Čtečka knih - jak získávat knihy?

Od: Datum: 20.12.13 13:35 odpovědí: 20 změna: 21.12.13 18:09

Dobrý den,

jsem docela velká čtenářka knih, celá léta nosím sebou knihu do MHD + na dálkové cesty. Je zde teď tato novinka a já bych potřebovala poradit. Jsem naprostý laik, nevím o tom skoro nic - snažím se vyčíst co se dá, ale raději bych si nechala od vás poradit. Koupit v Dattartu? potřebuji to vysvětlit, ani nevím, jak získávat knihy, jak je mazat. Jen vím, že je prosvícená (mohu číst v noci), listuje se tlačítkem, ale kde jsou záložky a jak na to všechno, to nevím. Děkuji,

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.13 13:51

Pokud se čtečka připojí k PC, funguje většinou jako každé jiné externí zařízení, takže se knihy dají kopírovat a mazat stejně jako třeba na flešku. Kindle navíc má možnost posílat do čtečky knihy mailem. Knihy seženete na internetu - buď koupíte nebo si poradíte jinak
:)

Z podsvíceného displeje soudím, že se nejedná o "opravdovou" čtečku s displejem e-ink. Takže doporučuji to ještě uvážit. E-ink sice nemá podsvětlení (ale to papír taky ne), ale pro dlouhé čtení je snad pro oči pohodlnější.

Kniha ve čtečce se vždycky otevře tam, kde jsem přestal, a na nic jiníého záložky nepotřebuji. Ale dá se většinou u některého prodejce najít a stáhnout pro konkrétní model manuál, a tam si to přečíst.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.12.13 15:47

Děkuji, když jsem klikla a otevřela se mě zde vaše odpověď pro mne - úplně jsem se vyděsila, že mě odpovídá jeden amer. herec, co je neustále TV - detektiv a že mě laskavě česky odpovídá na můj dotaz. Ale zřejmě nejsem první, kdo vám říká, že jste mu nesmírně podoben. Já to napsat musela, snad vás to neurazilo. Nashle a děkuji,

Od: martin33*
Datum: 20.12.13 14:03
Ohodnoceno: 0x

Od: martin33*
Datum: 20.12.13 14:05

omluva - vložil jsem linka na test tabletů :(

Datum: 20.12.13 15:53

Díky, ale to jsem vše pročetla, já chtěla lidi, co to mají, znají a poradí. I v Dattartu radí, ale já chtěla odsud rovnou, kteří čtečku mají a co by si třeba koupili jiného, ale už mají tuto. Aby to bylo pro ně účelné - pouze chci číst, nahrávat knihy a zase je mazat. Číst na souši i ve vzduchu. Prostě mě něco doporučit, technet apod. jsem četla a po pročtení se radím zde. Díky

Datum: 20.12.13 16:03

Kupte si Kindle je to tradiční čtečka se kterou neuděláte chybu. Chce si to jen o ní počíst jak nahrát soubory. Jak bylo řečeno je několik způsobů jak je do čtečky dostat. Vzhledem k velikosti knih se jich do čtečky vleze opravdu velké množství. Existuje i verze s podsvícením a nebo bez něj. Stačí se podívat na stránky jakéhokoliv solidního obchodu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.12.13 16:09

Ano, vím, ale Kindle je pouze v angl. trošku se bojím - nejsem na angl. nic moc. A tak právě, jestli bych neměla problémy. Tak, jak na to?

Datum: 20.12.13 16:30

Prakticky všechny u nás prodávané čtečky mají ovládání v češtině, toho se nebojte :)

Za sebe doporučím Kindle nebo PocketBook - ten posledně jmenovaný proto, že sežere knihy ve spoustě formátů -> méně starostí s případnou konverzí. Ale ani s Kindlem neuděláte chybu.

btw s agentem Gibbsem mám možná něco společného, ale podoba to není *frajer*

Datum: 20.12.13 18:07

Děkuji, dobře jste mi poradil a autor zde také. Ta pošta je zde bezvadná a vy jste skutečně podobný agentu vyšetřovací služby. Já se tak zarazila a já se docela lekám, takže jsem zde málem zařvala. Díky za rady - agente. Něco společného? - vždy´t je to správný chlap. Tak to je dobré.

