Vyber mezi 2,3D tellevizorama LCD CI PLAZMA?

Od: Datum: 28.11.13 15:22 odpovědí: 28 změna: 18.12.13 19:51

Zdravim Chci nasi rodine udelat dobre na vanoce rozdoduji se o 3d televizi cili bud LCD:http://www.alza.cz/46-samsung-ue46f6400-d398460.htm nebo PLAZMA:http://www.alza.cz/42-panasonic-tx-p42st60e-d398497.htm

Obe maji SMART TV

¨Znam vyhody a nevyhody ze LCD maji menci menci MHZ nezli Plazma,horsi pozorovaci uhly,ale zase asi bude mit kvalitnejsi obraz,hlavne schanim nejakou od 42-46palcu(uhlopricka koukame na to z 2 metru,Ptam se zdali ty LCD jsou tak spatne jak ctu komentare.a cemu by ste se priklaneli vice klidne neco muzete doporucit.jestli muj vyber neni unahleny, zdali to za neco stoji,

Diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.13 16:09

Už jen několika násobně vyšší spotřeba el. energie by za mě rozhodovala pro LED z vaší první volby. A co se týče 3D technologie, tak pokud nemáte nebo neuvažujete o koupi Bluray přehrávače, tak nemá 3D cenu.Ale nevím, jak dalece je rozdílná dnes cena u TV s 3D a bez 3D.

Za mě tedy: Samsung nebo LG - LED - smart TV - 107cm

http://www.alza.cz/42-lg-42ln577s-bila-d408585.htm

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.11.13 16:19

berte LCD. O plazmách se sice povídalo, že mají lepší černou a tím i lepší obraz, ale to už dnes neplatí. Konečně nic nebrání tomu, abyste se přesvědčil. Všiměte si, že některé televize nemají v obraze pořádnou černou, ale jejich černá je spíš asfaltově tmavá šedá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.11.13 16:25

Plazma byla super ... BYLA - doba jde vpřed a je dobré jít s ní. Kupte led LCD, lepší obraz, vyšší rozlišení, hezčí jasnější barvy, vyšší životnost, nižší spotřeba energie ..

Ohodnoceno: 2x

Od: jofa®
Datum: 28.11.13 16:46

Tato diskuse , co je lepší, bude vždy bez jasné odpovědi, už jen s proto,že každý bude preferovat tu svoji. Např. už jen předchozí odpověď není z poloviny vůbec pravda. Lepší obraz nemá, rozlišení vyšší také ne, hezčí a jasnější barvy jsou, jak pro koho, kýčovité. Jasně, že vývoj jde dopředu ale také musím napsat, že pro mne , třeba fotbal v HD na 107 cm Full HD Panasonicu plazmě, je neskutečný zážitek. Tímto nechci říct, že na jiné tv tomu tak není. A teď to vypukne.

Datum: 28.11.13 16:59

Vporadku,Ja jsem doma zalozenej prevazne vse od SAMSUNG...k dane telvizi chci porizovat Bluray prehravac aby byla kvalita 100% vim ze ten EFEKT bez Bluray neni takovi,co se tyce na spotrebe ENERGIE tak nekoukam doma uz mame Panasonica PLAZMU 86CM dosti starou,slo me jen oto k cemu se vice priklanite z vlastni skusenosti ze ji mate treba doma a zda ty EFEKTY 3d,ovladatelnost internetu stoji za to...nikdy jsem to nevidel ani neschanel,pouze v Kine 2x vzivote na 3d...ale to nemuzu srouvnavat.¨bal jsem se treba ze u tech LCD ze jsou horsi pozorovaci uhly...zdali je to tak spatne nebo ne.ale nechal jsem se presvedcit asi spadnu do SAMSUNGU.nikdy me nesklamaly tak snad to nebude 1 pripad...urcite piste dale sve nazory velice si je prectu a proberu v hlave.predem vam dekuji za vase dotazy

Od: koumes
Datum: 28.11.13 21:55

Televizi jsem si pořizoval tak, že jsem chodil po elektrech a vybíral, podle funkcí, snadnosti obsluhy a rychlosti reakce na různé funkce a pak pořídil Panasonic LED. Každopádně bych si televizi bez vyzkoušení na krámě nekoupil. Zrovna u takového výrobku bych nešetřil koupí přes internet.

Datum: 28.11.13 22:55

tak to je taky pravda pujdu po obchodech vyhlidnu si nekde tu co chci nebo podobnou a pak ji vemu pres interner

Datum: 30.11.13 01:42

Pokud chcete dobrý pozorovací úhel a OPRAVDU REÁLNĚ KVALITNÍ BARVY berte plazmu...

Tento týden jsem řešil nákup LCD vs. Plazma a ten rozdíl v kvalitě obrazu je obrovský...

