Laminovací stroj - jaké folie

Od: Datum: 14.01.14 21:04 odpovědí: 5 změna: 14.01.14 22:02

prosím vás o radu, koupil jsem si laminovačku (teplé a studené laminování) má rozsah 80 a 125 mikronu

mám jen dotaz, kdy mám použít přepnutí 80 mikronu a kdy 125 mikronu, v manualu to není, je tam pouze zákl. popis

je to dle toho jaký tam dám papír? (tvrdý, nebo kancelářský, nebo dle gramáže?

a co ty mikrony vlastně jsou?

a jaké jsou ideální folie

děkuji moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 14.01.14 21:24

Nastavení je podle použité fólie, nikoli podle papíru. Standardní fólie je 80μ...

Mikron je mikrometr, tedy tisícina milimetru, tloušťka fólie...

Ohodnoceno: 0x

Od: ok®
Datum: 14.01.14 21:36

takže klidně můžu zatavit třeba i ten tvrdý papír

a co je teda tenčí? 80mikronu nebo těch 125mikronu

Datum: 14.01.14 21:43

Můžete si třeba znova zatavit občanku i v původní fólii, akorát už pak nebude platný doklad...
Tloušťka fólie se nastavuje kvůli tomu, že silnější fólii je třeba více prohřát - je tedy zvýšená teplota nebo zpomalený posuv, podle typu laminovačky...

Mikron je mikrometr, tisícina milimetru, jak jsem říkal, tedy délková míra.
Je více 80 kilometrů nebo 125 kilometrů?! *zed*

Od: ok®
Datum: 14.01.14 21:57

*hi* aha takže čím vyšší číslo folie tím pak bude tlustší zalaminovaný dokument *uspech*

Datum: 14.01.14 22:02

BINGO ;)
Ano, bude tlustší, ale hlavně méně ohebný a trošku trvanlivější když ho ohýbat nebudete.
Myslím a odhaduji, že dokumenty jako OP nebo ŘP jsou zataveny do silnější fólie než je 80, ale běžně laminuji do standardní fólie...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.