Elektretový mikrofon

Od: Datum: 29.11.13 14:08 odpovědí: 23 změna: 21.06.15 13:11

Dobrý den,

koupil jsem si elektretový mikrofon ( je na něm napsané jen EPE ) a chci ho spojit se stereofonim jackem ale ani jedna z moznych kombinaci nefunguje nevite v cem by mohl byt problem?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.13 14:38

Elektretový mikrofon je v podstatě mikrofon kondenzátorový.Díky vysoké vstupní impedanci vyžadují tyto mikrofony speciální předzesilovač,obvykle osazený FET tranzistory-.To může způsobit nekompabilitu připojení do běžných zesilovačů.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 29.11.13 14:43

Běžně prodávané elektretové mikrofony mají "fetový" zesilovač zabudován v sobě a proto potřebují napájení, pokud jej nezapojujete do vstupu který je pro elektretové zesilovače určen, tak nebude fungovat.

doplněno 29.11.13 14:46:

Jinak zapojení jacku je takové že dlouhý (střední) konec jacku je napojen do bodu který je viditelně spojen s obalem mikrofonu, krátký začátek jacku je napojen na zbývající bod na mikrofonu.

Ohodnoceno: 1x

Od: johnny*
Datum: 21.06.15 13:11

Ahoj, můžu se zeptat jak správně napojit elektretový mikrofon na kabel ze sluchátek? Je tam zelený drát (L), červený (R), zlatý (G) a zelenočervený (-). Předpokládal bych, že spojím zelený s červeným a dám na jeden konektor. A zlatý s pruhovaným na konektor, který vede na plášť. Když jsem to takhle zapojil, tak v reprákách je slyšet pouze fouknutí do mikrofonu, mluvené slovo nikoliv. Mám to špatně zapojené? Díky.

Datum: 29.11.13 15:29

no nevím jak stím předzesilovačem - chci to používat jako mikrofon k PC

Datum: 29.11.13 16:12

Připojení mikrofonů ke zvukové kartě

http://www.belza.cz/pcamp/mic.htm

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.11.13 17:08

a jak je tedy mozne ze to nekomu funguje jen tak? a chci se zeptat jaký je dúvod zapojení - jako stínění? to to pak nefunguje?

Datum: 29.11.13 23:25

zvuková karta v PC má napájení pro elektret. mikrofon. Zapojte podle bmbx. Pokud je hlas slyšet velmi slabě, tak v nastavení ovládání hlasitosti pro mikrofon dejte zátržítko ke slovu - zesilit, boost atd. ...to jabraka - elekret. mikrofon má mimořádně velkou citlivost a předzesilovač nepotřebuje. Díky Fet zesilovači má malou impedanci

Datum: 30.11.13 08:20

Zvuková karta má pro mikrofon na zdířce pro jack napájení, ale ta zdížka může být použitelná na více účelů a pak je nutné v ovládacím programu karty mít zvoleno, že bude použit mikrofon.

Datum: 30.11.13 20:15

mohu se zeptat prosim jak zesilit mikrofon - spise jek se dostat do ovladani hlasitosti prez ovladaci panely - zvuky a zvukova zarizeni - hlas - hlasitost - a mikrofon jsem dal na max a zadna zmena

Datum: 30.11.13 20:18

Je alespoň něco málo slyšet? Je zapojen opravdu do zdířky pro mikrofon?

Datum: 01.12.13 13:17

je něco slišet a je to dost kvalitní zvuk ale musí se hodně zesílit zvuk . Ano zapojuji do zdířky pro mikrofon ( červené )

doplněno 01.12.13 13:21:

Chci ho používat jako stolní mikrofon ( kdybych ho měl na sluchátkách a mluvil dost hlasitě tak by to možná šlo )

Datum: 01.12.13 13:20

Je to notebook nebo PC? V ovládacím programu karty by mohla být nějaká další nastavení, ovládat jen ovládacími prvky vindows nestačí, pokud není vše jak má být v nastavení zvukové karty.

Datum: 01.12.13 13:23

Je to stolní PC. A mohu se zeptat jak bych se měl dostat do ovládání zvukové karty?

Datum: 01.12.13 13:31

Jaký je v PC operační systém?

Datum: 01.12.13 14:15

Win XP ale časem budu měnit celé PC a přejdu na Win 7

Datum: 01.12.13 14:25

Ovládací panely a tam najít Zvuky a zvuková zařízení, tam by mohlo něco být, ale hlavně ikonku s názvem zvukové karty a tam bude všechno...

Datum: 01.12.13 14:32

tam jsem uz byl zvuky a zvukova zarizeni tam je jen : hlasitost ,zvuky, zvuk,hlas,hardware jedine kde se da nastavit neco s mikrofonem je hlas a tam to mam na plno a zadna ikonka v ovlad. panelech ( zvukove karty ) neni

doplněno 02.12.13 20:13:

už se mi podařilo problém vyřešit z části mikrofon funguje docala odstojne max 7cm od ust takze se neda pouzit jako stolni nevite cim by to mohlo byt? cilivosti?

Datum: 02.12.13 22:30

kondenzátorové / elektretové mikrofony jsou citlivé až moc, problém je v citlivosti / zesílení vstupu zvukové karty. Já si myslím, že tam není něco jak má být. Jaký jack je použit? Stereo nebo mono - má tři kontaktní plošky nebo jen dvě? Zvuková karta je integrovaná? Kolik má zvuková karta zdířek a jak barevných?

Datum: 03.12.13 13:09

jack je stereo pokud se nepletu ( 3 plosky ) ano zvukova karta je inegrovana ma 3 vystupy modry zeleny a cerveny a ano zkousel jsem zapojovat do vsech zdirek ale funguje jen v zelene a taky me docela udivilo ze ted se rovnou slisim v bednickech ani nemusim pouzivat zaznam zvuku

Datum: 03.12.13 13:14

V zelené? To bývá výstup na sluchátka / reproduktory.

doplněno 03.12.13 13:15:

A proč udivilo? To je normální...

doplněno 03.12.13 13:15:

Tedy normální...záleží na nastavení vstupů a výstupů.

Datum: 03.12.13 16:33

to byl překlep :D v červené a udivilo me to proto ze jsem u minulych sluchatek nic takoveho nezaznamenal

doplněno 04.12.13 17:07:

jinak jako - mam zapojen nejdelsi konec jacku a jako + mam spojene 2 nejkradsi konce

Datum: 30.11.13 13:19

měl bych ještě malý dotaz : proc se u stineneho vodice zapojuje i stineni? aby stinilo? ptam se proto ze mam stinenou 2linku tak jestli zapojit treba jen ty slanene vodice uprostřed . Předem děkuji za odpověď

Datum: 30.11.13 15:00

Ano, přívod k mikrofonu musí být stíněný, stínění lze použít zároveň jako vodič, měl by být zapojen na široký kontakt jacku blíže k přivodu kabelu a na mikrofonu na kontakt co je spojen s hliníkovým pláštěm mikrofonu (ten plášť je taky stínění)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.