Stojan k TV

Od: Datum: 22.12.13 11:01 odpovědí: 10 změna: 22.12.13 19:11

Ahoj,chci se jen ujistit,včera si rodiče pořídili novou TV LG39ln5400,všechno je v pořádku,akorát stojan se jim zdá trochu vratký,TV drží u podstavce vlastně jeden šroub a další dva jsou vzadu jen tak do počtu mi přijde,nic nedrží..Je to teda takhle správně?Vím,že každá TV má jiné provedení,ale tohle je opravdu takové vratké a při zasunutí USB se i celá hýbe..Děkuji za rady..Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.12.13 11:14
avatar

Dobrý den, pokud je stojan skutečně dobře připevněn, tak by to mělo být v pořádku.

Podívejte se viz odkaz - je tam foto zadní strany TV a zkontrolujte si to. Možná jsou tam nějaké západky a není to do nich zaraženo a dotaženo. Zdravím!

http://electron.bg/39ln5400-p-287271.html

doplněno 22.12.13 11:38:

sanka - no, hlavně ta fixace ke stěně je asi dost unikátní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 22.12.13 11:29

když koukám na manuál, tak to má pěkně blbej stojánek. koukal jste do manuálu, co se má kde přichytit? já teď na něj koukám. příchytné pásky ke skříňce, nebo vrut skrz stojánek do skříňky + úvaz ke stěně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sanka*
Datum: 22.12.13 11:36

No,znovu jsem to rozebral a dotáhnul a drží to o něco lépe..Ty pásky a to všechno okolo je asi při nějakém totálním upevnění,jinak to normálně může stát na skřínce..ale vyřešili to teda docela nešťastně,protože stojan není otočný a asi kdyby to náhodou někdo potřeboval umístit ze šikma,tak to drží jen jeden šroub a ty dva akorát drží ten směr..

Od: olaf71*
Datum: 22.12.13 11:44

neuznávám jiné než totální držení. proto mám telku na stěně. moje první plasma byla LG a stojánek také nic moc. dost velký náklon dopředu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.12.13 14:26
avatar

Taky jsme si koupili před 14 dny 42´ LG, ten stojánek jsem ani nevybalil, rovnou jsem zašel do elektra a koupil držák na stěnu. Ta naše TV má VESA 200x200, což je rozteč závitových pouzder v zadní stěně telky, těmi se zavěšuje na držák, to je důležité změřit, než se jde držák koupit.

Každopádně mě přijde lepší mít TV rovnou na stěně ( přičemž držák umožňuje oddálení až o půlmetr od stěny i natáčení televize svisle i vodorovně) než je nechat stát na nějakým dejme tomu designovém, zato vachrlatém stojánku. Krom toho se má beztak kotvit na špagátek

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepr®
Datum: 22.12.13 15:11
avatar

Pánové, četli jste ten návod CELÝ?

Hned na začátku, je návod na montáž stojanu. Čtyři šrouby ho drží v televizi a další tři svislou část ve vodorovné základně. Což je úplně standartní.

Pokud vám to drží jen jeden šroub (z těch tří spodních), pak to máte špatně sestavené. Jste si jistý, že máte tu kulatou část pořádně nasazenou až na doraz?

Obrázek od Olafa je celkem mimo, protože pro tento typ TV platí jen ten první obr. vlevo nahoře. (only LN 54**) A ten kotvící šroub je tam stoprocentně jen preventivní, aby se vyhnuli žalobám, když nejaké pako se o TV opře a ona samozřejmě spadne.

Kotvení páskama je pro jiný stojan jiného typu a kotvení špagátama do zdi je jednak jen pro některé typy a jednak se vsadím, že je opět jen obrana proti žalobám.

doplněno 22.12.13 15:40:

Tak potom výrobce nejspíš počítá s tím, že ta válcová část namáhání vydrží a šrouby tam jsou jen na pojištění, aby to nevyskočilo. Podle mne málo pravděpodobné, ale ne nemožné.

Máme doma plazmu od Samsungu, což je na váhu určitě víc a stojan je více méně stejný a nepřijde mi, že by byl nestabilní.

doplněno 22.12.13 15:49:

Díval jsem se na to a ty zadní šrouby jsou přitáhlé na fest. K přdnimu se nedostanu, ale bude to to samé. Je to klasický metrický závit a je to šroubované do plechové vložky v tom stojanu. Máte ji tam?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sanka*
Datum: 22.12.13 15:35

Ty šrouby,které drží svislou část,tak je vlastně jeden šroub,ikdyby jsem se rozkrájel,jinak to udělat nejde,ty dva zbylé jsou tam jen aby se to nepohybovalo do stran,ale nic nedrží..Je to asi jako,kdyby jste dal u sudu z každé strany nějaký kamen,aby se neodkutálel a přišrouboval ho jedním šroubem k zemi,aby držel na místě.. :) Taky plánuje zakoupit držák..Po tom dotažení už je to jakžtakž,asi ne nebude držet úplně na fest,přece jen je to malý stojánek a TV je docela velká..

Datum: 22.12.13 15:57
avatar

Na tom stojanu, co byl dodán k TV mi asi nejvíc vadilo to, že TV se nedá natočit kolem vodorovné osy, proto jsem okamžitě šel do držáku na zeď.

http://www.drzaky-lcd.cz/295-…-drzak-pro-stredni-televizory

U těch držáků je sice nějaká doporučená úhlopříčka, ovšem důležitější je VESA a pak hmotnost TV, přičemž ty střední držáky unesou okolo 23kg, zatímco ta naše LG s úhlopříčkou 42´ má cca 10kg, takže ji to unese naprosto v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.13 16:18
avatar

Naprostá pravda stojan je tam jak na této fotce je to uvedený typ .

doplněno 22.12.13 16:25:

Stejnou televizi jsem si pořídil před časem a mám příhodu se stojanem také . Při montáži jsem spěchal natěšen pěkného obrazu a ejhle televize nestabilní když jsem jen chtěl zasrčit anténu tak si říkám asi to tak má být,tak jsem uklízel krabici a igelitové pitlíky a tu mě cosi píchlo do prstu tak jsem to prohlídl a mezy sáčky pidipitlík se šroubky , kterýma po přečtení návodu jsem přitáhl stojan zezadu k monitoru a televize se na stojanu ani nehne*jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 22.12.13 19:11

obrázek je mimo pro ty, kteří jsou nevidomý, nebo neumí číst.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.