Nová myčka hodně pění a vrčí

Od: Datum: 30.11.13 22:47 odpovědí: 4 změna: 01.12.13 21:00

Dobrý den,

měli jsme doma myčku cca 10 let a už jsme ji chtěli vyměnit. Pořídili jsme tedy myčku novou. Po její instalaci nám však při prvním mytí, asi 10 minut, těsně před sušením, začala vydávat divné zvuky. Čerpadlo vrčelo tak nějak naprázdno v pravidelných intervalech. Když vrčela, bylo v po otevření v myčce hodně pěny, úplně po celém dně.

Měli jsme tu opraváře, který přijel na záruční opravu. Myčku pustil, zvuky nedělala, zase vypnul a řekl, že myčka napustí, meje, vypustí a je v pořádku. Prý nemůže hodinu čekat, než začne vrčet.

Jeden náš známý opravář ze 100 km vzdáleného města nám řekl příčinu. Prý je problém v jaru, který zůstává ze dřezu v sifonu, do kterého je také sveden odpad z myčky. Jar ze dřezu se tak dostává do myčky, tam nemá co dělat, pění v ní a čerpadlo jede na prázdno, čerpe jar, vrčí, namáhá se a pěna je po celém dnu. Doporučil do myčky nalít kýble vody, vždy po každém kýblu zapnout program, jakýkoliv program na začátku vypustí vodu, tudíž i kýbl vody předtím nalitý a opakovat 10x, tím se propláchne. Udělali jsme a problém neustal.

Druhé řešení od známého opraváře bylo trochu radikálnější. Myčku máme odpojit, snést ji 3 patra na zahradu, kde do ní nalívat alespoň 20 kýblů vody a nechat samovolně vypouštět. Tím se důkladně propláchne. Udělali jsme to, nalili do myčky 150 litrů vody. Dále jsme dle doporučení rozebrali celý sifon, vyčistili a vše nainstalovali zpět.

Pustili jsme myčku bez nádobí a bez prášku na skoro 2 hodiny dlouhý cyklus. Uprostřed cyklu jsme myčku oetvřeli, ale byla plná pěny - z čeho? Propláchnutá 150 litry vody, vyčištěný dřez, sifon a bez nádobí a prášku? Nicméně zvuky nedělala a v klidu domyla. Pěnu jsme vytřeli, propláchli ji znovu kýblem a pustili druhý cyklus - opět bez nádobí a bez prášku. V půlce programu měla myčka opět plnou podlahu pěny a zase před sušením 10 minut vrčelo čerpadlo.

Již jsme bezradní - co s tím? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.13 00:11

A nenasypali jste místo soli něco jiného?Je to nějaké divné ta pěna se musí z něčeho dělat že by se do čerpadla dostala tableta ale tá by se snad po tolika cykleh rospustila*ee*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: prasek
Datum: 01.12.13 00:26

Nasypali jsme na 100 % sůl, ještě před prvním použitím, skoro 1 kg, jak psali v návodu myčky.

Tabletu jsme nikdy nepoužili.

Nyní zkoušíme mýt bez nádobí, bez prášku, je tam pouze leštidlo Calgonit a sůl Calgonit. Stále pěna na dně, hodně pěny a čerpado vrčí...

:(

Datum: 01.12.13 17:07
avatar

Chápu, jsou to galeje tahat myčku ze třetího patra, ale asi Vám nezbyvá nic jiného, než reklamace v obchodě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.12.13 21:00
avatar
bude to tou soli a nebo necim v nadobe na sul. Vyplachnete nadobu na sul a spustte mycku bez soli.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.