Škaredý obraz ze satelitu

Od: Datum: 24.12.13 20:43 odpovědí: 9 změna: 25.12.13 12:49
avatar

Tak Ježíšek nám nadělil novou televizi. Dřív jsme měli klasickou "bednu" a k ní připojený satelit (prostě krabici, kam se strčila cs-link karta a z toho vedl kábl do samotného satelitu - té paraboly). Obraz byl... normální, dalo by se říct. Obyč 4:3. Teď máme větší televizi s úhlopříčkou 24 palců a v poměru 16:9. Když nastavujeme televizi (tj. menu na ovladači k televizi), je obraz krásný a hladký, ale když jdeme do menu na satelitu, tak je hnusný, roztahaný (jako "násilně roztáhlé 4:3 na 16:9" - přitom satelit má možnost změnu na 16:9). Obraz samotných kanálů/programů - prostě "co hraje", je z toho satelitu děs a hrůza. Rozmazané, kontrast mimo atd. Jediné, co se tam dalo nastavit, tak bylo změna RBG atd. a... teď už nevím přesně, co to bylo, ale když se to přeplo, aby to bylo černobílé, tak byl hned obraz krásně hladký - jenže černobílý :(. Teď babo raď, kde je chyba :(. Bydlíme v baráku, ne v bytovce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.12.13 22:42
avatar

Dobrý den, rozumím tomu tak, že dříve byla TV a druhý přístroj byl satelitní přijímač s parabolou. Nyní je nová TV a ta nemá vlastní vstup pro parabolu (kabel) a tedy DVB-S tuner? Tak používáte stále i sat. přijímač? Jak je to propojené? Podívejte se, jestli nemáte v menu možnost přepínání mezi normou NTSC a PAL (volte PAL) - při NTSC je obraz černobílý. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.12.13 22:43
avatar

Tak nejlepěích výsledků dosáhnete propojením přes HDMI kabel a nastavte místo RGB to Y*** a nastavení v satelitu dejte na AUTO či maximální hodnoty.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: qwert*
Datum: 24.12.13 22:47

Jak víte, že jejich satelitní tuner má HDMI výstup a ne třeba ještě starý SCART?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.13 00:51
avatar

Předtím jsme měli starou tv-satelit (krabice kam se strká karta)-parabolu. Teď máme to samé (tv-satelit-parabola), akorát novou tv (protože do tv tu kartu nestrčíme). HDMI vstup by tam měl být, ale kabel na to nemáme. Satelit s TV máme propojený takovým tím kulatým kabelem (HF se myslím jmenuje).

Od: pepr®
Datum: 25.12.13 01:11
avatar

Chtělo by to značku a typ toho satelitu i té TV.

Jestli to nebude propojením přístrojů, tak když bych hádal, tak máte novou TV ve fullHD, ovšem satelit je SD (laicky horší kvalita obrazu) a proto je na té nové televizi ta nekvalita vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.13 01:18
avatar

Jo, tak na to se podívám až zítra ;)

Datum: 25.12.13 09:42
avatar

na novou telku urcite pripojit HDMI , pak uvidite , ci to bude jeste delat

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.12.13 12:40
avatar
Tipuji, že ten receiver je SD, takže na HDMI propojení můžeš zapomenout. A pokud to máš zapojené přes "kulatý" kabel, tedy přes RF modulátor, tak to se ani nedivím že máš hnusný obraz.
Kup si HD receiver a HDMI kabel, ale počítej s tím že obraz SD kanálů nebude a ani nemůže být na HD televizoru optimální. Byť všechny dnešní televizory se snaží obraz vylepšit (upscalingem mu vyhladí zubaté linie, zvýší ostrost přechodů a podobně).
Mimochodem, 24 palců je strašně malá úhlopříčka.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.13 12:49
avatar

24 palců je možná malá, ale dřív jsme měli starou čtvercovou bednu, která měla tak 20x20 cm, takž těch 24 palců je velké zlepšení (fakt větší bychom už asi ani nechtěli).

Každopádně... vzali jsme jiný satelit a připojili to přes HDMI a obraz je o dost lepší, takže díky za rady :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.