Kupovalo se to do bytu kde je cca 6 měs. stará LCD novinka od LG a vedle plazmy vypadá to LG jako omalovánka...

Plazma je zatím jedinný panel který černou má opravdu černou a ne zastřený LCD podsvětlený jasně bílou ledkou...

Černá je prostě černá a hotovo a pokud někdo označí rozdíl mezi LCD a plazmou za minimální je to "hovado" které vidělo plazmu akorát v obchoďáku a nemělo ji možnost sledovat několik hodin v bytě...

Ty vaše hezčejší a kýčovitější barvy jsou jen výsedek SW práce, nikoliv prací kvalitního panelu...

Jinak co se spotřeby té plazmy týká je různá... měřili jsme to home měřákem a krásně to ukázal filmt Alien vs. Predator II který je celkem temný a měl v průměru o 20W nižší spotřebu než fotbalový zápas...

Nakonec rozmazaný puk najdete u LCD panelů snadno, u plazmy to musí nějaký styrý kousek...

Plazma je jediný barevně kvalitní panel který koupíte, sice lze již koupit OLED televizi ale cena malého vozu asi odradí a navíc vypalování duchů a další dětské nemoci této technologie jí hned tak na výsluní nedostanou.

Ohodnoceno: 3x

Od: edge®
Datum: 30.11.13 16:14

Já bych šel do té LED. U Vámi vybrané Samsung je navíc je výhoda, že již obsahuje DVB-T2 tuner, nebude potřeba dobudoucna řešit set top boxem... Pokud tedy využíváte satelit nebo kabelovku nemusí Vás to trápit :)

Plazmu si známý koupil kvůli fotbalu, kde je plazma vynikající díky obnovovací frekvenci. To je dobré na rychlé pohyby. Já čekám na OLED. Doufejme, že do 5 let se rozšíří OLED i do levnějších televizí než je 50K+. To bude teprv pokoukáníčko :)

Od: bmbx®
Datum: 30.11.13 17:00

Nevím co si pořád všichni slibují od OLED technologie, on to tak nevídaný zázrak nebude, hlavně na tom bude podstatně hůře s protisvětlem

Datum: 01.12.13 00:37

DEkuji za vsechny vase komentare,velice to studuji...jinak satelit vyuzivam,zajedu si po dlouhe dobe do elektrovordu,a porovnam si obrazy co se tyce plazma ci LED,spise se porad priklanim k ledce no uvidime...jinak stale muzete psat komentare...klidne nabidnete jsem odkazy scim jste spokojeni nebo co mate doma co se tyce 3D televize,chtel jsem si pockat na 3D televizi bez bryli ale na moji cenovou relaci nez spadne,tak bych se asi nedockal... tak to vemu do aktyvni 3D

Datum: 01.12.13 01:47

V obchodě se neúplně dobře porovnává...ale zkuste, rozhodně ale tam kde je živý HD obraz tipicky čt24 je ideál...

Ty obchoďákové dema jsou těžce o ničem...

Já si zatím stále stojím za electroworldem, hlavně díky reálnému vysílání...

Datum: 01.12.13 20:58

Plazma ma jednoznacne lepsi obraz. Martin

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.12.13 21:23

O jednoznačně lepším obraze bych moc nemluvil, to se s oblibou pořád dokola tvrdí, ale technologie jde dál. To by člověk mohl zůstat u CRT, ta má jednoznačně lepší obraz :-D

Datum: 01.12.13 21:54

Mam doma vice televiz LCD i Plazmy tak to asi vidim. Na CRT se tazatel neptal. Martin

Datum: 01.12.13 22:01

To není směroplatné :-D

Já mám v domácnosti několik LCD, plazmu, CRT a dva projektory a netroufl bych si tvrdit co je lepší.

Datum: 01.12.13 22:15

Většině lidí to je dnes naprosto jedno, na jak kvalitní obraz se dívají. Rozmazaný nerozmazaný, barvy přepísklé a kýčovyté. Hlavně hodně programů a aby to moc nestálo. Nedávno jsem byl v elektro napěchovaný tv přístroji. Obraz všude hrůza. Na dotaz jestli to lidi kupují, že se na to nedá koukat, mi vedoucí odpvěděl, že mám sice pravdu ale on to nevýrábí a většina kupujícich se nad tím ani nepozastaví. To jen taková moje zkušenost.

doplněno 01.12.13 22:17:

pardon: kýčovité.