Od: hm®
Datum: 20.12.13 16:55

Na čtečky knížek existují i specializované internetové obchody. Najděte si je, mívají fórum, recenze atd. a tam se dočtete spousty a spousty zkušeností, rad apod. o různých typech čteček (samozřejmě jen těch, které daný obchod prodává).

Já osobně mám PocketBook, nejsem nijak náročný, prostě chci, aby šlo číst. PocketBook není nijak blokovaná čtečka (ve smyslu aby mě nutila k nákupu knih jen ve vybraných obchodech nebo aby zobrazovala jen jeden formát apod.), umí zobrazit s větším či menším komfortem spoustu formátů. Když ji připíchnu USBčkem k PC, ohlásí se jako "normální flashka" a můžu kopírovat knížky (nejlepší je formát epub (to je formát vytvořený právě pro čtečky knížek), jinak klidně txt, html, pdf a další) a různé jiné texty sam a tam a samozřejmě je i mazat. Mimochodem PDF je pro čtečky dost nešikovný formát.

Základní ovládání bývá popsáno v každé recenzi, případně i jen v popisu čtečky. Takže si pročtěte, porovnejte a pak se rozhodněte podle svého vkusu. Některé čtečky jsou snad jen dotykové, já raději tlačítka. Osvětlený displej (u elektrického inkoustu (e-ink) se nejedná o podsvit jako u tabletů, ale o svělo "z vrchu", rozvedené sklem po displeji) má výhodu v možnosti čtení za šera, na druhou stranu čtečka bez osvětlení vydrží pro čtení fungovat třeba několik měsíců na jedno nabití.

Čtečky s e-inkem mají jen černobílý (odstupňovaná šeď) obraz, dá se sehnat i barevný e-ink, ale zatím za moc nestojí. Umějí obvykle zobrazovat i obrázky (jpg), ale ne videa. Jinak mají různé čtečky různé vymoženosti (výstup na sluchátka pro poslouchání uložené hudby, připojení wifi k internetu atd.), nutno zjistit u každé čtečky zvlášť.

A k vlastnímu dotazu: nevím, jak jiné čtečky, já do ní získávám knihy stejně, jako bych získával texty do PC. Dají se koupit v internetových knihkupectvích (to jsem tedy zatím nevyzkoušel ), něco (pár vybraných knih) se dá třeba stáhnout od dodavatele čtečky, některé knihy lze stáhnout zdarma ze stránek veřejných knihoven a různých podobných projektů. Takto lze získat hlavně klasiku, začínající autory (povídky apod. od lidí, kteří píšou "jen tak, pro radost"), ale našel jsem i scifi od pana Neffa. Dají se sehnat i starší čísla tištěných časopisů a třeba regionálních novin (bohužel obvykle v PDF). No a dál lze z internetu sehnat spoustu různých kopií (o nichž by ledaskdo vykřikoval cosi o ilegálnosti) a dalších textů. Samostatnou kapitolou jsou pak knihy chráněné proti kopírování pomocí DRM, ty se někdy musejí kupovat on-line přímo pro danou čtečku, ani je pak možná nemáte nezávisle u sebe, takže je mohou zpětně ze čtečky smazat (opravdu se údajně stalo snad u Kindlu), otázkou je, co se s knihami stane, až si pořídíte čtečku novou (a třeba úplně jinou), no, já bych do knih s DRM nešel.

Datum: 20.12.13 18:00

Jééé, děkuji, to je báječná odpověď. Určitě né kupovat přes internet, myslím, že ten Dattart je dobrý obchod. Moc děkuji, věřím vám a budu se řídit tím, co jste mě zde takto popsal a pomohl mě. Je to stále zde perfektní "pošta"

Od: stan44
Datum: 20.12.13 20:46
Podívejte se i na Palmknihy tam koupíte nejen knihy ale i čtečky a to i sponzorované-což znamená že přístroje stojí jen par korun a zbytek vám prodejce věnuje jako kredit na nákup knih. Výhodou je i možnost platit kreditem který zaplatíte převodem-nepotřebujete platební kartu, zaslání ebooku na email přímo do čtečky a verze drm ochrany která neomezuje čtení.
Palmknihy fungují už roky a mají i spoustu knih zdarma, já tam nakupuju už od začátku a spokojenost.
Nelegálních zdrojů je pak spousta -třeba Ulož.to
Ja osobně ale používám na čtení spíš tablet i když tahá oči je to univerzální a když něco nefunguje prostě nainstaluju jiný program, takže na moje Crono C06 doma padá prach.

