Bezdotykový mobil s kvalitním foťákem

Od: Datum: 17.01.14 19:17 odpovědí: 30 změna: 31.01.14 20:50

Prosím o radu při koupi nového bezdotykového mobilu.

Můj nejmilejší mobil Sony Ericson K550i má po 7 letech odslouženo.

Potřebuji nový, ale pouze bezdotykový. Nic v něm nepotřebuji, mám ho jen

pro volání, sms a mms. Ale kladu důraz na kvalitní foto. Některé mají sice 5MPX,

ale špatné ostření. Systém kvalitního foťáku v mém K550i se prý již nevyrábí.

Moc děkuji za vaše zkušenosti a rady. Ale prosím o technickou srozumitelnost,

jsem žena.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.14 19:21

Do kolika Kč?

Ohodnoceno: 0x

Od: mjso®
Datum: 17.01.14 19:30

Tak do 4.000,- Kč

Datum: 17.01.14 19:29

Například Nokia N86? Záleží hodně na ceně, většinou od ceny se odvíjí kvalita, jinak obecně Nokie mají dobré fotoaparáty od Carl-Zeiss a nebo jiný typ Sony Ericssonu.

Datum: 17.01.14 19:35

Díky, juknu na tu N86, protože Sony Ericson už neexistuje.

Datum: 17.01.14 19:39

No Sony Ericson ne, už jen Sony:)

Datum: 17.01.14 19:49

No vidíte to, tak jsem se přepsal, protože sám mám ještě Sony Ericsson :D

Datum: 17.01.14 19:56

Jojo, síla zvyku. Ale škoda, nedala jsem na ně dopustit -:)

Datum: 17.01.14 19:53

No práááávě, já vím.

Datum: 17.01.14 19:35

Jo jo, Nokie určitě, taky si je z hlediska foťáku nemůžu vynachválit. teď jsem si pořídila Nokii Pure View, taky pecka.

doplněno 17.01.14 22:21:

Má 41 MPx a fotím s ním za každého počasí, opravdu s tím nemám problém.

Datum: 17.01.14 19:38

Děkuju. Podívám se něj.

Od: bmbx®
Datum: 17.01.14 22:28

Nokia už neví čím přilákat lidi, začalo to nápisem CarlZeiss, to má u dírkového objektivu opravdu váhu :-D a pokračují nesmyslným 41MPX snímacím pidičipem, já se svým malým kompaktíkem ty nokiácký fotky strčím do kapsy, nejen za každého počasí, ale i všeru v místnosti bez blesku a ještě budou koukatelné na A3 papirové fotografii, ne na monitoru PC, tam je koukatelné kde co :-D

Datum: 18.01.14 10:05

Datum: 17.01.14 19:49

Mobil s kvalitním foťákem neexistuje, toto je možnost jak mobilem trochu kvalitně fotit, bohužel je určena jen pro dotykáče:

http://www.alza.cz/sony-dsc-q…e-stylu-objektivu-d485815.htm

Datum: 17.01.14 19:59

Jojo, to jsem zjistila. Ale já ten dotykáč fakt nemůůůůůžu.

Datum: 17.01.14 20:03

Nojo, ale foťáky v mobilu jsou spíš dírková komora, tím se opravdu nedá fotit, já prostě na tyhle účely nosím v kapse malý kompakt a je to minimálně 1000x lepší :-D

Datum: 17.01.14 20:07

Tak paní nebo slečna :) chtěla v prvé řadě mobil, protože starý jí dosloužil. Samozřejmě fotografie na mobilu nejsou na úrovni normálního kompaktu, ale myslím, že řada telefonů má kvalitní fotoaparát, jak už jsem zmiňoval například Nokii.

Datum: 17.01.14 20:22

Děkuji za oporu - přesně to bylo myšlené.

