Reklamace mobilního telefonu z Číny

Od: Datum: 08.01.14 12:38 odpovědí: 44 změna: 08.01.14 18:04

Dobrý den, koupil jsem na aukru čínský mobilní telefon za 3250 kč. Stav zboží bylo nové, prodejce měl napsáno bez záruky, ale jak sem už zjistil záruka se na zboží vztahuje. Telefon měl jiné parametry než bylo uváděno v aukci (jiný procesor, jiná velikost ram,uhlopříčka displeje). Po měsíci užívání telefon přestal fungovat, nejde zapnout. Tak jsem napsal prodejci a ten tvrdil že psal že je to bez záruky. Přesvedčil jsem ho že je na omylu a na telefon se záruka vztahuje. Snažil se mi nabízet nějaké částky,ale to se mi nelíbilo a chtěl jsem telefon vyreklamovat nebo vrátit celou částku kterou jsem za mobil zaplatil. Ted mi napsal, at mu telefon pošlu že ho pošle do zahraničí kde se na telefon kouknou a řeknou jestli jsem telefon poškodil já nebo jestli je to opravdu vada a telefon opraví, popřípadě kdyby telefon nešel opravit že mi zašle peníze. Tak ted nevím co stím. Jestli mu mám telefon zaslat na reklamaci a jakou budu mít záruku že ještě někdy telefon uvidím popřípadě peníze. A taky mám strach aby mi prodejce nanapsal že dodavatel z číny usoudil že sem telefon rozbil sám čí mechanicky poškodil a tím by byla věc vyřízena a já bych přišel o telefon i o peníze. Upozornuji, že telefon mi nespadl , ani jsem ho mechanicky nepoškodil. Budu rád za každou odpověd a radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.14 12:44
avatar

Jak jste zjistil ze se na zbozi vztahuje zaruka?

Kazdopadne jestlize ma telefon jine parametry nez je uvedeno v aukci, pak ano, je treba na to prodejce upozornit, a v pripade jeho zaporne odpovedi zadat centrum sporu a resit to pres aukro.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 12:50

Děkuji za odpověd. To že se na telefon vztahuje záruka jsem se dočetl zde na stránkách v podobném příspěvku. Na jiné parametry jsem prodejce upozornil on to akceptuje spíše mi jde o to jak vyřešit to že telefon přestal fungovat a to jak vyřešit jeho nabídku že zašle telefon do číny na reklamaci a abych telefon ještě někdy viděl, bud opravený nebo vrácené peníze.

Od: buss
Datum: 08.01.14 13:12

Vás to ale nemusí zajímat, koupil jste to od něj, ne z Číny. On má vztah k prodejci. Já bych si řekl o prachy a ať si to vyřídí, pak třeba další opět koupit. Někdy to číňané ani nechtějí zpět a pošlou další. Nebo ošetřit dohodou, ale prachy jsou jistější. Využijte OZ.

majsterjou Jak jste zjistil ze se na zbozi nevztahuje zaruka?

doplněno 08.01.14 13:58:

Mám takový dojem, že to bez záruky se sem dostalo z Německa, tam se tím inzeráty hemží, jak to tam mají nevím, ale když jsou v €U...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 13:21

Na zboží se vztahuje záruka. To jsem se tu dočetl. Takže já mužu požadovat po něm peníze a poslat mu telefon at si vyřídí reklamaci?

Od: zaruka
Datum: 08.01.14 13:26

Pokud jste byl při prodeji upozorněn, že na výrobek není záruka poskytována, záruka opravdu není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.14 13:29
avatar

Vetsina prodejcu telefonu na aukro neposkytuje zaruku, jelikoz neprodavaji telefony jako firma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.01.14 13:41

Můžete si prosím přečíst Obč. zákoník? Vás lze doběhout, jako kupec jste ideální objekt, z vás by měli radost. Co bych vám tak prodal? Třeba auto za mio?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.14 14:04
avatar

OZ jsem precetl. Muzete mi ukazat kde se pise o zaruce pri prodeji, kde zbozi neprodava firma ale obycejny obcan?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chi
Datum: 08.01.14 16:48

ten nový OZ? 4000 paragrafů? smekám

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.14 13:24

Nepíšete možná to hlavní, jaké má prodejce na aukru reference. Předpokládám, že jste nechtěl 3k vyhodit oknem, takže jste koupil zboží od někoho, kdo má stovky, nebo minimálně desítky prodejů plus kladných komentářů. Při takovém počtu prodaných čínských šmejdů pak určitě bude mezi komentáři nějaký, kde se dozvíte, jak se dotyčný prodejce staví k problémům / reklamacím. Pokud tam najdete, že OK a 99,5% komentářů je kladných, tak nějakou naději máte, protože si prodejce nebude chtí kazit reputaci.

