Koaxiál - jaký typ?

Od: Datum: 12.01.14 21:23 odpovědí: 12 změna: 14.01.14 20:11

Dobrý den,

dnes jsem nastavoval v autě koaxiál, a uvnitř toho koaxu byl jen tenký vlásek, napojil jsem to na obyčejný koax kde je vevnitř místo vlásku drátek. Chtěl bych se zeptat zda to můýe být a co je to za typ toho koaxu s tím tenkým vláskem uvnitř? Viděl jsem to poprvé.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 13.01.14 21:48
RG-174? Je to proste koaxial dane impedance (50Ω), s mensim prumerem kabelu. Propojuje se to pres konektory a adapter. Jen pri propojeni vnitrnich dratku jdou dobre vlastnosti koaxu do kytek a propojeni k antene je uplne nanic.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.01.14 21:49
RG-174? Je to proste koaxial dane impedance ( 50Ω ), s mensim prumerem kabelu. Propojuje se to pres konektory a adapter. Jen pri propojeni vnitrnich dratku jdou dobre vlastnosti koaxu do kytek a propojeni k antene je uplne nanic.

Datum: 13.01.14 21:50
Na odkazovane strance je videt, ze prumer vnitrniho dratku je 0,5mm.

Od: denny22
Datum: 13.01.14 22:07

Dobrý den,

byl to daleko menší průměr dátku, jen takový vlásek v té střední trubičce. Menší než je na obrázku, okem sotva viditelný.

Ten někdo neznáte?

Datum: 13.01.14 22:56

Tady je lepsi obrazek (ten prvni ani nemusel byt RG-174, ale obecny obrazek koaxialu). Ja to poslal hlavne kvuli tem rozmerum ovedenym na te strance (prumer dratu pul milimetru).

Byl to drat nebo lanko? Bylo to ohebne, nebo kdyz jsi ten stredni vodic ohnul, tak drzel tvar jako drat?

Datum: 13.01.14 23:08

Tento koax se v autech používá poměrně často. Vnitřek je vlastně trubička a v ní slabý drátek. Těžko se to spojuje. Je nutno spojit i opletení. Konektorem si moc nepomůžete.

Datum: 13.01.14 23:27
Muzes udelat nejakou fotku, kde ten konec koaxu drzis mezi prstama, at mame predstavu, jak to je to velke? Porad si myslim, ze to bude nejaka obdoba toho RG-174.

Obrazek prevzat odsud:

Datum: 14.01.14 00:31

Není to žádné RG. Prostě special do auta. Jinde jsem to neviděl. Mát o mít asi menší útlum, protože signál běží kol vodiče vlastně vzduchem..

Od: zabu
Datum: 14.01.14 00:51

Vzhledem k tomu, že neuvádíte rozměry toho vašeho "tenkého drátku", tak těžko říci o co jde. Tak jen obecně. Poměr průměru vnitřního vodiče a průměru venkovního opletení určuje u koaxiálu jeho impedanci(v ohmech).
Pokud to není 50Ohm, existují kabely s hodně slaboučkým průměrem vnitřního vodiče, používá se v měřící technice, a u Vás v autě by se mohl objevit jen "zásahem kutila" dříve, který nevěděl, co do auta montuje. Ten ale díky diametrálně jiné impedanci není vhodný pro anténní svody.

Datum: 14.01.14 19:41

Opakuju, není to žádná tuneřina. Prostě jsem to viděl v mnoha starších autech..

Od: denny22
Datum: 14.01.14 19:58

Dobrý večer,

je to teňoučký dráteček, nevím kolik to může mít průřez možná 0,1mm? Po ohnutí drží polohu, je to tedy drátek. Okolo něj je opletení. Jak psal Takian tak je to něco opravdu takovýho.

Datum: 14.01.14 20:11
Porad se tesim, ze sem nekdo posle nejakou fotku, at to muzu rozmerove porovnat s RG-174 nebo dohledat, co je to za kabel, ale zatim nic :( *plac*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.