Jaký kabel použít před elektroměr?

Od: Datum: 10.12.13 20:26 odpovědí: 3 změna: 11.12.13 21:42

Dobrý den,

prosím poradte jaký kabel použít pro dům,ato od pojistkové skříně k elektroměrovému rozvaděči.

Jde o to,že chci aby byla v baráku také zhotovena zásuvka s 380V kterou chci využívat pro míchačku,nebo pro pilu na dřevo,tedy jde o pracovní věci.Dále mi pak byl doporučen elektroměrový rozvaděč ER212/PVP7P,tento rozvaděč by měl být umístěn na verandě před vstupem do domutato veranda má strop který je podlahou pro balkon,tedy přímo do verandy neprší ani nesněží,k rozvaděči od pojistkové skříně je vzdálenost 15m,a kabel bude veden ve zdi barákuz venkovní strany,musí být veden v chráničce?a jaké minimální výšce?Dále se chci zeptat zdali v tomto rozvaděči mohou být umístěny hodiny pro měření el.odběru,a jestli postačí jedny,nebomusí být dvoje kvůli tomu že chci abych měl 220V i 380V?

tento barák jsme koupily se stávající elektroinstalací,ale je v tom háček dokumentaci k elektroinstalaci nemám,a elektrotechnik nechce znovu zapojit hodiny dokud nebude proně hotový rozvaděč,a to z toho důvodu,že hodiny původní,které tam už nejsou byli v nevyhovující skřínce v chodbě -skřínka byla dřevěná,proto bych vše rád připravil tak aby mi ty hodiny zase zapojili.

Děkuji za pochopení těším se na vaše rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.13 20:52
avatar

Jaký je /byl hlavní jistič před elektroměrem?

El. měr bude samozřejmě jen jeden, třífázový.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.13 23:29

Dobrý den,

vše je přesně uvedeno na webech jednotlivých distributorů:

PRE (http://www.predistribuce.cz/d…ereni/technicke-podminky.html

ČEZ http://www.cezdistribuce.cz/e…vacipodminky_20110401_web.pdf

Ë.O.N. http://www.eon-distribuce.cz/…buce-elektriny/predpisy.shtml

Minimální dimenze kabelu je CYKY 4Jx10 nebo CYKY 5Jx6 (měď) popřípadě AYKY 4Jx16 (hliník). Přesný typ kabelu Vám sdělí odborník dle instalovaného příkonu odběrného místa. Veškeré práce musí být provedené odborně a nakonec musí být vystavena revizní zpráva. Bez revizní zprávy popřípadě potvrzené přihlášky (od revizního technika) vám elměr nedají.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 11.12.13 21:42
avatar

Jen ve zkratce:
Záleží trochu na plánované spotřebě energie, třeba jestli budete vytápět elektřinou nebo ne.
Takový standard pro běžný domek bývá CYKY J-4x10 nebo CYKY J-4x16.
Elektroměrový rozvaděč s elektroměrem musí být veřejně přístupný, nesmíte ho mít tedy za zamčenými vrátky od zahrady, přívod od přípojkové skříně musí být v chráničce, protože jde o neměřenou část rozvodů.
Pro jeden objekt stačí jeden elktroměr, ať používáte napětí 230V nebo 400V, ať máte nebo nemáte nízký tarif (noční proud).

Než začnete něco dělat, konzultujte vše s elektrikářem, který Vám zařídí i revizi, bez ní Vám elektroměr stejně nepřipojí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.