Propojení elektrokomponentů

Od: Datum: 01.02.14 18:16 odpovědí: 11 změna: 03.02.14 15:01

Dobrý den,poraďte,prosím,jak propojit TV(LG 42 LS3400-ZC),DVD rekordér (LG RHT497H),VCR Funai (31D-850) a satelitní přijímač Homecast (S 3000 CR).Problém je v tom,že TV má jen jeden konektor SCART (starší měl dva),takže si nevím rady s propojením "smyčky".Potřebuji nejen sledovat přes jednotlivé přístroje na TV,ale i nahrávat na DVD (z TV,z VCR i ze SAT).Jak zapojit a propojit anténní vstupy a výstupy a Scarty? Dodávám,že z manuálů k jednotlivým přístrojům nejsem moudrý (a kdo je?). Obrázek zadních stran všech přístrojů případně zašlu mailem,jinak to nejde(neumím).

Děkuji předem za srozumitelnou odpověď! (jsem běžný uživatel - pololaik).

Kořínek,Liberec

doplněno 01.02.14 19:28:

Zapomněl jsem vložit obrázek(neuměl jsem).Omlouvám se a vládám jej nyní.avatar
Upozornění od sys ladinpraha 01. 02. 2014 19:18:20
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.14 18:24
avatar
Vložte sem ty fota zadních konektoru přístrojů. Pouze zaskrtnete vložení fota v dalším kroku při psaní prispevku
Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 01.02.14 19:41
avatar

Zkusil bych jednu z těchto variant. Pokud by nefungovalo, přepojoval bych postupně směrem od TV, DVD, až k anténám, vždy zprovoznil jedno zařízení a pokračoval dále. Někdy není jednoznačné, který scart je vstupní a který výstupní...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: korinekva*
Datum: 01.02.14 19:42

Děkuji za nečekaně rychlou reakci! Nákres připojuji v příloze výše. Děkuji! Kořínek

Od: korinekva*
Datum: 01.02.14 20:21

Za oba nákresy s odpovědí děkuji!Teď večer už nic neudělám,zítra si dám záležet.Výsledek oznámím.Díky a dobrou noc! Kořínek.

Od: korinekva*
Datum: 02.02.14 11:26

Dobrý den,mrzí mě a omlouvám se,že odpověď musím označit jako špatnou.Dnes jsem začal podle Vašeho nákresu komponenty propojovat a narazil jsem na chybu.Na obou obrázcích je parabolická satelitní anténa napojena na konektor "aerial in",což není možné,protože konektor parabol.antény je se závitem a převlečnou maticí.Tudíž by satelit.přijímač neměl signál.Nezbývá,než laborovat dál.Nejvíc mě doslova štve,že v manuálech se dočtu jak a kam zapojit síťovou šňůru,ale co potřebuje každý uživatel - zapojení v kombinaci jiných komponentů,ne.To by mělo být povinně součástí každého manuálu k výrobku už od výrobce!

Přesto za Vaše odpovědi s nákresy a Vaši dobrou snahu děkuji! Kořínek

Od: hop®
Datum: 02.02.14 13:26
avatar

Děkuji za informaci, z Vašeho nákresu bohužel není zřejmé, které konektory jsou typu "F" a které "IEC". Správné připojení kabelu kabelu od satelitní antény bude jistě srozumitelně popsáno v návodu. Mimoto lze jistě "F" konektor zkusit připojit do "F" zdířky v satelitním STB, v případě chybného propojení nehrozí žádné poškození přístrojů.
Přeji hodně štěstí při zapojování

doplněno 02.02.14 18:04:

Možné to je, kabely SCART - CINCH bývají jednosměrné, pokud na SCART konektoru není přepínač.

Jinak na můj vkus tam máte zbytečně moc kabelů, například nechápu propojení antény přes SAT a VCR, pokud chcete tento signál pouze nahrávat na DVD a sledovat v TV. Ale to je Vaše volba...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: korinekva*
Datum: 02.02.14 17:52

Dobrý den,před chvílí jsem popsal můj pracně vypocený způsob propojení a připojil jeho obrázek,ale zase jsem něco "zvoral" a nic se neodeslalo.Zkusím to znovu. K.

Protože mnou psaný text nemohu najít,posílám znovu alespoň obrázek mého zapojení s poznámkou,že DVD a satelit jsou plně funkční (oba přehrávají své programy a DVD nahrává z TV i satelitu.Přístroj VCR funguje mechanicky,ale nezobrazuje se na TV ať přepínám Input nebo AV jak chci.Tady jsem bezradný.Nemůže být příčinou propojení VCR - TV komponentním kabelem SCART - Component (3 barevné konektory červený+bílý+žlutý)?V obrázku je to zřejmé. K.

Od: korinekva*
Datum: 02.02.14 19:30

Děkuji za odpověď,která mě uspokojila i poučila - viz zbytečné propojení antény DVD - VCR.Již v prvním dotazu jsem uvedl,že jsem "pololaik"a to si možná lichotím... Na propojení budu laborovat dál,ten mnou použitý kabel má na konektoru SCART přepínač "out - in".

Až se mi to podaří rozchodit,vyjádření zveřejním i s nákresem.Věřím totiž,že stejné a podobné problémy nemám sám.Ať tedy můj vyřešený problém poslouží i jiným. Děkuji! Kořínek

Od: jofa®
Datum: 03.02.14 09:23

Proč DVD rec. nepropojíte HDMI kabelem s televizí? Takhle přes VCR a ještě scartem degradujete signál na nejnižší možnou úroveň. Alespoň s toho recordéru jej přenášejte digitálně. Tv máte moderní a je to vše dest let zpět.

doplněno 03.02.14 09:27:

Navíc komopzitni bez možnosti alespoň RGB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: korinekva*
Datum: 03.02.14 13:48

Dobrý den,Vám-odborníkovi je to jasné,já jsem laik.Jak propojit,když DVD má jen jeden HDMI konektor - to se jednotlivé přístroje (mimo VCR) nepropojují do smyčky?(takto jsem byl před časem poučen).Mohu Vás poprosit o zakreslení propojení komponentů TV - DVD a SAT pomocí kabelů HDMI?Posílám znovu nákres zadních stěn přístrojů i se zakreslením konektorů HDMI.Ono totiž písemné poučení je zdlouhavé,řada pojmů je mi neznámá (viz doplněk "kompozitní bez možnosti alespoň RGB"). Navíc mě vždy provází obava poškození přístrojů špatným zapojením.Nezlobte se,v jiném oboru jsem znalý (strojař),v tomto tápu.

A ještě dnešní poznatek:odpojil jsem dle rady ze včerejška VCR od antény (viz nový nákres) a po spuštění přístroje (přehrávání kazety) a nastavení AV se objevilo střídavě sdělení "není signál" a "nesprávný formát" - a přitom chvilkami naskočil na 1-2 sec. obraz přehrávané kazety.Nemůže být také vada v kabelu SCART-CINCH?Jsem z toho jelen... Předem děkuji! Kořínek

Od: jofa®
Datum: 03.02.14 15:01

Pokud má satelit taky HDMI, tak bych to propojil následovně bez nákresu:

SAT hdmi - TVhdmi1

SAT scart tv - DVDscart 2

DVD scart 1 - VCR av1

DVD hdm 1 - TVhdni2

VCR scart tv - TV scart

Zatím takto bych propojil kabely. Na víc nemám zatím čas až večer. Třeba se někdo ještě ozve.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.