Podrobné návody elektroniky u zboží chybí

Od: Datum: 29.12.13 22:17 odpovědí: 13 změna: 30.12.13 07:21

Jsem už starý a nevyznám se v elektronice. Zakoupím si mobil, ale přiložený návod k použití? Chce se mi zvracet-tak stručný, že mu může rozumět inženýr elektroniky ale ne senior. Sním o tom, že by existovala firma, která by vydávala podrobné návody k fotoaparátům, televizím, telefonům,a.t.d. Jistě by to zvládla i parta šikovných studentů. Stačily by namnožené, secviknuté listy. Za takový návod k telefonu bych klidně dal i 300 Kč, a ještě bych byl vděčný.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 29.12.13 22:27

No, z části máte pravdu ale kdo Vám poskytne ty detailní informace. Výrobce asi těžko. Jinak si myslím, že solidní firma má návod dostatečný co se týče elektroniky. Nakoupil jsem toho za léta hodně a vždy tam vše bylo. Podotýkám, zavedené firmy, Sony, Panasonoc, Canon a další a další ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.13 22:31
avatar

Dnes upadaji natistene podrobne navody k pouziti. Vetsinou u mobilu byva v elektronicke podobe na CD, nebo v nekterem v souboru na pametove karte velice podrobny navod k pouziti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.13 23:04
avatar

přesně tak - tj. konkrétně - ten váš stručný návod nejspíš zdaleka není celý návod, to asi bude jen nejstručnější info k zákl. věcem - a buď někde v mobilu (nebo na CD), nebo na firemním webu je celý návod (nejspíš v .pdf) - předpokládejme, že v češtině...
(obrat "dnes upadají natištěné podrobné návody" bych spíš přeformuloval "dneska už i renomovaný firmy ve snaze ušetřit kašlou na zákazníka a nechají ho případně vytisknout návod na vlastní náklady" (nebo se spokojit s monitorem, což někdy nemusí být to pravý); větší problém je, že ten skutečný podrobný návod je tak cca na 100 stránek A4, což už je celkem problém zvládnout - to pak taky není divu, že se firmám nechce tisknout takový bichle...);
a je pravda, že i když nastudujete těch 100 stránek, to nejdůležitější tam nenajdete - teorii kolem nastavení parametrů net spojení, nastavení mailového účtu např. - pokud něco nebude fungovat automatickým nastavením... a tohle se opravdu jen tak nedozvíte - bude to v už dost odbornejch textech, nějaký vysvětlující články, statě pro laiky budete hledat těžko (ono někde po různých periodikách budou, ale najít ty optimální texty je práce asi na dlouho...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.12.13 22:35

To se mi nezdá, popisují všechny funkce a v několika řečích. Je to povinnost.. Pokud ne, nebrat a sáhnout pro jiný. A co si ho najít na intu, u výrobce?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.13 22:41

Já s tím souhlasím, tak ono je něco jiného, když máš třeba desátý mobil a nebojíš se ho, něco zmáčknout a nebo tak něco. Ale znám spoustu lidí,. kteří se toho bojí a já se jim nedivím. Kdysi dávno jsem si na mobilu potvrdil ,,přijímání zpráv,, myslel jsem, že to je přijímání sms, měl jsem mobil týden a těšil jsem se na sms, no a místo toho mi chodily debilní a starý zprávy ze světa a ještě jsem je platil. Takže plně chápu člověka, který tomu nerozumí a bojí se, aby nezmáčknul něco blbě.

doplněno 29.12.13 22:42:

ale od toho je třeba tato poradna a občas se povede, že poradí rozumný a citlivý člověk, ale někdy se nepodaří rádci vnořit do mysli dotazovaného, bohužel...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: foo*
Datum: 29.12.13 22:37

i u obyč. noname tabletu je podrobný návod ke každému tlačítku a vůbec všemu co koho jen napadne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 29.12.13 23:01

Uvedu konkrétní případ. Před lety jsem by na návštěvě u seniorů, kteří si koupili novou televizi. Stěžovali si, že hudba řve a mluvené slovo je přehlušované. Pak náhodou přišel nějaký odborník a ovládačem hudbu potlačil a slovo zesílil.Schválně jsme pak detailně prolistovali celý návod, ale o tomto v něm nebylo ani zmínky. Návody jsou opravdu nedostatečné, co se týká potřeb seniorů.

Datum: 29.12.13 23:05

ano, souhlasím, snad se toho někdo ujme

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.13 23:07

nj, jenže ono zpravidla nestačí "prolistovat návod". co jsem si tak všimla, tak poslední dobou v něm často bývají jen základní informace a podrobnější návod bývá třeba na přiloženém CD (když už jsme zrova u té televize, tam jsem to tak měla u dvou různých značek... teď nejnověji jsem holce koupila k vánocům foťák a u něj to bylo zrovna tak).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.13 23:21
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.13 23:26
avatar

Pár let jsem z elektroniky nic nového nekupovala a předtím byly návody podrobné. Problém ale byl s malým písmem, návody se mi špatně četly.

Vyřešila jsem to dohledáním návodu v internetu. Formát PDF asi v počítači otevře každý a snadno si nastaví i velikost textu.

Jaký máte mobil? Nenašel byste k němu v internetu podrobnější návod?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 29.12.13 23:34
avatar

Výrobci některé detaily záměrně v návodu neuvádějí.
Konkrétně třeba význam servisních kódů u inteligentnějších spotřebičů (kotle, pračky, myčky...), brali by tím práci servisákům. A žádný servisák, který k těm kódům má přístup je nezveřejní, připravoval by se tím o práci.
Mně konkrétně dost vadí, že z webů výrobců HW k počítačům mizí drivery ke starším výrobkům a potřebný ovladač (třeba po reinstallu OS) je někdy fakt těžké sehnat. Asi mají malou diskovou kapacitu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 30.12.13 07:21

proto jsem zde také nabízel pro domácí spotřebiče značky Bosch a Siemens návody v PDF, abych event.někomu pomohl. je to však omezené historií modelů. ty co se již neprodávají, bude problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.