Datum: 01.12.13 22:40

Proto ja se nad tim pozastavuji.kdyby ne nepisu a nezakladam na toto forum,zalozil jsem ho z duvodu,ze jsemLajk v tv technologii doma mame PLAZMU PHILIPS 32PFL5322/10 na to ze ji mame 7let za cenu 19 tisic je pravda nikdy zadny problem,ale vim ze ten obraz no neni to ono,poto jsem myslel ze nekdo kdo ma doma nejakou televizi podoby co ja si chci koupit tak napise neco oni jak je spokojen a zdali nelituje vyhozeni penez. klidne muze nabidnout ja si rad proctu neco oni.

jinak dekuji za komentare

Prosim pouze rady a nazory neotacejte to proti sobe aby z toho nevznikali hadky

doplněno 01.12.13 23:15:

OMLOUVAM SE TEN philips CO O NEM PISI NENI plazma ALE lcd

Datum: 01.12.13 23:10

Osobně!, zdůrazňuji osobně bych šel do té plazmy Panasonic co uvádíte. Mám dobré zkušenosti Panasonic plazma Full HD 42"a obraz nádhera. Obraz ze sat. přijimače HD Vantage 7000TS. K tomu zvuk přes reciever Yamaha 550, repro Canton. Nechtěl jsem to psát ale chci být konkrétní. Jsem z těch co pro obraz i zvuk udělají, alespoň pro mne dostupné maximum. Tv a vše používám nejen pro tv pořady. I zvuk je důležitý. Rozdíl mezi zvukem z tv a přes vnější aparatůru je téměř nepopsatelný.

Datum: 01.12.13 22:40

Take jsem mel dva projektory full hd a proste pro me vede plazma. Tot vse. Martin

doplněno 01.12.13 23:01:

Hlavne prosim neee Samsung, mam doma

TX-P65ST50E a maximalni spokojenost.

Datum: 01.12.13 23:21

ou mam brouka v hlave to jste nemel psat jsem na to podobne zalozenej kdyz uz tak at to stiji za to scelou paradou :D:D ne dokoupim stereo dele,diky za komenty...

Datum: 01.12.13 23:54

A jsme u toho, projektory FULL HD, ale jakou technologii, když už rozebíráme kvalitu zobrazení a ne rozlišení :-D

Omlouvám se ostatním za příspěvek trochu mimo téma...

doplněno 01.12.13 23:56:

A proč hlavní výrobce plazem Panasonic od nich upouští?

Datum: 02.12.13 01:22

Tak on každý trochu znajíc uživatel projektorů asi nebude srovnávat jejich obraz s "TV" panelem...

A co se toho doplněného týče... je to snadné, proč se udělalo jen pár hlinikových a pár titanových vozů?

Protože cena... znám dva lidi z "elektra" a oba zhodnotili každý čučí cena, palce a porty... až poté jakási kvalita obrazu...

Celkem to chápu, rodina vyjma jednoho člena který si chce obraz vychutnat má základní LCD a jsou heppy...

Ale na plazmu to nemá...

Datum: 02.12.13 01:59

Hmmmm...

A proč tedy profesionální monitory jsou LCD a ne plazmy, když v začátcích laptopů se výrobci nenamáhali vyrábět monochromatické plazmové displeje. Jen o ceně to asi nebude...

Datum: 02.12.13 08:37

Nejsem natolik znalí výroby obou technologií ale kdysi jsem četl, že malé rozměry plazmy (tehdy to bylo pod 90 cm uhlopříčka) jsou téměř nevyrobitelné). 1920 x 1080 buněk s plynem prostě nedokázali vyrobit pod tento rozměr. Ze sta kusů jich dobrých bylo jen několik. Nevím, jak by to dokázali dnes ale bylo to takto vysvětleno. Proto plazma nebyla nikdy v prodeji menší než 40". Alespoň já o ní nevím.

doplněno 02.12.13 08:52:

V začátcich nedokázali ekonomicky vyrobit ani menší rozlišení v malých rozměrech obrazovky.

Datum: 03.12.13 01:15

Patříš zde k mým oblíbeným, technicky znalým...

Snad tušíš jaké napajecí obvody jsou třeba i dnes pro LCD a pro plazmu...

Snad tušíš jaké i dnes vydrží plazma či LCD ohnutí...

A jinak ano plazma když je příliš malá je drahá a příliš velká je žravá... důvod LCD panelů...

Datum: 03.12.13 01:34

A není náhodou rozdíl v kvalitě mezi LCD a plazmou zanedbatelný proti ostatním rozdílům, byť i ekonomickým, energetickým a buhvíjakým ještě?

Datum: 18.12.13 19:51

tak konecne jsem mel volno obesel jsem par obchodu elektrovord,OKAY a Proste muzu rict vyhrala to ume na plne care LED,tak jsem poridil tuto: http://www.alza.cz/40-samsung-ue40f6400-d439757.htm

Dekuji vam za komenty a pomoc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.