Jakou anténu na pozemní signál?

Od: Datum: 27.12.13 21:19 odpovědí: 6 změna: 28.12.13 19:31

Zdravím,

v kuchyni máme malou televizi, na které moje matka sleduje při vaření hlavně Šlágr Tv. Televizor je napojen na širokopásmovou anténu na kterou chytáme některý z brněnských Multiplexů. Jsme asi 40 km vzdušnou čarou severně od Brna a signál je slabý a dost často obraz kostečkuje obraz. Na anténě je sice zesilovač, ale moc nepomáhá. Našel jsem na netu jinou anténu a chci se zeptat, jestli by nebyla lepší než ta naše.

http://www.electroworld.cz/pr…SDV862212/philips-sdv-8622-12


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.13 21:41

Ta širokopásmová anténa, kterou zatím máte, asi nebude mít zisk 40 dB jako ta Philipska. Mělo by to být s ní lepší !

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.12.13 22:03
avatar
V těchto plastokřápech je často anténou jen kousek vodiče, připojeného na nekvalitní zesilovač s ohromným ziskem. Přijímá a zesiluje to víc rušení z okolí, než užitečný signál.
Výsledek může být všelijaký.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: host*
Datum: 28.12.13 19:20

Nezáleží jenom na typu antény, ale mimo jiné i na:

a) pozici antény

b) nasměrování

Pozice: když anténu sudáte z držáku a budete měnit její umístění (v různých místech ve vašem okně, chozením s anténou po dvoře, vystrčení na tyči trochý výš na zem nebo vylezení s anténou na terasu nebo na střechu), můžete zjistit, že v některých místech je signál silný a jinde slabý (některé settopboxy zobrazují při nastavení - setupu - sílu signálu v dB)

Nasměrování: anténa má největší citlivost v určitém směru k vysílači nebo ke směru signálu, který může být přímo od vysílače, nebo odražený od dalších budov v okolí. Při směrování opět můžete najít směr, ve kterém je síla signálu největší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.13 19:31
avatar

taky bydlím "40 km severně od Brna", není lepší nasměrovat na Kojál? Já teda nechytám ani Kojál, ani nic jiného, máme tu vlastní dokrývač, ale to jen MPX 1 a 2 *ee*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.