Datum: 17.01.14 20:22

Nokii ani náhodou, už jen to že na ty jejich dírkové objektivy začaly dávat nápis CarlZeiss je ostuda a vrchol oblbování lidí :-D

doplněno 17.01.14 20:25:

8392:

Jo, pureview možná udělá dobrou fotku za slunečného počasí, ve všech ostatních případech je k ničemu. Kompakt vždy bude lepší, protože má nesrovnatelně kvalitnější optiku.

Datum: 17.01.14 20:37

Mohla bych se zeptat, když všichni píší o kompaktu - o čem to vlastně je?

Datum: 17.01.14 20:43

Optický zoom, vyšší světelnost objektivu, učinější stabilizace (pokud mobil nějakou vůbec má ) , foťák v mobilu je opravdu dobrý tak na poslání MMS...

Datum: 17.01.14 20:59

Aha, díky. Ale i když jen na mms, tak když jsem si je pak stáhla do PC, tak byly z mého

Ericsoňáčku ostré a to i při tisku fotek.

Datum: 17.01.14 20:20

Já vím, já vím, ale mě dírková komora stačí - ale aspoň trošku přibližná tomu

mému bývalému. A už taky proto, že sukně většinou nemají kapsy na mobil i foťák

a ve velkých kabelkách není světýlko, abych tam hned našla vše co potřebuju -:).

Achjo...

Datum: 18.01.14 06:30

lidi jsou různí ale proč když chce někdo fotit mobilem tak proč mu budu nutit kompakt. Osobně mám min 2 fotoaparáty a vytáhnu je ze šuplíku 2krát do roka. Jsme možná divný ale ta kvalita z mobilu nám stačí . Mám nokii E52 a foto plně dostačující běžným potřebám

Datum: 18.01.14 08:54

pfepetr:

Pokud někdo fotí mobilem je to jeho věc, já pokud ten svůj kompakt nemám u sebe (a to se stává málo kdy), nebo chci poslat MMS tak mobilem taky fotím, ale pokud někdo shání kvalitní foťák v mobilu tak je to něco jiného :-D

Datum: 18.01.14 09:33

Tazatelce dosloužil mobil, tak chce poradit, jaký nový, aby měl také v rámci možností co nejlepší foťák a sama zopakovala, že kvalita těchto fotek je pro ní vyhovující, tak nechápu proč diskutovat o kompaktech.

Datum: 18.01.14 10:48

bmbx: Za ty peníze, co stojí ten doplněk k mobilu už je výhodnější koupit nějaký digitální fotoaparát.

Datum: 18.01.14 13:13

Já to taky nedoporučoval, já to jen zmínil jako jedinou možnost jak kvalitně fotit mobilem

Osobně mám malinký mobil a nosím u sebe úplně stejně malinký kompakt, ten kompakt má stejnou optiku jako ten "vehement" k mobilu a je tak vychytaný, že s ním lze fotit za hodně špatných světelných podmínek a nelze s ním technicky zkazit záběr. Dokonce má 3 druhy digitálních zoomů, pokud pominu klasický digitální zoom, který vždy byl a je k ničemu, tak zbývající dva jsou zcela dobře použitelné (jeden výřezem, při zvolení menšího rozlišení - ten nemá na kvalitu záběru žádný negativní vliv a druhý "clear-picture" 2x který má minimální negativní důsledky na kvalitu, má překvapivě účinnou optickou stabilizaci a proti pohybovému rozmazání multiexpozici - pokud tohle všechno ten "vehement" umí taky, tak co je výhodnější, zdali "vehement" nebo samostaný kompakt je alespoň s ohledem na cenu poněkud diskutabilní

Datum: 22.01.14 17:51

Dobrý den.

A prozradíte mi název toho Vašeho malinkého mobilu, u kterého popisujete

celkem kvalitní foto?

Datum: 22.01.14 17:54

Popisuje foťák...

Datum: 31.01.14 20:50

Máte pravdu. Četla jsem to špatně. Děkuju za upozornění.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.