Jaké koupit baterie AA?

Od: Datum: 28.11.13 10:46 odpovědí: 53 změna: 10.11.14 08:18

Nakoupila jsem dětem spoustu hraček a teď koukám, že většina je na baterie AA. Což jsou klasické tužkové. Jenže je jich tolik druhů a v tak rozdílných cenách, až mi z toho jde hlava kolem. Určitě se i rozlišuje zda je to do hračky, světla, nebo třeba rádia. Poraďte prosím značku a druh do mechanických hraček. Ty ceny už si dohledám. Děkuju.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.13 10:51

Naši kluci mají všechny baterky nabíjecí a nabíječku k tomu. Je pravdou, že základní cena je vyšší, ale po čase zjistíte, jak úžasně je to výhodné.

Ohodnoceno: 0x

Od: ywetka
Datum: 28.11.13 10:53

To máme, ale po čase nejdou nabíjet a nebo nemají skoro žádnou kapacitu. Třeba do foťáku už se nedají dát vůbec. Navíc nabíjení trvá dlouho. Klidně za baterie ty peníze dám když jim to pár dnů vydrží.

Od: isteron
Datum: 28.11.13 11:07

Do fotoaparátu som používal 2 súpravy ( 2ks krát 2 ) a vymieňal som ich ak ukazoval stav 50 % vybitia. Pravda, je že aj tie majú svoju životnosť. Napr. ako olovené akumulátory do auta, ak prežijú 5 rokov, je to dobrý akumulátor. Mal som originálny kórejský Daewoo, vápnikový bezúdržbový, ktorý vydržal 9 rokov služby v aute, potom ešte 10 rokov napájal staré autorádio v pivnici .

Datum: 28.11.13 11:09
Normální nenabíjecí mají kapacitu kolem 200-300mAh. Nabíjecí jsou od 1000-3000mAh. Doporučuji koupit eneloop 2000mAh sice stojí 4kusy 250kč, ale jsou kvalitní a vydrží toho hodně.
Ohodnoceno: 2x

Od: rnk*
Datum: 28.11.13 11:08

To jste koupila špatné nabíjecí. Já mám Sanyo ENELOOP ve foťáku 4. rok a pořád fungují. Mám je i v jiných věcech a když je nějaká horší tak jde do dětských hraček a tam slouží další roky. Ale jiné značky fakt nekupujte.

http://eneloop.prodejce.cz/

http://www.patro.cz/objects/1075304845.html

Od: bmbx®
Datum: 28.11.13 11:11

Kromě SANYO ENELOOP, mají stejně dobré vlastnosti GP RECYKO nebo CAMELLION AlwaysReady, od každé značky pár kusů používám a slouží kolem 5let bez problémů...

Od: jofa®
Datum: 28.11.13 11:26

Přesně tak. Dal jsem kdysi na Vaší radu a nelze než souhlasit.

Datum: 28.11.13 11:35

Jenže jak píšu níže, jste dospělák, máte na tužkovky nespíš jedno až dvě zařízení, kam se dává sudý počet baterií, tak si to pohlídáte. Stejné baterie držíte u sebe, víte jak jsou staré a v jakém jsou stavu... Jenže u děcek je to jiné. Jen v jediném RC autíčku jsou 3 AA články , ve vysílači 2 AA. V ovladači vrtulníku 6 AA. V robotickém autíčku 5 AA článků.. Teď máte dvě děcka všechno máte 2x. Některou hračku nevypnou, nechají ji v košíku měsíc a 5 baterek po 80 Kč zkoučíte oživit, ale stejně nakonec letí do koše. Nebo si je děcka vymění s ty nabíjecí najdete až za ro za skříní. Nějakou dobu jsem to povozoval, baterie fixem čísloval a psal na ně akuální kapacitu, abych je mohl optimálně kombinovat, jednou za čas cykloval.. Již nikdy více.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.11.13 11:47

Tak samozřejmě v takovém množství to uhlídat je těžké a investovat do kvalitních nabijecích je hloupost, když s tím děcka za nějaký čas "praští" a jdou po jiné zábavě.

