Tesla reprobedny tenkrát a dnes?

Od: Datum: 29.01.14 18:57 odpovědí: 17 změna: 30.01.14 18:03

Několikrát jsem se snažil dotázat na různých forech ale bez úspěchu. Mám třípásmové Tesly. Hrají dobře, protože jsem nic jiného neslyšel. Není tu nějaký fanda, který by dokázal mít názor, zdali to za těch 20 let šlo zvukově tak nahoru, že je přehrají mnohé dvoupásmovky v cenové hladině za cca 5000 Kč za bednu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.14 19:12

Teska neměla až tak špatné bedny a třípásmo bude lepší jak dvou, co je to za typ? Hlavně byly ve dřevě a ne v hmotě a to dělá se zvukem dost.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.01.14 20:03

S podnikem Tesla Valašské Meziříčí jsem několik let měl určité kontakty.Dokjonce jsem se zúčastnil testování reproduktorů a reprobeden v mrtvé komoře podniku.Mám i řadu katalogů tehdejších reproduktorů,dnešní už ale neznám.Ale už tehdy měly reproduktory z Tesly VALMEZ dobrý zvuk.Já sám jsem postavil několik reprobeden z jejich reproduktorů.Tesla vyráběla reprosoustavy výtečné kvality i pro export,pro výrobce radiopřijímačů,televizorů a speciálně gramofonových souprav.

Všeobecně se dá říci,že se z Tesla reproduktorů dala sestavit reprosoustava pro domácí poslech,dvoupásmová s gumovým basákem(ARN) a tlakovým výškáčem(ARV),doplněný k tomu nastavenou vyhýbkou.Nákladnější třípásmovka pro kvalitnější poslech snese srovnání se zahraničními výrobci.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.01.14 20:26

Svého času byl ve Valmezu chlápek,který stavil takové bedny,že na ně všeci čučeli jak bagr na tvrdou hlínu.

Reproduktory z Tesly prodávali a možná ještě prodávají jako výhradní prodejci mí kámoši,ale odkaz na jejich firmu sem z důvodu reklamy dát nemůžu.

To pokud byste chtěl inovovat...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.01.14 21:00

No jestli myslíš tím jít zvukově nahoru to, že je dnes vše v MP3, tak to jde spíše dolů. Takže klid.

Datum: 29.01.14 21:23

A ve velké míře záleží na Tvých uších a chuti...já jsem "hluchý", ale zvuk z Teslackých reprobeden předrevoluční éry mě stále uchvacuje :)

Datum: 29.01.14 22:10

Nedávno mě přemluvili mladí, abych udělal retro večer u hudby z dob dávných...1972 a tak. Donesli si svoje aparáty na mp3 atd. v dnešní kvalitě kterou považují za špičku. Já jsem vybali svoje retro...stavěné repruduktory 3 pásma s vyhýbkama a lampový zesilovač s gramofonem a klasické desky. Já dodal desku Deep Purple a oni tutéž desku na CD a na soudobé aparatuře se zalíbením zaposlouchali co za kvalitní muziku si donesli.

Potom jsem se začal chlubit já...napřed se smáli jak visí na přenosce závažíčko u gramofonu, ale jen do chvíle, než se začala linout hudba z beden. Na ten pohled jsem čekal. Oči jim vyjely jak šnekům...

Zjistili, jak je jejich hudba ořezaná a ochuzená. Asi je to ale otázka vkusu a toho co se dnes nabízí jako špička...

Ohodnoceno: 5x

Datum: 29.01.14 22:13

No prostě staré HI-FI ja pořád HI-FI.

JB

Datum: 29.01.14 22:15

Já je mám dodnes třípásmovky z Valmezu a ikdyž jsem si koupil sloupová Jamo, jejichž zvuk je "jiný", nedám na ně dopustit.

Je to taky hodně zvykem.

Datum: 29.01.14 22:30

Joo hi-fi jak ma byt...desky, lampac ale hlavne prumer a vubec velikost spolu se skutecnym fyzickym vykonem a tim i pocitem zvuku. To uz dneska neznaj protoze se vsechno zmensuje a osekava na minimum.