Pokud jste ale koupil něco od prodejce, který má 15 prodejů (z toho většinu tkaničky do bot za 15 Kč, na kterých není co reklamovat), nebo dokonce od prodejce, který má v komentářích "vadné zboží jsem poslal, ale prodejce již nereaguje" (a že jich tam takových je ), tak se smiřte s tím, že se na vás vykašle a berte to tak, že 3k ještě není tolik peněz za životní zkušenost..

doplněno 08.01.14 13:28:

Můžete sem poslat odkaz na prodejce, nebo nějakou jeho aukci? (nebo na mail, pokud nechcete veřejně). Z komentářů, které dostává i uděluje lze velmi dobře odhadnout, co je zač a co odd něj můžete čekat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 13:30

Prodejce má dost kladných hodnocení a o reklamaci ani zmíňka, spíš by mě šlo o to jestli teda mužu požadovat vrácení penez a at si reklamaci vyřídí sám?

Datum: 08.01.14 13:42

Požadovat můžete cokoli, ale toho dobráka, co by vám po měsíci vyplatil plnou částku bych chtěl vidět. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 13:55

Tak jak na něj mám jít aby mi vrátil peníze?

Datum: 08.01.14 13:44
avatar
Jestli se bojiš, že když mu to pošleš na posouzení, tak neuvidíš ani mobil ani peníze, můžeš se s ním domluvit že ti dá kontakt na čínský e.shop a číslo objednávky s tím že si to s číňanem vyřídíš sám. To by pro českého překupníka mělo výhodu v tom že si zatáhneš poštovné do číny a pro tebe výhodu v tom že vynecháš nespolehlivý mezičlánek. Bude tě to sice stát dalších 200-300 na poštovném a pravděpodobně ještě 98.- za posouzení osvobození od cla až ti číňan pošle nový kus. To je holt riziko levných nákupů z číny.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 13:52

Takže když budu požadovat vrácení penez, tak mi je nemusí vrátit? A takhle se mi to nechce posílat. Spíš mě zajímá jak to mám udělat když bych mu to posílal abych o telefon nepřišel nebo aby na mě neušil boudu, nebo aby mi vrátil peníze

Datum: 08.01.14 14:08

Jak vidíte z odkazu níže, je tu i protistrana. (nezlobte se, ale 25 prodejů blbostí za 100 Kč je pro vás "má hodně prodejů?") . Jak vidíte i on se zde ptá jak to řešit a ani jeden z vás nevypadá na podvodníka, jen si chtěl jeden přeprodejem přivydělat a druhý levně nakoupit. U vás momentálně zůstal černý Petr. Teoreticky jste v právu vy, koupil jste novou nepoškozenou věc a tu u nás nelze prodat bez záruky. Teoreticky by jste mu to tedy měl poslat zpátky a on to poslat do Číny, ale vzhledem k tomu, že je evidentně kupuje po jednom a ne po stovkách, tak budete čekat týdny a naděje na úspěch je malá.

Osobně by mi jako nejférovější přišla vaše vzájemná dohoda, tedy že on vám vrátí část kupní ceny, vy mu nedáte negativní komentář a oba to vzali jako poučení. On už nebude vozit věci, pokud za ně není schopen nést odpovědnost a vy si raději připlatíte za ochod se zárukou. Ale to je jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 14:19

Jasně ale cena o tisíc korun nižší mi přijde docela špatná nabídka, protože bych prodělal 1000 kč za měsíc používaní a to ještě zboží které bylo jiné než jsem zakoupil

Datum: 08.01.14 14:22

Zas tak špatná nabídka to není. Je spousta prodejců, co už by s vámi vůbec nekomunikovala a můžete se jedině soudit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 14:27

No tak nemám penez na rozhazování a tisíc korun je pro mě dost penez byl jsem schpný jit na cenu 2750 tudíž prodělat 500 korun. Prodejce řekl že to budeme řešit přes aukro spor, ale myslím že toho moc nevyřeší pak přišla nabídka s vyreklamovaním zboží ale do toho se mi opravdu nechce, přece at mi vrátí peníze za telefon a vyreklamuje si ho ne? Když mi prodá mobil s jinými parametry než uvádí a po měsici přestane fungovat. Tak to vás opravdu naštve a nechcete na tom ještě prodělávat 1000 korun.

