Jak připojit rádio k počítači

Od: Datum: 18.01.14 00:31 odpovědí: 14 změna: 20.01.14 22:50

Zdravím vážení rádcové. Mám rádio Panasonic. Toto rádio může fungovat jako externí reproduktor na gramo nebo magnetofon. Zajímalo by mě, jestli je to možno propojit s počítačem a jak? Jde mě o to, že bych si pouštěl hudbu z počítače do tohoto rádia, které by sloužilo jako přídavný reproduktor. Zdířka na připojení v rádiu je din konektor. Napadla mě redukce jack=din (neboli pětikolík). Potřeboval bych vědět, zda je to možné. Předem děkuji za přínosné odpovědi :) .

doplněno 18.01.14 14:28:

Děkuji všem za přínosné odpovědi :). Takže mohu koupit tuto redukci v obchodě? Stačí mě samozřejmě mono redukce. Kdyby někdo ještě věděl, jak zapojit tuto redukci mono, kdybych si jí vyráběl. Nejsem zase takový odborník. :)

doplněno 18.01.14 23:56:

Tak to jsem tedy jelen z dalších odpovědí :) vůbec tomu nerozumím. Jde o radio Panasonic GX 400, asi z roku 1978. Dodnes hraje bez jediné poruchy!. Pravděpodobně tam asi žádná elektronika nebude. Jde mě pouze o to, že rádio má perfektní zvuk a chtěl bych přes něj poslouchat hudbu z notebooku. Teď jsem úplně dostal strach, abych tím nezničil noťase :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.14 00:33

Ano, redukce bude fungovat.

Ohodnoceno: 2x

Od: frido
Datum: 20.01.14 22:50

Prezervativ je za pár kaček.Notebook za 20 000 kaček.V tom je právě ten rozdíl.Takže každý se muže rozhodnout.

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 18.01.14 00:46

Ano bude, ale musí být zapojená na správný "směr" , DIN konektor (pětikolíkový) má 2kolíky vstupní a 2kolíky výstupní, pátý je společná zem. U vaší redukce by měl být jack napojen na vstupní kolíky. Pozor, to které jsou vstupní kolíky a které výstupní může záležet i na tom na jakém zařízení je DIN umístěn (zdroj signálu / spotřebič signálu) nebo k čemu slouží.

Datum: 18.01.14 20:56

Fungovat to bude.Pozor ale na jednu věc. Pokud je rádio napájené ze sítě je dobré do kabelu vložit

oddělovací člen.Jinak hrozí zničení zvukové karty,popřípadě elektroniky rádia.U PC jde vyměnit.

U notebooku bych se to tam neodvážil připojit.Když je jenom na baterie, tak je tato možnost

eliminována.Už se mi to stalo a měnil jsem desky.

Datum: 18.01.14 21:20

Toto nehrozí, síťové transformátory těhle zařízení bývají dobře oddělené, horší je to u zařízení zapojených třeba na společnou anténu, na ní bývá proti zemi 50-70V, takto jsem oddělal 2 zvukovky, když jsem k PC připojil video VHS připojené k STA..

Pro jistotu stačí ten prostřední kolik DIN spojit přímo s kovovou částí PC a až pak připojovat jack do zvukovky a bude vše O.K. Dávat tam oddělovací člen je zbytečný přepych.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.01.14 21:52

No to si teda určitě nemyslím.Zásadně nevěřim Čínským a různým trafům v napaječích.

Oddělat si notebook za 20 000,to si tam dám radši oddělovač.Je to tutovka.Stačí aby

někam bouchlo a je malér na světě.

Datum: 19.01.14 20:37

Na to bych byl opravdu opatrnej.Z roku 1978 obvzláště.Používam linkové trafo jako oddělovač.Takže je to galvanicky oddělený.

Datum: 20.01.14 00:12

Rádio z roku 1978 a s DIN konektorem je právě naopak, ještě hodně poctivá práce, přehnaná opatrnost je zbytečná.

doplněno 20.01.14 00:14:

Přehnaná opatrnost přitahuje maléry :-D

doplněno 20.01.14 00:19:

Změř si někdy kolik ti dává zdroj proti zemi (pokud není s třížilovou šňůrou) a zjistíš, že potencionální nebezpečí něco odpravit na noťasu číhá i tam.

Datum: 20.01.14 05:56

Takže se do toho raději nepouštět, abych nezničil noťas?! :(

doplněno 20.01.14 06:00:

Jsem laik může mě někdo osvětlit co je linkové trafo? Já celou dobu hraji na tom rádiu na originální adaptér koupený s tímto rádiem. Ten adaptér je mimo rádio.

doplněno 20.01.14 06:14:

Adaptér má 6V a 300mA.

Datum: 20.01.14 08:31

Linkové trafo by bylo na oddělení toho audiosignálu, ale já si myslím, že je to zbytečné, pokud máte nějaký multimetr tak by to šlo pro jístotu změřit

doplněno 20.01.14 08:34:

Moje předchozí reakce byla hlavně na frida, jeho poznámka, že by si dal na to pozor už kvůli tomu, že je to z roku 1978 je hoodně mimo mísu

Datum: 20.01.14 21:35

Multimetr fakt nemám, jak jsem psal, jsem opravdu laik. Z odpovědí jsem nepochopil, jestli to tedy mohu propojit nebo ne. Já myslím právě , že v roce 1978 byli výrobky opravdu kvalitní. Příkladem může být to, že rádio hraje bez jediné závady 36 let. Jako mám třeba pračku, která je z roku 1987 a pere dodnes. Jediná závada, odešla pojistka oprava v záruce zdarma . Tamat 500.2. Vy máte opravdu nejlepší odpovědi, protože se v tom vyznáte. Děkuji mnohokrát za váš čas a ochotu pomoci. :) Mám bedýnky k notebooku aktivní i neaktivní a hrál jsem na ně a nic v noťasovi neodešlo.Proto nechápu, když bych propojil výše zmiňované rádio, proč by něco mělo odejít. Jenže ty bedýnky hrají špatně, kdežto to rádio má fantastický zvuk.

Datum: 20.01.14 21:41

Když bude noťas s rádiem propojený tak už se nemůže opravdu nic stát, protože budou propojený zemnícím vodičem (prostřední kolík DIN a širší, první kontakt jacku. Pokud chcete mít opravdu jistotu, propojte nejdřív noťas a radio, až pak jej připojte do sítě.

Datum: 20.01.14 21:56

Chtěl bych poznamenat že v oblasti střídavých frekvencí a jejich potenciálů zem, nemusí být zem

jak je myšleno.Stačí rozdílné izolační stavy..Jedna strana uzemněná za zdrojem a druhá ne.

Pokud přijde špička tak se přes propojené zařízení vyrovná.Odpráskne to i zemJá si to radši oddělim.

Radši a´t tam nic neteče.To je jistota za pár korun.

Datum: 20.01.14 22:14

Jistota je jistota, řekla jeptiška a natáhla na svíčku prezervativ :-D :-D :-D

doplněno 20.01.14 23:20:

frido:

špatný příměr prezervativ je ta ochrana a notebook je to co má být chráněno, nějak to pleteš dohromady :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.