Jaký koupit FM tuner

Od: Datum: 19.01.14 08:13 odpovědí: 13 změna: 19.01.14 23:16

Ahoj, nemáte doma někdo tohle? X4-TECH TU-1000 HIFI-TUNER.

http://www.srovnanicen.cz/q/X4-Tech%20TU-1000%20HiFi-Tuner/

Nebo nějaký jiný, o kterém byste prohlásili, že je to špička za dobrou cenu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.14 08:37
Špička za cenu 2500Kč? To opravdu ne..
Nicméně..dnes je to úplně jedno.To co vysílá do éteru 95% rádií s HiFi nemá stejně nic společného.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.01.14 10:08

Říkám špička třeba za 10 000. Ale je to absolutní pravda, nedá se to poslouchat, souhlasím s těmi, kteří to taky tvrdí. Jen mne překvapilo, jakmile pustím styl country, jedině z toho mám dojem příjemného a barevného zvuku.

Od: bmbx®
Datum: 19.01.14 10:18

martincakl:

kritéria a normy na označení zařízení nejsou zdaleka tak přísná aby se nemohlo označit FM vysílání jako Hi-Fi. Poněkud si pletete pojmy :-D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.01.14 11:15
Nikoliv..nepletu si normy.
O normě jsem se ani slůvkem nezmínil.
Jde mi spíše o podstatu pojmu HiFi.

Datum: 19.01.14 13:59

Tak jinak - jedna věc je špičkové zařízení a druhá věc je levné zařízení, které je označeno Hi-Fi a světe div se ono to Hi-Fi je . V dnešní době totiž není problém parametry Hi-Fi splnit. Prostě podstata Hi-Fi spočívá ve splnění minimálních parametrů. Takže si pletete jednu zásadní věc - dřív to bylo dost náročné tyto parametry splnit, takže výrobky označené Hi-Fi byly opravdu špice, dnes to takový problém není a splňuje to kde co, tudíž logicky jsou výrobky, které jsou podstatně kvalitnější

doplněno 19.01.14 14:01:

Nepsal jsem nic o pletení norem :-D

Datum: 19.01.14 14:20

Ale já to myslím jinak..

K čemu tuner (ať již s označením HiFi nebo bez), když to co se do "éteru" pouští z většiny vysílacích pracovišť soukromých, ale i "veřejnoprávních" rádií nemá s "vysoce věrným" poslechem nic společného.

Prakticky 95% vysílání je totálně przněno ať již neskutečnými ekvalizačními křivkami, tak různými expandery a limitery.

Tudíž je úplně jedno, jaký tuner k poslechu těchto stanic posluchač použije. Tak jako tak to bude s původní nahrávkou pramálo společného.

doplněno 19.01.14 14:31:

A jinak ano...Samozřejmě že dnes je HiFi označeno lecos.

Ovšem když proti 90% dnešní produkce označené "HiFi" postavím namátkově vybrané HiFi zařízení 30 let staré, nejsem si zcela jist, jak by ve slepém testu výsledek dopadl.

Myslím tím to co je běžně v obchodech typu Datart, Alza, Okay atd.

P.S.: právě se dívám do katalogu na zesilovač Mark Levinson a repro Sonus Faber...cena lehce pod 1mil Kč..Světe div se, označení HiFi nikde není...ani ne přístrojích, ani nikde v prospektu jsem ho nenašel.

A přesto je to tak nějak zcela jistě "více HiFi" než onen tuner za 2500Kč, což?

Takže podle norem je dnes HiFi i rádio od "Ťonga", ale poslouchat se to nedá.

Datum: 19.01.14 15:37

Jasně, takže když už je podle vás 95% vysílání przněno, tak je nejlepší to poslouchat na reproduktoru mobilního telefonu, že? To je opravdu logika :-D

Ostatně proč ne, když velké většině lidí to stačí, pak se objeví někdo kdo si chce koupit něco za 2500Kč a bude to mít trochu solidní zvuk a vy máte ty své fajnšmekrovské řeči a rozmlováte to :-D :-D :-D

doplněno 19.01.14 15:41:

http://nf.duseknet.com/DIN45500.htm

Datum: 19.01.14 15:40

Nikde jsem neřekl co mi podsouváte.

Jen si myslím, že je lhostejné, zda si tazatelka koupí tuner za 2500Kč, nebo za 20000Kč.

Nic víc, nic méně.

doplněno 19.01.14 15:50:

Tak znova...

Opakuji můj názor, který jsem pro zjednodušení velmi zjednodušil a zkrátil:

Je lhostejné, zda si tazatelka koupí tuner za 2500Kč, nebo za 20000Kč...významný rozdíl v kvalitě poslechu nebude patrný.

O DIN 45500 jsem se ani nezmínil...Tuto normu splňovala většina masové produkcce již v roce 1990.

Datum: 19.01.14 15:45

Z dotazu je celkem pochopitelné ...špička za dobrou cenu....a cenová relace je dána odkazem

Víceciferné částky jste sem zatáhl zase nesmyslně vy jak bývá vaším zvykem.

Datum: 19.01.14 21:39
Dneska se už hodně kvalitní tunery dají koupit v bazarech nebo soukromé inzerci. Bohužel kvalitní tuner v méně kvalitním zvukovém řetězci postrádá smysl.

Datum: 19.01.14 21:52

Nepostrádá, muže jít taky jenom o citlvost a dálkový příjem.

Datum: 19.01.14 22:39
No, citlivost a selektivita jsou jistě důležité a u špičkových tunerů samozřejmostí, ale pokuď jde tazateli o zvuk, i nový krám za pár tisícovek může mít výbornou citlivost s hroznou produkcí. V tomto srovnání jsou zářným příkladem autoradia.

Datum: 19.01.14 23:16

Jsou ještě stanice, kde zvuk moc ne...í. Radiožurnál-nebo jak se dnes jmenuje, Radio Beat

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.