HOTOVÁ zkratová zkoušečka

Od: Datum: 31.01.14 17:29 odpovědí: 10 změna: 31.01.14 18:43

*hi* Docela se stydím za tuhle otázku. Potřebuju jednoduchou akustickou zkoušečku na prozvánění kabelů. Vím, že je to věc mimořádně jednoduchá a dá se vyrobit během několika minut. Jenže nemám chu cokoliv takového vyrábět *blee* . Takže se ptám: existuje nějaká jednoduchá, levná, hotová prozváněčka, vydávající silnější zvuk (slyšitelnost přes několikery otevřené dveře), v provedení, které vydrží hrubější zacházení na stavbě? Na Netu jsem nic takového nenašel (když nepočítám zkoušečku za 14000 Kč *sok* ).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.14 17:49

Jo, to by bylo ono *palec* . Cena přijatelná (akorát že za dopravu zaplatím pomalu ještě jednou tolik :( ).

Od: bussŽ
Datum: 31.01.14 17:43

Ale jsou. Nejlevnější siréénu, bzučák! To by mohlo stačit.

doplněno 31.01.14 18:23:

No já radu nežádal, ale kdyby hledal, našel by třeba ZVZ3.

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbxŽ
Datum: 31.01.14 17:49

buss:

ale k tomu je nutná napájecí baterie a to celé zavřít do děrované krabičky a jek jsem pocchopil z dotazu, tak ani to už se magdonovi nechce řešit :-D

doplněno 31.01.14 17:54:

jirka2:

tentýž problém...

To si oba myslíte o magdonovi, že by jej něco takového nenapadlo? Chce to v krabičce a hotové, ne zvonek přigumičkovaný k ploché baterce

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.01.14 17:53

To jo, to by určitě stačilo. Akorát že jsem ochotný do toho tak akorát vložit baterii. Jakákoliv jiná práce s tím spojená (umístění do krabičky, vrtání, lepení, pájení..) je mi momentálně naprosto proti srsti (co já se v životě podobných udělátek navyráběl... Asi stárnu *plac* ).

Datum: 31.01.14 17:51

Domovní drátový zvonek a baterie

doplněno 31.01.14 18:09:

Je jen základní nápad jak to zprovozní to je už na něm,je mračna řešení jak ten zvonek a baterii propojit,uložit.V připadě na jedno použítí stačí baterie,zvonek a gumička.Pedant by to dal do krabičky přidal optickou kontrolu skratu , stavu baterie,dálkové ovládání vypnutí zapnutí pozlacené hroty,počítadlo kolikrát bylo měřeno s ůspěchem a kolikrát bez ůspěchu atd...

doplněno 31.01.14 18:27:

Potřebuju jednoduchou akustickou zkoušečku na prozvánění kabelů

bmbxjak bys to teda řešil ty?

Od: bmbxŽ
Datum: 31.01.14 18:14

jirka2:

pokud by to byl někdo neznámý tak to beru, ale magdonovi asi opravdu není potřeba radit, že prozváněčku lze zbastlit pomocí domovního zvonku a baterky

Datum: 31.01.14 18:29

Jo, jenže to je přesně to, co dělat nechci *blee* . Takhle to právě opakovaně pokaždé bastlím na jedno použití 5x do roka a už mě to nebaví. Kdybych to potřeboval denně, dám si záležet a vyrobím zkoušečku, která mě bude po zapnutí třeba zdravit *jasne* a nabízet mi čaj *kafe* . Takže použití občasné, ale časově do nedohledna. Chci prostě šáhnout do tašky a zkoušet. Pak to zase hodit zpátky do tašky a použít bez dalšího zásahu třeba za čtvrt roku.

doplněno 31.01.14 18:37:

Pánové, už není co řešit. Hned první odpověď od Bmbx je ta správná *palec* . Jen je škoda, že v tom odkazu není uvedené nějaké označení :( , pokusil bych se to sehnat někde bez dopravy.

Datum: 31.01.14 18:43

Za třícetkorun koupit tuto sirenku na tři baterie jsou v balení. Viděl jsem ji v Lidlu ,Baumaxu,i v eletro obchodě kde prodávají pojistky,kable,světla vypínače atd...No a dva kabliky s krokosvorkou už zapojit umíš.šxvxd=35x25x70mm Slyšet je opravdu hodně daleko.Prodává se pod názvem alarm otevřených dveří.

doplněno 31.01.14 19:03:

Bmbx bude ta tvá prozváněčka slyšet přes několik dveří?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.01.14 18:40
Já bych tam postavil tchýni. Je hotová, nezničitelná, dokáže v každé ruce udržet jeden drát, a po připojení fáze nebo ještě lépe dvou její akustický projev s potěšením zaregistruji i přes několikeré i zavřené dveře...
maminko promiňte! nedalo mi...
doplněno 31.01.14 18:44: Nikdy jsem po takové zkoušečce nepátral, takže nevím. Vždy jsem si něco na koleně zbastlil.
Rad se poučím, pátrejte dál!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.