Od: mmmooo
Datum: 11.12.13 20:30

Či snad Panasonic Infinite.

Datum: 11.12.13 20:48

Sanyo už patří pod Panasonic...

Datum: 28.11.13 11:24

Pokud nabíjecí baterie, tak je nutná i kvalitní nabíječka, která články umí vybít a nabíjet jednotlivě, někdo se o to musí starat, jednou za čas zkontrolovat kapacitu, párovat k sobě stejné.. U foťáků to byla svého času nutnost, u hraček jsem to kdysi provozoval, ale byla to děsná otrava a úsporou si vůbec nejsem jist, tak jsem na to rezignoval. Jiná věc je, když má dospělák jedno dvě zařízení a tam si to hlídá,druhá věc je koš hraček, kde jsou ty baterie klidně od jedné do šesti.

U hraček jde především o to, aby baterky nevytekly, aby nevadilo že leží v hračce nepoužívané rok a aby byly k dispozici okamžitě, ne že bude dítě čekat 4 hodiny než se něco nabije. Prostě koupím jednou za čas co nejlevněji pakl alkalických baterií (IKEA, Lídl, Kik) a nemusím se o nic starat.

Datum: 28.11.13 11:34

Tak samozřejmě bych nabíjecí volil do hraček nákladnějších a nejvíc používané. Do nějakých kačenek a hejblátek alklické.

doplněno 28.11.13 11:34:

Oprava: alkalické.

Datum: 28.11.13 11:50

Prakticky asi nenajdete případ hračky, kam by se nabíjecí baterie hodily, protože hračky:

- Běžně bývají i na lichý počet baterií, to pro nabíjení a kombinování není nic moc.

- Nemívají ochranu proti hlubokému vybití.

- Spousta především levnějším hraček s nabíjecími bateriemi nepočítá, v návodu je vyloženě uvedeno, že se mají používat baterie 1,5 V, díky nižšímu napětí pak některé hračky ani nefungují, nebo blbě. Autíčka pak jezdí pomalu a při zátěži jim vlivem podpětí vypadává příjem, takže cukají, například ovladač vrtulníku, který je současně nabíječem akumulátoru vrutlníku a kde by nabíjecí články měly smysl s NiMh/NiCd články vrtulník vůbec nenabije kvůli malému napětí..

- Kvalitnější hračky s vyšším odběrem už potom přímo používají přibalený NiCd pack, takže také není co řešit.

Od: buss®
Datum: 28.11.13 11:54

Napřed si pročtěte návod, zda tam nabíjecí vůbec doporučují, ony mají nižší napětí. Ono ja také více druhů, klasika::alkalické, zinkochlorid (greencell). zinkouhlík (supercell), pak kapacita a od toho i cena. A pak typy nabíjecí.

Datum: 28.11.13 12:36

Já bych to shrnul pro tazatelku následovně. Nábíjecí baterie neřešte a nekupujte. Snad pouze do hračky která to v návodu umožňuje a bude "využívána" nejčastěji. Dražší RC modely mívají tyto baterie jako součást výbavy. Takové baterie a hračky ale musiíte ohlídat a sama se o ně starat, pokud dítě ještě těmto věcem nerozumí. Jinak kupte do hejblátek běžné tužkové AA baterie. Alkalické mají o něco delší výdrž.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.11.13 13:17

S takto zkráceným závěrem zcela souhlasím. Jen bych doplnil, že druhou hlavní výhodou alkalických baterií krom vyšší kapacity je, že s největší pravděpodobností v hračce nevytečou a neznehodnotí-ji tak. Obyčejné zinkouhlíkové články jsou schopny, pokud se hračka nevypne, vytéct a zničit hračku už za několik dní. A k těm alkalickým, není potřeba kupovat do běžných hraček drahé Duracell a spol. Nějsou o tolik lepší, kolikrát jsou dražší.

