Program na schování složek

Od: Datum: 13.01.14 15:27 odpovědí: 13 změna: 13.01.14 16:32

Ahoj, neznáte někdo nějaký program na skrytí složek. Mám externí HDD a ten pujčuju, ale mám tam i svoje data zálohované, které nechci, aby se mi v tom někdo hrabal nebo to viděl. Př- foto a podob... . Dnes jsem si jeden stáhl nějaký program, ale byl v angličtině, tak jsem skoušel tam různe možnosti a najednou dany soubor zmizel a nešel vidět, když jsem program spustil tak to napsalo anglicky, že je spuštěný, ale nenašel jsem ho. Nanestěstí jsem ho odistaloval a už to bylo jako předtím. Tak nějaký Váš program, který máte odskoušený jestli mi sem napíšete. Předem děkuju za jakékoliv odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: foo*
Datum: 13.01.14 15:31

nejlepší je citlivá data zabalit do raru a zaheslovat.. bez komprese to zabere pár minut v závislosti na velikosti dat

Ohodnoceno: 2x

Od: peppa
Datum: 13.01.14 15:34

ok dik ale nebude to rozbalovani pak treba dlouho trvat kdyz to je cc 20-100GB? :D

Datum: 13.01.14 15:36

jo tak to bude.. nepočítal jsem s takovou velikostí takže jinak bohužel neporadim

doplněno 13.01.14 15:39:

no a nebo jak píše hop.. zabal všechno co potřebuješ a pak si zase jen rozbal co potřebuješ.. to tu dobu extrakce dost zkrátí

Od: hop®
Datum: 13.01.14 15:37

Nějaký čas to určitě potrvá, ale samozřejmě můžete extrahovat jen konkrétní soubor, s kterým potřebujete pracovat a po změně ho přidat do stávajícího archivu.

Datum: 13.01.14 15:38

no mate pravdu hold si pockam no az to bude zase potreba tak to odraruju .-)

Datum: 13.01.14 15:45

Je také možné použít program TrueCrypt, existuje i portable verze, ale nemám vyzkoušeno...

Ohodnoceno: 1x

Od: zepe®
Datum: 13.01.14 15:48

http://old.stream.cz/uservide…094-jak-udelat-skrytou-slozku

doplněno 13.01.14 15:53:

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1411 lepsí a popis hold se nikdo nesmi trefit klikem na misto kde je schovaná

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.01.14 16:00

ale zase pokud bude hledat složku např. přes dokumenty tak ji hned najde.. schovaná bude jen na ploše.. sám jsem nato jednou doplatil

Datum: 13.01.14 16:03

jo tohle uz taky mel bratr tahkle a nasel jsem to nejak nahodou :D Me jde spis jak jsem napsal ten HDD externi -)

Od: zepe®
Datum: 13.01.14 16:07

tak doporučuji TrueCrypt jak zminoval hop toto je návod

Od: fribble*
Datum: 13.01.14 16:10

Jak píše "hop", TrueCrypt je fajn, používám. Má jedinou nevýhodu (výhodu?) - zašifrovaná složka jde otevřít jen na PC, kde je True Crypt nainstalován, takže když se budete chtít pochlubit jinde,musíte program stahnout i tam. Celkem pochopitelný návod je tady http://itblogcek.artega.cz/sifrovani_dat_truecrypt.php

doplněno 13.01.14 16:11:

Zepe sorry - píšu pomalu

Datum: 13.01.14 16:25

Přehlédl jste patrně, že upozorňuji i na portable verzi, která se nemusí instalovat a lze ji mít uloženou na nezaheslované části externího disku nebo flashky !

Od: fribble*
Datum: 13.01.14 16:32

Nepřehlédl, ale nepoužívám a tak nemohu komentovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.