Ruční vysavač - co je akumulátor?

Od: Datum: 07.12.13 13:19 odpovědí: 13 změna: 08.12.13 14:16

Dobrý den, můžete mi prosím doporučit nějaký ruční vysavač na nabíjení do 500,-Kč? Našla jsem jich fakt hodně, ale nevím co je to akumulátor, je to něco jako nabíječka? Nějak to nechápu a budu ráda, když mi pomůžete a vysvětlíte... Moje mamka si ho chce koupit pod stromeček, ale nechce nějaký extra drahý, bude ho používat jen občasně...moc děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.13 13:22

Akumulátor je v podstatě pevná baterie ve vysavači, která se nabíjí připojením do sítě. Taky jsem to měl. Je to dobrá věc, ale dlouho nevydrží. Škoda.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.12.13 13:24

Takže potom ten ruční vysavač nemusí být připojený kabelem do elektriky, já to taky teda moc nechápu...

Od: boba*
Datum: 07.12.13 13:28

Já ho používám denně,protože s ním vysaju veškeré drobky na podlaze při vaření,okolo stolu,z dlaždiček v koupelně vlasy.Nepoužívám na koberce.Pár let mi vydržely,pak kupuju nový.Není to taková investice.Já kupuju v ceně okolo 1000,.Kč,s těmi levnějšími zkušenosti nemám.Mám ho v zásuvce,aby se nabíjel,když ho pak potřebuju.

Datum: 07.12.13 13:29

Přesně tak. Vytáhne se ze stojanu a můžete s ním na půdu, na balkon i do sklepa. Pak ho zase vrazíte do takového stojanu, který je napojen na zásuvku a ono se to dobije.

Datum: 07.12.13 13:31

Děkuji Vám, tak už konečně vím co je to akumulátor.. Jsem Vám velmi vděčná ;)

Od: olaf71*
Datum: 07.12.13 13:58

věřte tomu, že Vás ten vysavač za tyto peníze zklame. je to jako dětská hračka bez valného účinku.

doplněno 07.12.13 16:30:

možná bych zkusil BKS4043, docela dost se jich prodává,sám s ním však zkušenost nemám, ale za pjéťo fakt není

Datum: 07.12.13 14:18

Bohužel, musím souhlasit. Buď to nebude mít dostatčný výkon a nebo se to bude opravdu hooodně rychle vybíjet.

Datum: 07.12.13 14:16

Je potřeba vědět, že akuvysavač má jen zlomek sacího výkonu normálního vysavače. Takže na nějaké drobky ze stolu ano, ale jinak ne.

Datum: 07.12.13 14:16

Dříve se tomu říkalo drobkožrout.Ale nekupuj vysavač,ale zařízení s rotačními kartáči,které jsou použitelnější.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.12.13 15:30

Akuvysavač do pětikila seženete, ale není to bůhví jaká kvalita. Opravdu to stačí tak na uklizení drobků ze stolu a pod. Ale zase nutno poznamenat, že je to docela užitečná věcička. Běžně to funguje tak, že vysavač je zasunut v nabíječce, která býva např na zdi a malým proudem nabíjí akumulátor. Když chcete vysávat, vysavač vytáhnete, vysajete a pak ho tam zase vrátíte. Ale nepočítejte, že tím vyluxujete třeba koberec, nebo sedačku. Jeho výkon je proti klasickému vysavači skutečně směšný.

Datum: 07.12.13 16:11

No právě ona ho potřebuje hlavně na drobečky a nějaký ten prach, nebude tím vysávát bůhví co většího a těžšího *smich*

Datum: 08.12.13 12:31
Na drobečky je lepší smetacek a lopatka, na prach vlhký hadrik. Ten aku vysavač vydrží na 20-30 minut, takže ho budete muset pořad nabijet nebo ho mít v nabijecce pořad zapojeny. Nejenže se na něj bude prasit, další peníze bude stát elektřina, nehledě na to, ze baterie za nějakou dobu bude nutné pořídit novou.

Od: bmbx®
Datum: 08.12.13 14:16

Na drobečky dobrá věc a baterka odejde za dlouho pokud se člověk o to trochu stará. Tyhle vysavače nemají žádnou automatiku nabíjení a nemají odpojovač při nízkém napětí, takže to chce napřebíjet a nevybíjet do konce.

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.