Televize a citlivost tuneru

Od: Datum: 09.01.14 05:58 odpovědí: 3 změna: 09.01.14 09:07

Mám k televizi připojený settobox. S příjmem stanic nemám problémy. Jestliže na tu samou anténu připojím televizor se zabudovaným settoboxem některé stanice vůbec nechytnu. Anténou jsem otáčel několikrát a lepšího signálu nedosáhnu. Chci si koupit novou TV. Jak má televizi vybírat, aby šlo vše tak jako s externím settoboxem?

Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.14 07:36

Podle těchto tvých parametrů budeš vybírat televizi velice těžko.

Obecně: pokud televizor i set-top-box mají stejnou normu, tak musí z jedné antény chytat taky stejné programy.

Píšeš pouze obecně, že nechytáš některé programy, ale nepíšeš které a na čem.

Tunery mají určitě rozdílné parametry, ale po připojení k anténní soustavě už na tuneru tolik nezáleží.

Základním předpokladem úspěšného příjmu televizních programů, je kvalitní anténa a správné nastavení úrovně jednotlivých signálů. Toto dokáže odborník, který se anténami živí a má na to měřící přístroje.

Jestli chceš vybrat jinou televizi, tak ji musíš jedině doma vyzkoušet. Jestli na televizi pojedou stejné programy jako na set-top-boxu, to zjistíš jedině zkouškou televize doma.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.14 08:56

Zkus napsat o jaké jde programy, možná bude vysvětlení velice jednoduché.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.14 09:07

Reálná citlivost tuneru nové televize je dnes parametr, který prakticky nezjistíte jinak, než že to vyzkoušíte. Na netu někdy najdete nějaká subjektivní, často rozporuplná hodnocení, ale valnou hodnotu to nemá, navíc každý model se dnes prodává jen pár měsíců, takže najdete většinou info o TV, které už se dávno neprodávají.

Další věcí je, že pokud je signál na hranici kvalitního příjmu, tak se k němu software různých zařízení chová taky různě. Některá TV při výpadku jen slabě zakostičkuje, u jiné třeba rovnou na dvě sekundy zamrzne obraz i zvuk.

Nejlepší řešení bude investovat do lepší antény, její polohy, v případě dlouhého svodu do předzesilovače.Pokud na to máte žaludek, tak samozřejmě můžete nakupovat a vracet TV, než se strefíte do té citlivé.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.