Datum: 08.01.14 14:33

Pokud neseděl popis, měl jste ho vrátit bez prodlení a ne telefon dál používat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 14:34

Dobře,ale když se telefon rozbije tak nemužu požadovat vrácení penez? a on si telefon muže vyreklamovat sám?

Datum: 08.01.14 14:46

On vám může nabídnout, že ho nechá opravit. Ale když ho nechcete poslat.. A když navíc bude tvrdit, že jste zjevně mobil poškodil vy, tak se můžete soudit, platit soudní znalce..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 14:49

Netvrdí že jsem mobil poškodil. Nabídl že ho odešle do zahraničí, na reklamaci má 30 dní? myslíte že se stihne telefon dostat do číny, opravit a přijít zpátky do 30 dnů? Nevím jak postupovat nikdy jsem to neřešil. takže mu mám telefon poslat a čekat? A je taky možné že ho už nikdy neuvidím ani žádné peníze. Nebo se sním dohodnout aby mi dal část penez třeba dejme tomu 2750? Protože nemám žádné právo na vrácení penez?

Od: foo*
Datum: 08.01.14 14:48

pokud vám jiné parametry nevadily při koupi, tak si na ně nestěžujte teď.. oba dva (jak prodejce tak vy, kupující) tady píšete že telefon po měsící přestal fungovat, ale nikde tu nepíšete proč přestal fungovat.. mohla být vadná baterie (tj. pár stovek nová), nabíječka nenabíjí, vadný konektor nabíjení ( v telefonu) nebo odešel software.. tohle všechno jsou vady do pár stovek a pokud zkusíte servis, tam vám řeknou co přesně je v háji.. přijde mi lepší dát pár stovek za opravu než se handrkovat o reklamaci nebo poslání zpět ale proděláte litr

doplněno 08.01.14 14:56:

nedávno jsem tu psal o tabletu, z ničeho nic přestal fungovat jak měl a po chvíly nešel ani zapnout, šel druhý den na reklamaci (výhoda nákupu v obchodě) a hold se stane že jeden ze sta výrobků bude vadný.. odešel software

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 14:57

Baterie jsou dvě ani jedna nefunguje takže baterii a konektor jsme vyloučili. Software? předpokládám že víte co je factory mod. a i když na telefonu není nainstalovaný žádný android. telefon má jít do tohoto režimu spustit. což nejde. takže problém bude hardwarový

Od: foo*
Datum: 08.01.14 14:59

factory mod mi nešel spustit ani na tom tabletu, nešlo vůbec nic a to se používal cca 14dní hodinu denně.. na prodejně mi technik ihned sdělil že je to vada softwaru

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 15:01

Ano ale jak si mám vyřídit servis? do jakého servisu mám jít když telefon je z číny a jak mi prodejce zaplatí servis?

Od: foo*
Datum: 08.01.14 15:03

myslim že poslouží kterýkoliv servis mobilních telefonů a to jak vám to prodejce uhradí netuším, pouze jsem doporučil variantu na které neproděláte tolik a hlavně telefon bude opraven

doplněno 08.01.14 15:05:

diagnostika problému se pohybuje od 150kč a přehrání softwaru pak od 100kč dle modelu

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 15:09

To by mě totiž zajímalo jak borci v servisu budou hledat Android na tento typ telefonu

Od: foo*
Datum: 08.01.14 15:12

protistrana zde uvedla odkaz na telefon.. tam je psáno že má/měl android 4.1 což by pro servis něměl být problém

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 15:17

Vidíte mě telefon přišel s Androidem 4.2.2 a nemužou tam napařit jakýkoliv android musí to být android pro určitá střeva telefonu

Od: foo*
Datum: 08.01.14 15:22

proto doporučuju servis.. tam by měli mít správný typ

doplněno 08.01.14 15:29:

rom přesně pro tento telefon jsem našel během minuty.. pokud je takto volně dostupný, servis ho na 100% přehraje

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.14 15:33

U těchto noname telefonů stejné označení a stejný vzhled vůbec nemusí znamenat stejná střeva. A i od jednoho výrobce vznikají postupně HW verze, které nemusí mít navzájem kompatibilní SW.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 15:49

Ano to máte pravdu je stovky ROM at už oficialní nebo unoficialní, pro stejně vypadající telefony.