Datum: 21.12.13 08:26

Děkuji, podívám - Palmknihy jsem neznala, teď už to vím a podívám se.

Datum: 21.12.13 10:22

Právě jsem se dodívala na Palmknihy, je toho skutečně mraky, jak říkáte. Vše je bezvadné, finančně výborné a chtěla bych si i koupit od nich i tu čtečku (tablet nechci), chci ji na čtení - na nic jiného. Ale jak tak jsem se dívala, jen to jen nákup přes internet. Já myslela, že dojdu do obchodu, než to koupím, ta oni mě vysvětlí vše. Takto mě to pošlou a já nevím, jak to nabít, co s tím apod. A dokonce nemám kolem sebe lidi, kdo to má, aby mě poučil. Mohu se jich dotázat mailem, kamený obchod určitě nemají. Jak získat knihy, to bych si už poradila, už jsem si toho přečetla dost, ale kde koupit čtečku - jakou to už mám představu, ale s vysvětlením na místě a né, aby mě přišla orig.zabalená. Děkuji

Datum: 21.12.13 11:12

Máme 21. století, nákupu přes internet se netřeba obávat. On ten "podavač" (to není překlep) v kamenném obchodě vám to taky až tak nevysvětlí.

Datum: 21.12.13 18:09

Já vím, a také vím, že jsem posera. Já už jim napsala mail a tak uvidím. Věřte, že vám dám zprávu. Ale do vánoc si ten dárek nestačím koupit, tak já se potom ozvu a děkuji vám za radu i podporu. Díky,díky

Od: stan44
Datum: 21.12.13 17:44
Palmknih se nebojte jsou solidní a komunikují se zákazníky. Jejich nové čtečky to mají tuším už podobné jako Kindle-tj nákup knih a stazení i přímo ve čtečce nebo poslání na email do čtečky i bez Pc jen potřebujete wi fi. Nabíječka je jako u telefonu do zásuvky většinou s odděleným usb kabelem do pc. Drm je sociální tj v knize je Vaše jméno tak ji nesdílejte, ale jiné omezení nemá. Obchod požaduje ověřenou registraci a podle mojí zkušenosti když se zeptáte tak vám poradí.
nějaká recenze
http://m.idnes.cz/technet/tec…0_140748_tec_technika_pka.idn
http://m.cnews.cz/testy/kdyz-…st-ctecek-dotykovym-displejem
info o knihách
http://m.cnews.cz/clanky/vykl…bizi-tisice-e-knih/strana/0/1
http://m.cnews.cz/clanky/pro-…a-do-techto-deseti/strana/0/1

Od: luke237
Datum: 21.12.13 01:46

Cetla jste Wikipedii?

Rozhodne bych radil vyhnout se textum s DRM. Je to cesta do pekel. Bud primo ted nebo v blizke budoucnosti. Drive nebo pozdeji nad takovymi tituly zaplacete.

Na internetu jsou dostupne tuny knih v elektronickem formatu zdarma. Tech v jinych jazycich (nemecky, anglicky, nebo co umite) je jeste nasobne vice. To neprectete za cely zivot, ani kdybyste chtela (a tim rozhodne nechci tvrdit, ze jste stara nebo ze jste pomaly ctenar *smich*). Proste knih zdarma je uz nyni dostupna strasna spousta. Zkuste jen tak prolezt ceskou sekci na dmoz.org.

Datum: 21.12.13 08:29

Ano, to už mě poradili zde, abych se vyhla DRM. A ve Wikipedii, kterou často čtu, tak ohledně tohoto mě nenapadlo se tam podívat. Děkuji.

Datum: 21.12.13 11:57

Co se týče získávání knih, mrkněte se taky sem:

http://www.ebookeater.cz/

(ještě jsem neprošel všechny odpovědi, pokud jsem duplicitní, omlouvám se)

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.