Výměna termostatu

Od: Datum: 01.12.13 09:04 odpovědí: 1 změna: 01.12.13 15:00

Mám ke kotli připojený termostat Elektrobock PT21 (drátový) ale protože je na nevhodném místě, chtěl bych ho vyměnit za bezdrátový BPT21. Pokud přeruším kabel mezi kotlem a termostatem a napojím na něj kabel od bezdrátového přijímače, bude to tak ok? Drátky by měly být stejné ne? Nemusel bych tak zasahovat do kotle.

Ještě bych se rád zeptal na jednu věc. Mám plynový kotel a kombinaci radiátory + podlahovka, Podlahovka má svoje čerpadlo které se zapojuje napřímo do zásuvky, takže pokud kotel netopí tak čerpadlo pořád běží, dokud ho nevytáhnu ze zásuvky. je nějaký jednoduchý způsob jak to sladit aby čerpadlo spínalo společně s kotlem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 01.12.13 15:00

Zapojení bezdrát. termostatu je bez problému kdekoli na stávající dráty po odpojení současného. Vysílač nemá neomezený dosah, myslete na to při umístění přijímače.

K druhému dotazu - když už má podlahovka vlastní čerpadlo (proč?), nejjednodušší by bylo připojit ho paralelně k čerpadlu v kotli. Pokud nechcete do kotle zasahovat, je možné použít třeba bojlerový termostat, baňku přitáhnout na teplovodní trubku kovovou páskou, nastavit teplotu na min. a spínat fázi pro čerpadlo přes temostat při ohřátí vody- pozor na pořádné zaizolování!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.