Jak naladit TV s pokojovou anténou?

Od: Datum: 11.01.14 09:27 odpovědí: 4 změna: 11.01.14 14:08

Dobrý den, ladím TV na přenosnou pokojovou anténu, poprvé jsem TV ladil cca před 2 týdny a dobře jsem našel 9 českých programů (a asi 8 německých), nyní ale najdu stejným způsobem z českých jen 4 programy ČT, ostatní běžné stanice jako Novu, Primu atd. vůbec nenaladím. Co dělám špatně? Díky za Vaše rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.01.14 09:51
avatar

Dobrý den, pokud svůj postup dokonale opakujete, vyloučíte špatný kontakt v konektorech, volíte stejné směrování, nepřestavěl jste nábytek, jde o stejné přístroje i ladíte TV stejně, tak by to mohlo znamenat výluku na vysílači, snížení výkonu vysílače, jiné počasí a čas (večer nebo za světla), nějaké rušení signálu nebo nová venkovní překážka mezi vysílačem a anténou. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 11.01.14 10:04

V místě se slabým signálem stačí do antény maličko drcnout, pootočit ji, poposunout o kousek dál a hned se dostane do místa se slabším nebo naopak silnějším signálem. Najděte si pro anténu nejvhodnější místo s nejlepším příjem. Obvykle u okna nebo s výhledem z okna směrem k vysílači, nebo domu od kterého se k vám signál odráží. Chce to zkoušet, pokud možno s indikací síly signálu na settopboxu apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 11:23

Co děláš špatně? Já ti odpovím.

Máš pokojovou anténu. To je ta zasadní a největší chyba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 14:08
avatar

Co děláš špatně? Nepíšeš, co představuje pojem pokojová anténa, nepíšeš, jaký máš signál. Pokud je signál dobrý, tak je většinou nejlepší příjem na jednoduchý proutek bez napájení. Zkus vypnout napájení antény, pokud ho má a pokud to jde a uvědom si, že při jejím nastavování hrají roli i centimetry. Anténu tedy nemůžeš umístit tam, kde ti to vyhovuje, ale tam, kde má nejlepší příjem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.