Vyhláška č. 50/1978 Sb

Od: Datum: 12.12.13 08:30 odpovědí: 5 změna: 12.12.13 13:16

Zdravim

Chtěl jsem se optat, zda musí být na osvědčení z vyhlášky č. 50/78 Sb. §6. uvedeno evidenční číslo popřípadě jaké, když budu zkoušení absolvovat v naší firmě, kde se 3 členná komise složí z vedoucích pracovníků.

Zatím jsem měl jen §5, který jsem získal ve škole, ale bylo to bez jakéhokoli evidenčního čísla.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.13 08:37
avatar

Zaprvé školní vydání o §5 je komické, ale provozuje se. Ohledně §6 si nedělej starosti. Oni ví co to má obsahovat. Stejně je to celé fraška, takové přezkoušení, ale zákon to vyžaduje. Asi největší váhu má potvrzení od Elektrotechnického cechu, ale věř tomu , že to je taky fraška. Jde jen abys měl prokazatelné zkušenosti z minulosti, že jsi s tím pracoval, a že víš o co jde. pak ten § dostaneš. Bohužel na Cechu to nebylo o moc jiné. Dostal jsem §7 a nikdo moc nikde nezkoumal zda to umim nebo ne. Jen potvrzení praxe, škola, atd, a pak trapně jednoduchý test. Ale když to přirovním k řidičským zkouškám, tak pokud budeš mít testy na MAX, tak z tebe stejně vyborný řidič nebude, dokud nebudeš mít praxi. Občas někde najedeš na chodník, přehlédneš značku, nedáš přednost, ale nic se nestane, protože proti tobě jede zkušený, který Ti ukaže na hlavu a zatroubí. V elektrice taky ziskavaš zkušenosti. Občas někde přehodíš modrý s černým, občas to nedaš pod svorku a max vyhodíš pojistky. Pak se staneš zkušeným. Pokud nikde nikoho nezabiješ a nic neshoří o nic nejde. Učíš se. Duležité ale je umět TEORII. Stejně jako předpisy na §6 v elektrotechnice tak zakon 361 v dopravě.

A ještě jednou neboj se, oni Ti ten správný papír dají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boris
Datum: 12.12.13 08:51

Mě šlo spíš o to evidenční číslo. Jestli tam musí být a někdo z naší firmy si to číslo "vymyslí" a budeme ho muset někam nahlásit nebo jestli můžu mít osvědčení bez evidenčního čísla.

Zkoušel jsem se obrátit na Český úřad bezpečnosti práce, ale ten už asi nefunguje nebo co. Dovolat se tam nedá a emaily se vracejí nedoručené, tak se ptám tady.

Datum: 12.12.13 08:49
avatar

Ano, evidencni cislo tam musi byt, a je to cislo, pod kterym je uveden tvuj zapis o zkousce a vysledna vyhlaska.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 09:26

Evidencni cislo vydany doklad ma, ale jen interni. Celostatni evidence jako napr u reviznich techniku neni. (tak na 90 %)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 12.12.13 13:16

Školní §5 neplatí, je to lákadlo pro žáky, aby na školu šli. Postupným poučením a školením v době školy se žáci mohou podle oboru a praxe postupně považovat za osoby seznámené a poučené. což odpovídá §4. Paragraf 5 můžete získat je až po absolvování školy, pro osoby, které již získaly elektrotechnickou kvalifikaci, která je přesně popsaná, které školy a obory se považují za elektrotechnické vzdělání.

Zpět k otázce. Pro konání zkoušek u firmy především předložíte vysvědčení o získané elektrotechnické kvalifikaci (obvykle už při nástupu do firmy při zařazení na pracovní pozici) a pak vám firma potvrdí délku praxe, nebo máte vy jiná potvrzení od předchozích zaměstnavatelů. Pokud máte předchozí potvrzení o složení zkoušky podle vyhl. č. 50/78 Sb., je dobré ho vzít s sebou, nebo jste ho už při nástupu do zaměstnání zaměstnavateli předložil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.