Jakou zrcadlovku

Od: Datum: 09.01.14 16:24 odpovědí: 10 změna: 10.01.14 10:35

Zdravim, predem musim rict ze jsem zacatecnik :D Potreboval bych poradit. Vaham mezi Sony A58 a Nikon D3100, nemuzu se rozhodnout. Jde mi spise o to, ze bych stim chtel prevazne nahravat videa a pak to obcasne foceni. Mohl by mi nekdo poradit, prosim?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.14 16:27

Pak to chce kameru a ne foťák.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.01.14 19:12

Sony A58

Datum: 09.01.14 20:01

Když budu chtít něco k převážnému ježdění v lese"...koupím si Ferrari?

Ne..koupím si offroad..nebo lesní traktor.

Proč tedy k "převážnému nahrávání videa a občasné focení" chcete fotoaparát..a notabene ještě zrcadlovku?

Kupte si videokameru..a budte to mít ještě levnější..a pro video lepší.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.01.14 20:49

No to vyjde tak stejně, schopná amatérská kamera začíná někde na 25 tis. Ale jinak pravda-k focení foťák, k točení kameru.

Od: parad0x
Datum: 09.01.14 20:55

Jasne v dobe kdy se toci klipy atd prevazne zrcadlovkou :)

Datum: 09.01.14 21:00

Jo ale to jsou zrcadlovky za stopadesát tisíc

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.01.14 00:30

nesouhlasim spousta klipu je natoceno i obycejnym nikonem d90

Od: bmbx®
Datum: 10.01.14 00:43

Ano, pokud někdo fotí a má zrcadlovku, ať si točí klipy zrcadlovkou, ale kdo chce hlavně točit klipy a občas fotit tak je pro něj rozhodně lepší volba kamera. Ona ta zrcadlovka se na kvalitní filmování opravdu o dost hůře drží než kamera, proto se vyrábějí ty opičárny. Použití hledáčku je třeba u nikona nemožné a točit na displej je docela hanebnost, to alespoň ta Alfa umožňuje obojí, hledáček i displej. Osobně mám několik přístrojů co umožňuje fotit a točit, ale vždy používám kameru ne točení videa a foťák na fotky. Jen svůj kompaktík, který nosím pořád s sebou používám na obojí, ale to používam na zachycení okamžiků, kdy ostatní používají mobil

Datum: 10.01.14 10:35
Od: bmbx®
Datum: 09.01.14 21:05

Fotoaparát, navíc zrcadlovka vůbec ergonomicky nevyhovuje natáčení videa, ale pokud si k ní pořídíte toto, tak je to celkem k natáčení videa dobře použitelné :-D

http://www.zacuto.com/enforce…_campaign=marauderandenforcer

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.