Vyroba dalkoveho ovladani-jak na to?

Od: Datum: 28.12.13 20:56 odpovědí: 11 změna: 04.01.14 14:00

zdravim,chtel bych se zeptat jak si vyrobim dalkové ovladaní k auticku ke kteremu jsem ovladani ztratil?minulý tyden sem si koupil auticko na DO a po rozebráni auticka sem zjistil ze na desce plosnych spoju je jen asi deset npn tranzistoru,nakej rezistor a nejaka civka kterou se da neco nastavovat malym plochym sroubovackem a to je asi vse,tak bych se chtel zeptat jestli mi nekto poradi jak vyrobil dal.ovladaní,sebe bych ohodnotil jako se strednima znalostma elektro soucastek a hlavne me to bavi takze du do toho,jen potrebuji planek,a nejlip kdyby nejake planky byly na netu treba...

diky moc za rady...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.13 20:58

kdybys třeba napsal, co je to za autíčko (kde bylo koupeno, výrobce) a frekvence ovládání, našel by se možná někdo, kdo má autíčko stejné či podobné. A potom už není problém udělat schéma

Ohodnoceno: 0x

Od: lukis
Datum: 28.12.13 21:15

tak sory,nevim co vše je potreba,jediny co vim tak ta frekvence je 35MHz,jinak je na 1,5V a vim ze to má motorek na pohon a řízeni v provedeni jako vibracni motorek u starsich mobilu

Datum: 28.12.13 21:29

Tak to ho rovnou vyhoď, než na tebe přijde nějaký modelář. Frekvence 35 MHz je totiž vyhrazena POUZE pro modely letadel a vrtulníků.

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 28.12.13 21:19

Jak to tak čtu, ta nemáš šanci si to sám vyrobit, naladit, nevíš, co to je za systém. Ale návody na vysílač na intu najdeš.

doplněno 28.12.13 22:32:

Napiš výrobci, ať ti pošle nové DO, popř. prodejci u nás, zda by zajistil.

Datum: 28.12.13 22:20

Jak říkají rádci, nech to plavat. Stejně to nepostavíš, aby to fungovalo. Kup si raději nový model a hlavně se v něm nevrtej, ať ho zase nevyřadíš z provozu. Pohádku o ztrátě ovladače si schovej pro malé děti.

Od: lukis
Datum: 28.12.13 23:24

no koukam ze tady lidi neradi rozdavaji rady ale raci shazujou ty co chtej poradit,raci napsat neco o pohadkach atd,kdyz nevis co sem zac tak nechapu proc ze me delas blbce... zrejme si uz neco rozebral a nedal zpet dokupy vid chudinko malej

Datum: 28.12.13 23:58

1. Z tvého příspěvku je jasné, že o tom nevíš absolutně NIC, takže RC ovladač určitě nepostavíš.

2. A i kdyby se ti to náhodou povedlo, tak opakuji: Kmitočet 35 MHz se oficiálně nesmí používat pro modely aut.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.12.13 00:11

Jak ti říká praivo, u modelů se používají frekvence 27 Mhz, 35 Mhz a 40 Mhz, ale frekvence 35 Mhz o který píšeš je jen a jen pouze pro létající modely. Nikoliv pro auta. Takže už od začátku je něco špatně.

Datum: 29.12.13 09:49

"...ze tady lidi neradi rozdavaji rady..."

Nejde o to, jestli rádi, či neradi. Z Vaší otázky je patrné, že o elektronice máte jen mlhavé představy (nic ve zlém, nikdo nezná všechno, já třeba neumím uvařit ani brambory ;) ). Není to až tak jednoduché zařízení a jeho stavba vyžaduje určité znalosti. Pokud je nemáte (a vzhledem k Vaší otázce to tak vypadá), nikdo Vám nedokáže na dálku poradit.

doplněno 29.12.13 09:52:

Jo a nevím, jak Kimba, ale já jsem se elektronikou a následně elektrotechnikou profesionálně pár desítek let živil a naprosto s jeho odpovědí souhlasím.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.12.13 15:03

@magdon: Dík za podporu ! Já jsem se živil 21 let jako správce IT.

Datum: 04.01.14 14:00

Pravidlo Z2.

doplněno 04.01.14 14:01:

Pro Lukise.

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.