Datum: 29.01.14 22:21

Je to pár let, co jsem od babičky vyprosil nepoužívaný gramofon Tesla NZC300 spolu s reproduktory ARS9206. Babička měla gramofon bez přenosky doma asi 10 let, že si ho nechá opravit. Nenechala. Vzal jsem si ho do péče, uvedl do 100% původního a funkčního stavu a je to kus elektroniky, kterého si nejvíc vážím. Ten zvuk je úžasný, nějaké "Geniusky" se tomu nemůžou rovnat :)

Gramofon převážně používám jako zesilovač (má několik vstupů) pro každodenní poslech, ale stejně, deska je deska.

Od: fido
Datum: 29.01.14 22:31

Po mnoha a mnoha lety jsem vyměnil TESLA za DEXON. Oboje super. Samozřejmě, že v dřevě, a 3 pásmech. Dobrá tesla, je lepší než cokoli v plastu ...

Datum: 29.01.14 23:10

Nemá cenu měnit. Pokud ty Tesly mají v pořádku vyhybky a závěsy membrán, těžko se jim dnešní komerce v cenách kolem 5000 vyrovná. Je to dnes stavěné na cenu a co nejvyšší zisk, elektronicky i mechanicky ošizené. Výrobci se snaží, aby to hrálo "efektně", prostorově, takže jsou určité frekvence zvýrazněné a celkově zvuk ochuzený. Sice jsou dneska počítače a moderní materiály, ale objektivně je pokrok pouze ve vyšších třídách , kolem 5000 je to spíš horší.

Já třeba za ideál považuji reprobedny s Teslami s velmi dobrou citlivostí, ještě s textilním závěsem membrány v kombinaci s podobně starým výškáčem. Krmeno elektronkovým zesilovačem. Ten zvuk možná není na úrovni Hi-end, ale má v sobě detail a takovou zvláštní dynamiku, které vetšina dnešních systémů prostě není schopná.

Datum: 30.01.14 00:55

Máte všichni pravdu. Nějaká MP3 (i když od těch 420kb/s).

Od: bmbx®
Datum: 30.01.14 09:23

takjan:

když už nějaká komprese tak jedině ATRAC, takový zvuk z minidisku na to prostě MP3 s jakýmkoliv datovým tokem nemá :-D

Datum: 30.01.14 01:07
Asi takhle. Za deset tisíc už koupíte kvalitní dvoupásmovky, které samozřejmě nepřehrají nejnižší kmitočty. Tesla měla při vývoji omezené prostředky. U třípásmovek neměli odpovídající středový reproduktor, což řešili plechovým křížem pro utlumení boule na středech atd. Rozhodně nemají vyrovnané pásmo, ale jsou lidi, kteří na ně nedají dopustit. Vemte je do nějakého hifi studia a poznáte nedostatky. Co se týče analogových a digitálních nahrávek. Hudba se dá již stáhnout ve studiové kvalitě a s odpovídajícím DAC převodníkem na kvalitní aparatuře zvuk už lepší být nemůže. Ano, za deset tisíc koupíte lepší bedny.

Od: vena*
Datum: 30.01.14 07:06

Poslech reprodukované hudby je velmi suběktivní. To, co se líbí Vám se nemusí líbit někomu jinému a naopak. Bedny mají ve zvukovém řetězci velmi důležitou roli. Vývoj reproduktorů šel za těch třicet let dopředu a taky koncepce se přesunula od velkých třípásmových beden k menším dvoupásmovkám s basreflexem. Cena kvalitnější reprosoustavy (dvě bedny) vyšla před revolucí do 4000Kč. To je v přepočtu na dnešní peníze 40 000Kč. Dvoupásmovka za 5000 v dnešní době Vám určitě líp hrát nebude. Co se týká gramofonů, lampových zesilovačů a archaických beden, jedná se pouze o suběktivní pocit, ne o naměřené parametry typu frekvenčního rozsahu, odstupu šumu nebo oddělení kanálů. Pokud se Vám zvuk líbí, bedny vypadají ještě k světu a vejdou Vám do pokoje, nelámal bych si stím hlavu. Pokud chcete inovovat koupil bych regálové dvoupásmovky kolem 12 000kč za kus a dal je na stojánky.

Datum: 30.01.14 18:03

Houby tomu rozumím, myslím, že basy to má pěkné, pro mne krásně měkké, ale mám dojem, že ten hudební projev nemá žádný "říz". Jakoby to hrálo jen obrysově, nikoliv detailně. Je dost možné, že se bedna ukáže až při vyšší hlasitosti, ale to je právě to, co nemůžu a nechci. Přeju si bedýnky potichu hrající a plné detailů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.