.02.14 10:03

Čas mi zatím nedovolil to dokoukat do konce, ale je mi z toho na *blee* a hlavně smutno (hlavně z toho druhého videa). I když chápu pohnutky, lituju příští generace. Díky tomuhle jim odkážeme zeměkouli zcela vyčerpanou a bez surovin. Jsem rád, že se toho nedožiju.

doplněno 03.02.14 12:48:

Mimochodem, mám doma plně funkční žárovku značky "Elektra" (rok výroby neznám, ale bude to hodně dávno) s uhlíkovým vláknem, kterou jsem v roce 1989 objevil při rekonstrukci ve sklepě jednoho domu. Bohužel je na 120 V, takže nemůžu předvést rozsvícenou. Chtěl bych po takové době vidět dnešní úsporku.

doplněno 03.02.14 13:02:

Tak jsem zjistil, že jde o žárovku ze začátku 20 let 20 století. (takže v tom sklepě svítila minimálně 65 let

Datum: 03.02.14 10:20

magdon:

chápeš pohnutky? Vždyť při současné efektivitě výroby by třeba nemusela být tak dlouhá pracovní doba, výrobky by mohli být lacinější a to ne za cenu toho, že jsou vyrobeny na chvilku atd...Tahle honba za většími a většími zisky a super technologiemi nikam nevede. Už se vymýšlejí nehorázné 3.14čoviny. Máš pravdu, že jen vycucneme přírodu a nic z toho. Naši předkové si většinu věcí pořizovali téměř na celý život a celý život jim to taky vydrželo. V dnešní generaci je vypěstován pocit, že pořád musí mít něco nového a moderního.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.