Oprava LCD monitoru

Od: Datum: 14.01.14 00:32 odpovědí: 15 změna: 07.04.14 20:47

Dobrý den,

opravuji monitor a již si nevím moc rady, tak se zkousším poptat zde ...

Jedná se o 19" LCD monitor Benq ...

Popis závady : monitor naběhne ... zůstane svítit bílá obrazovka ... dále se nic neděje ... reaguje pouze na vypnutí ... po opětovném zapnutí opět bílý obraz - tot vše.

Dosavadní řešení závady : kontrola elektrolytů u zdroje ... výmena 3 ks 1000uF - 25V ( při měření byla hodnota u všech pod 200uF ) - myslel jsem, že je vyhráno - 95% závad LCD monitorů spočívá právě ve vadných kondenzátorech na zdrojové desce.

Další možné příčiny závady : vadný stabilizátor napětí ( tranzistor ) , vadná EEPROM?

Prosím o jakékoliv rady a zkušenosti s daným problémem či pokud již takový problém někdo měl a třeba si nechal monitor opravit, tak v čem byla závada?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mkat®
Datum: 14.01.14 15:18

Vyzera to tak že vam ide len podsvietenie.Prekontrolujte kabel a napätia na display.

Ohodnoceno: 1x

Od: mike32*
Datum: 14.01.14 15:50

Ze zdrojové desky má jít na řídící desku 2 krát +5V a +14V a to jsem měřil přímo na desce a to tam je ... tak jestli neni závada v řídící části a to je pak asi na vyhození ...

Datum: 15.01.14 00:23

Zdravím.

Souhlasím s Mkat. Zkoušel jste, jestli reaguje Menu a další nastavení monitoru?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.01.14 10:33

Reaguje jen na vypnutí a zapnutí ... po zapnutí svítí jen bílá obrazovka ... na nic jiného krom vypnutí nereaguje ...

Datum: 15.01.14 18:07

Zdravím.

No pak je to horší. Bude to elektronika. Trochu mě je divné že monitor svítí. Možná mě opraví někdo zkušenější, ale obvykle to bývá naopak. Tipl bych, že bude otevřenej některej obvod blízko vstupu. Ale bez schématu to nevyřeším. Podívejte se na vazební a blokovací kondenzátory. Postup je stejný jak u zdroje.

Datum: 15.01.14 20:15

Kondenzátory jsem kontroloval i na řídící desce ... pro jistotu vyměnil i když byly v pořádku ... kapacita ok ... nepomohlo ... ze zdrojové desky leze napětí v pořádku do řídící ... tam bude pravděpodobně problém v nějakém tom "švábu" a to je konečná ...

Od: bmbx®
Datum: 15.01.14 20:17

Bez nutného minimálního vybavení to konečná je.

Datum: 16.01.14 05:50

Otázka je co je minimální vybavení pro tuto opravu ...?

Datum: 16.01.14 07:04

Takové, aby se ten šváb dal vypájet bez drastických metod, což například klasickou páječkou nejde.

Datum: 16.01.14 13:07

Jasný ... chtělo by to horkovzdušku ... ale to je v pytli ... v tom případě cena opravy rovno skoro ceně opravovaného monitoru = neni co řešit ...

Datum: 16.01.14 13:28

Záleží, kolik ten monitor stál a kolik by stál srovnatelný dnes...

Já nechával monitor opravovat cca 2 roky zpátky (tuším že byl v háji zdroj) a oprava stála 1500 Kč. To se mi ještě pořád vyplatilo (19" IPS monitor).

Od: bmbx®
Datum: 16.01.14 15:41

Nejen horkovzdušku, jak chceš identifikovat co zrovna máš vyměnit?

Já osobně jsem několikrát měnil i hodněnožičkové IO mikropáječkou, je to piplačka, ale není to nemožné. Ty ale zatím pořád nevíš kde přesně je chyba...

Datum: 16.01.14 18:23

Indentifikovat to lze asi jen hodně těžko ... myslím, že záleží hlavně na zkušenostech s opravami LCD-éček ... prý je to typická závada ( bílá obrazovka ) otevřenýho švábu bud na řídící desce, ale spíše i přímo na desce pro displey ...

Na to už nemám vybavení a ani součástky ...

Od: zabu
Datum: 16.01.14 20:26
Jestli je to něco v signálové cestě,a jestli nemáte od toho monitoru schéma, tak je to tápaní. Jestli je to ten řídící šváb, tak jedině sehnat funkční elektroniku z jiného stejného monitoru.

Od: iggi
Datum: 07.04.14 20:47

Pozor

Ten samy problem, ale neni to v elektronice. Mam dva identicke lcd, takze probehlo prohozeni vseho, a kupodivu je to ciste displayem. Sam to nechapu. Proste ani napajeni, ani ridici obvody, ani propojovaci kabelaz. Bohuzel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.