Galaxy s4,jak poznat distribuci?

Od: Datum: 04.01.14 05:12 odpovědí: 11 změna: 04.01.14 20:09

zdravim zitra si jedu pro galaxy nejedna se o novi je pouzity 3 mesice bez zaruky to neresim,ale jak poznam ze se jedna o CZ distribuci a ne napr EU-eu je podstate jedno jen aby mela CZ , nebo klon ci dalsi?

mobil by mel bit ze spolecnosti HP tronic to je dodavatel pro euronics elektroword atd...

mam i imae,zalezi treba az ho uvidim na co se jako prvni mam zamerit,jako nejake oznaceni velikost,vaha,atd...

kazda rada dobra at se nenapalim,

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.14 07:29

Moc o tom nevím, jen tolik, že distribuce bývá uvedená na obalu, takže ji chtěj vidět. Distribuce dělá ve "světě byznysu" s mobilními telefony velký cenový rozdíl. Kamarád se před týdnem zbavoval téměř nového Samsungu 4S a prodavač v bazaru zjišťoval distribuci a jen díky tomu, že byla CZ, tak dostal 13 tís. a bylo mu řečeno, že jinak by mu nabídl max. 8k - což je jo ku.va rozdíl... :)

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 04.01.14 08:10

No, kdybych jej dostal, nebo ukradl, tak by mi to při prodeji do bazaru asi vadilo, ale jako první majitel bych si ten nový mobil pořizoval taky levněji. Kupoval jsem už několik mobilů a jiných vyrobků z takzvaného "šedého" dovozu a jejich cena byla mnohdy podstatně nižší, tak proč cpát české distribuci peníze navíc, když kupuji zcela stejnou kvalitu?

Datum: 04.01.14 11:03

Jeden z duvodu proc kupovat z CZ distribuce je zarucni oprava. Servis k šedivkám pristupuje jinak, nez CZ. Napr. odmitne prijmout. Potom nutno poslat prodejci, ten dodavateli (treba PL). Po oprave, nahran puv. FW (sice neni problem zpetne počeštit), ale potom treba nechodi aktualizace SW. Tlaci Vas to potom do flashovani ROM, obcas se Vam ztrati schopnost pripojeni do site operatora a pri ztrate IMEI cca 500 Kc v servisu za obnovu a ztrata zaruky. Nejlepsi je koupit dotovany s rozumnou mes. uhradou. Kdyz date mobil do servisu pres operatoora, tak Vam po dobu opravy zapujci podobny zdarma. S nekterymi sedivkami v CZ nemusi jit vyuzit nekteych sluzeb, potom jdete na flash pres ODIN (zmena CSC. modem) atd. Nebudu rozvadet. Jak si kdo ceni vlastniho casu. Rozdil 1000 Kc nebo 3 hodiny googlovani a pokusu :)

doplněno 04.01.14 11:11:

Jo a jak poznat z jake distribuce?
Na strankach dodavatele byva tato informace bezne a taky ji uvadi treba Heureka hned vedle ceny. Jinak je mozno se zeptat dodavatele nebo zastoupeni fy v CZ. Take lze i pres FB zastoupeni. Na Heurece jsem si vsimnul, ze je-li cena vyrazne nizsi a skladem drive nez u renomovanych, tak to bude šedivka. Oficialni dodrzuji dopo cenu i postupy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.01.14 11:44

Já mám podobný názor jako Ty (až na případy, o kterých hovoří Horák), ovšem jestli Ti někdo bude tlačit šedivku za cenu české distribuce, tak to by mě také štvalo (a já to pochopil tak, že toho se autor bojí)...

Od: bmbx®
Datum: 04.01.14 11:56

ivosisko:

jasně, chápu, že se toho bojí, ale vzhledem k tomu, že už není v záruce, tak je to opravdu jen otázka ceny. Záruka je stejně nesmysl, já jí vůbec neuznávám. Jinak přístup u šedého dovozu k reklamacím je většinou lepší, tam jej bez řečí vymění, u cz distribuce se většinou handrkují a snaží se reklamaci z různých důvodů neuznat.

Datum: 04.01.14 11:55

Já když jsem měl Samsung Galaxy S2 z EU distribuce(Polsko), tak některé aplikace byly v polštině a ještě když bylo voláné číslo nedostupné tak to řeklo německy. Pokud je telefon v kompletním balení, tak to tam je napsané nebo je trochu jinačí příslušenství. Já bych se EU distribuce nebál. Třeba při výkupu telefonu v Mobilpohotovosti se nikdo nedíval na distribuci.

Datum: 04.01.14 12:54

no dobre sem tam nekdo napsal jak to poznat ale porad je to spise o zaruce atd...no hodilo by se spise abych hned vyradil KLON,a ostatni verze...

Datum: 04.01.14 17:15

tal jsem prijel,a telefon jsem nekupoval,imae se neschodoval z imae v sW,nekvalitni fotoaparat,verze androidu 4.2.9?

dalsi po vyvolani *#6#,*1234*# to je pry funkce primo jen SAMSUNGU pro zjisteni IMAE po vyovlani tohoto me to vubec nevyvolalo tuto funkci,MANUAL byl jen v anglictine,

Datum: 04.01.14 17:58

Máte tam totiž chybu.

*#6# je špatně, dobře je *#06#

doplněno 04.01.14 17:59:

A ten kód je universální, pro všechny telefony.

Datum: 04.01.14 19:37

jsem jsem to spatne zadal do tel jsem to psal spravne

Datum: 04.01.14 20:09

*#1234# = Firmware Version

*#06# = IMEI

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.