Od: foo*
Datum: 08.01.14 15:53

pokud toto víte, proč si takový telefon pořizujete? lepší by byla bazarovka známé značky když už nemáte peníz na rozhazování

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 15:58

Telefon, každý telefon je od toho aby fungoval, a né od toho aby na něm nešel Android chápu je to software jako každý jiný , ale proč bych si nemohl koupit telefon z číny? A navíc tím že se na telefonu uděla root a nahraje jiná rom ztrácí se záruka

Datum: 08.01.14 15:18

Andoid přece není Win XP s tisíci ovladači, které rozběhnete na jakémkoli železe. Je to upravené pro konkrétní hardware.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.14 15:14

Domnívám se, že takovéto dovezené noname skorotelefony se reálně neopravují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zeby
Datum: 08.01.14 13:30
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.14 14:02
avatar
To se nám to hezky sešlo :-D
Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: pavel123
Datum: 08.01.14 14:06

Já vím že jsem protistrana psala a poradili jste mi proto jsem se chtěl zeptat co dále.

Datum: 08.01.14 15:51

Víte, proč se domnívám, že nabídka kupní cena -1000 Kč není tak špatná? Protože i vy nesete kus viny. Vědomě jste s vidinou levné koupě koupil neoficiálně dovezenou (kdoví jestli proclenou a zdaněnou ) neznačkovou parodii na telefon, vědomě jste ji koupil od pochybného přeprodejce, který viditelně v rozporu se zákonem uváděl "nové zboží bez záruky", takže težko lze hovořit o tom, že byste naletěl v dobré víře, že se jedná o seriózní prodej. Prostě jste to risknul. A v okamžiku, když se ukázalo, že "sleva není zadarmo" nechcete nést žádné riziko. Přitom tito černí přeprodejci fungují jenom díky lidem jako vy, tedy lidem, kteří nechtějí platit běžnou cenu za telefon v obchodě, ale přitom si nejsou schopni telefon z Číny objednat sami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel123
Datum: 08.01.14 15:56

Proč bych měl platit za to že někdo objedná telefon z číny a já si ho od něj koupím? to je trošku nesmysl co jste tu ted sesmolil. Zdaněná nezdaněná to není moje věc to je věc prodejce který už měl telefon v české republice.

Datum: 08.01.14 18:04
avatar
Tak za prvé, pokud telefon nesplňuje specifikace, mohl jste ho do 14 dnů vrátit, anebo se domluvit s prodejcem na sleve, což jste neudelal. Ono ty noname značky splňují specifikace málokdy, takže ani sám prodávající nemohl vědět, co mu Číňani pošlou. Jestli mel ale telefon doma, mohl je prověřit. Tady tyhle telefony se prodávají v Číně okolo sto dolarů, tedy dva tisíce. Sám píšete, ze peníze nemáte, ale abyste živil zprostredkovatele, na to máte. Kdybyste si ho koupil v Číně, máte rok záruku. Oni telefony neopravuji, posílají druhý a špatný mnohdy ani nechcou poslat zpět. Takže záruka v Číně je rok, otázka je, jak dlouho ho měl prodejce doma. Jestli vám nabízel zpět dva tisíce, je to jeho zisk a za to koupíte nový. Ja jsem zrovna dnes kupoval v Číně telefony, jelikoz na aukru nebo jiní podobní překupníci se dost liší ve specifikacích, takže pravděpodobně sami nenakupuji originály a to je trn problém . Navíc žádný nedokázal přistoupit na mou cenu, uz vůbec ne dvouletou záruku. Takže beru přímo, ušetřím a mám záruku a beru originál.
doplněno 08.01.14 18:06: Tady je telefon podobný tomu vašemu
http://m.aliexpress.com/item/1519302213.html
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.