Mapy od Seznamu v mobilu - nutný internet?

Od: Datum: 22.01.14 14:24 odpovědí: 7 změna: 26.01.14 20:48

Dobrý den, můžu si stáhnout do mobilu HTC Mapy ze seznamu aniž bych pak k jejich používání musela mít v mobilu aktivní internet? Asi se ptám hloupě, ale jen pro jistotu. Děkuji ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.14 14:26

Apliakce mapy.cz hned po spuštění nabídne stažení mapových dat (cca 300MB), pokud si je stáhnete, dále už aplikace dokáže pracovat bez připojení k internetu.

Pro zjištění informací o určitém objektu na adrese, či prohlížení fotomapy je připojení stále potřeba.

doplněno 22.01.14 14:37:

tomasek: ano, máš pravdu. Internet je potřeba i k vyhledávání a plánování trasy.

mapy.cz v offline režimu se hodí tedy jen jako obyčejná mapa, která dokáže zobrazit vaši polohu

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.01.14 14:30

A není nutné připojení i když chce člověk naplánovat nějakou trasu?

Ohodnoceno: 0x

Od: astik
Datum: 23.01.14 10:38

Díky, takže to slouží jen jako mapa, ale nelze to používat jako navigaci. Škoda.

Datum: 24.01.14 15:34
Ty mapy jsou dobře zmaknute, mají cyklotrasy a rozhodně se dají použít jako navigace, jinak by neměly smysl. Otázka je, jak si navigaci představujete, není to taková klasická, která keca. Když nevim kde jsem, prostě se podívám do mapy, kde vidím moji polohu a podle toho vím, kam mám odbočit. Výhoda je, ze nepotrebuje připojení. Klasických navigaci je celá řada, treba sygic atd atd. Stačí hledat v obchodě.

Od: astik
Datum: 25.01.14 17:10

Díky za info. Takže jako klasická mapa do mobilu je to ok ;) Navigaci mám, ale má zastaralou mapu a občas má problém najít i název dost velké ulice - pochybuju, že byla přejmenovaná a dát cca 1000Kč za její obnovu mi připadá jako nesmysl, když to vyžaduje pomalu každý rok - a kupovat si kvůli tomu novou...

Datum: 26.01.14 20:48

Ono všechny běžně prodejné navigace, když jsou na pultech, tak už jsou zastaralé. Jen nokia má aktualizace zdarma a funguje skvěle, ale taky je otázka, jak staré jsou podklady.

Od: 111®
Datum: 23.01.14 10:39

si stáhni navigaci, některé jsou i pro Off-line

doplněno 23.01.14 10:40:

ony si tě pak vyhodnocuji BTSky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.