Nová televize

Od: Datum: 26.12.13 15:35 odpovědí: 12 změna: 29.12.13 21:21

Dobrý den ! Po dlouhých letech jsem našel pod stromečkem novou televizi. Když došlo na instalaci ,narazil jsem na problém.

Stávající telka je zapojena takto: svod od satelitní paraboly o satelitnho přjímače,odtud scart kabelem do televze. Ovládání telky

ovladačem na satelit. Otázka zni je možno pouze toto zapojení nebo i jiné tak,aby bylo možné telku ovládat pouze ovladačem od televize. GOGEN, tzp TVL32780WEBW. Děkuju za radu.

Upozornění od sys ladinpraha 26. 12. 2013 17:00:01
!Pravidlo Z6: je zakázáno pokládat stejnou otázku vícekrát po sobě..
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 26.12.13 15:37

Obávám se, že standardním ovladačem k TV nelze přepínat programy na satelitním STB. Ale třeba někdo řešení najde nebo již má...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.12.13 16:11

Televize může mít teoreticky satelitní tuner, čímž by byl problém vyřešen, ale nebývá to standard. Tuto informaci si ale budete muset vyčíst z technického popisu, nebo nám sem zadejte přesný typ TV a rádci pomůžou s upřesněním.

Od: mkat®
Datum: 26.12.13 16:18

Ak ma televizor tuner "DVB T + S" tak stači pripojiť antenu do telky ,dať kartu do telky A ladiť už na tv.Ale ak ma len dvb t Tak sa da zapojiť ,len tak ako stary.

Datum: 26.12.13 16:36
Ten výrobek se jmenuje jen televize, nebo ho taky někdo vyrobil? Značka? Typ? Nic...? Protože takhle ti nikdo neporadí.
doplněno 26.12.13 20:25: Nemá satelitní tuner. Takže propojení s SD receiverem SCARTem s RGB. Nejlepší je koupit HD receiver a připojit přes HDMI kabel.
doplněno 26.12.13 20:27: A na ovládání SAT ovladačem od TV zapomeň.

Datum: 26.12.13 20:18

satelitní tuner nemá takže zapojit jak to bylo na staré telce . Pokud má sat hdmi vývod tak propojit hdmi kabelem

Ohodnoceno: 1x

Od: mha
Datum: 29.12.13 19:09

Právě nyní řeším něco podobného a přitom mohu odpovědět i vám.Gogen lze připojit přes Scart i přes HDMI,ovládání-přepínání programů v obou případech jen přes ovladač satelitní.Ale také v tom nevidím problém. Já mám zase tento problém: mám novou tv Sharp LC 50 LE 652 E a má 4 HDMI,sat přijímač 1x HDMI,ale přes kabel HDMI mi to nejde,pouze přes Scart kabel. a právě Gogena jsem měl na vyzkoušení,jestli ten můj HDMI kabel je OK.Po připojení se ihned objevilo logo HDMI 1 a a programy šly. A ten můj SMART dám např.do zdířky HDMI 4 v pravém horním rohu se objeví čas,datum a 1280-720p/50hz,ale obraz ani zvuk ne. A v ostatních 1 2 a 3 HDMI nezapojených to napíše-nerozeznán žádný vstupní signál,což je dobře.A přes SCART MI TO JDE ÚPLNĚ normálně jak má.Tak to řeším Milan

Datum: 26.12.13 20:26

Ovladačem televize ji pouze zapnu,přepínání kanálů provádím pomocí ovladače satelitu.Problém v tom nevidím,Vy ano?

Datum: 26.12.13 21:57

jirko částečně máš pravdu ale jen o zapnutí to není . může být potřeba přepnout zdroj signálu , upravit hlasitost protože ne každý to šteluje jen na jednom , a v noci časovač prostě ty dva ovladače mít po ruce . Mít vše v jednom je samozřejmě lepší a je škoda že ta telka to s nemá pokud se signál chytá přes satelit ale na druhou stranu pokud je to darovaný kůn

Datum: 29.12.13 21:09

Všechny funkce,včetně upravování hlasitosti,nebo přepnutí TV na radio,provádím jen ovladačem satelitu.Ovladač TV mám jen na zapnutí a vypnutí TV.

Od: jofa®
Datum: 29.12.13 21:21

Tak hlasitost to je normální a rádio taky. To je v ovládání satelitniího přijimače. Vstupy v tv ( třeba DVD, PC, SAT ) ale podle mne nepřepnete. Mám docela solidní zařízení ale tohle nedokážu respektive DO sat. přijimače.

Datum: 28.12.13 17:27

Pokud byste chtěl ovládat TV i SAT jedním DO, tak si kupte u Vietnamců univerzální DO (cca za 150 Kč), které se dá naladit na oba přístroje.

Ohodnoceno: 1x

Od: fiam®
Datum: 29.12.13 18:50

To ovládání telky ovladačem od satelitu asi nebylo skutečné ovládání se všemi funkcemi, že? Jenom jste dálkovým od SAT zapnul sat a TV se zapla sama. Něktéré TV měly možnost nastavit ve volbách vstupů SCART a pak po vypnutí zdroje spadly do "spacího" režimu (SCART si přepne TV na sebe, jsou v něm na to čudlíky). Tohle ale není plnohodnotné ovládání, navíc nechávat přístroje vypnuté jenom dálkovým ovládačem je dosti drahý špás. Ty vyhlášení výrobců o spotřebe standby do 5W často neplatí a TV, nebo SAT berou víc - mám 82cm LCD a v standby bere 21W! Pořešil jsem prodlužováček s vypínačem a když jdu k TV, zapnu vypínač, vše naskočí jak má, akorát to trvá déle a pak už jenom dálkové, na spaní jenom cvaknu a vím, že mi nic neshoří bez dozoru a nebudu platit +500Kč/rok za každých 5W navíc, tedy ten prodlužováček se zaplatí za dva/tři měsíce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.