Datum: 28.11.13 16:09

tomkk:

to že by ve většině hraček díky absenci ochrany před podvybíjením nabíjecí články trpěly je celkem pravděpodobné, ale nevidím jediný důvod proč vadí lichý počet článků, kvalitní nabíječka přece nabíjí a kontroluje články po jednom. A není problém sehnat dobrou nabíječku relativně levně, neboť není potřeba nabíječka z vybíjením a z kontrolou kapacity, je to zbytečné, ale pokud to někoho baví proč ne, ale je to zbytečná ztráta času. V dobách dnešních "eneloopek" a jim podobných článků to fakt nemá cenu. Takové ptákoviny jsem řešil s obyčejnými nabíjecími články a stejně to nikam moc nevedlo, od dob co užívám eneloop tak mám zcela po starostech, nabíjím kdykoliv mne napadne kdýž vím že je budu potřebovat v dobré kondici, když byly nabité a ležely rok v šuplíku, tak vím že nezklamou tak je rovnou použiji, na co je trápit vybíječkou? Paměťový efekt? Dle odborníků nesmysl...

Datum: 28.11.13 13:23

No, tak nakonec jste došli ke stejnému závěru jako já. Teď jen jaké koupit. Ty nejlevnější? Nebo i mezi těmi nejobyčejnějšími je rozdíl?

Datum: 28.11.13 13:45

Zbytečně z toho děláte vědu. Třeba Ikea 10ks/59 Kč, v akci i míň, nebo jakékoli jiné levné alkalické a není co řešit. Kupujete to přece jen do hraček. Nekupujete to do kardiostimulátoru, nebo jiného speciálního zařízení pro speciální účel kde by se vám vyplatilo si připlatit dvojnásobnou cenu za 20% kapacity či jiného parametru navíc .

Datum: 28.11.13 13:50

Yvetka toho moc nepochopila, cena se odvíjí od typu, výrobce a kapacity. Spíše vás zajímá ta kapacita, ta ale na běžných obyčejně není uvedena a nezná ji zřejmě ani prodejce (moje zkušenost). Pak jedině na stránkách výrobce, nebo weby některých lepších prodejců. Vás přece zajímá, jak ta baterka dlouho vydrží. Takže nejlevnější není nejlepčí. Těžko radit vyzkoušejte, protože byste musela dělat testy. Kupte s tou střední cenou ...

Od: zabu
Datum: 28.11.13 21:19

Nevěřte na pověry, např. o tom, že alkalické baterie netečou. Není to pravda. Některé typy dokážou vytéct i ještě funkční nevybité. Stejně tak tvrzení o větší kapacitě není pravda. Alkalické články AA mají všechny stejnou kapacitu(s vyjímkou noname, které jsou horší), bez ohledu na výrobce. Nevěřte reklamám, ušetříte si zklamání a peníze. Stejně tak ale můžu doporučit to, co už zde zaznělo, a to nabíjecí články. Nejlepší jsou opravdu ENELOOPy. Pokud budete používat do hraček normální alkalické články, tak se nedoplatíte.

Datum: 29.11.13 09:14

Když budu mluvit za nás, tak běžná životnost autíčka na vysílačku či nějakého robota, piána.. (obyčejného za pár set, lepší už akumulátor mají) je cca 4 sady baterií v autíčku a dvě sady v ovladači, tedy 4x3AA auto + 2 x 2AA vysílačka. Tj. 16 AA baterií po 6 Kč mám 96 Kč za baterie po život autíčka.

Pokud budu kupovat Eneloop, tak potřebuju dvě sady baterií, takže 2*5AA x 60 Kč je 600 Kč.. A to nemám nabíječku. nejlevnější úplně hloupá Eneloop, co nabíjí pouze přes nějaký srandovní odpor stojí 250 Kč. ale ta nabíjí baterie pouze v páru, což je dost problém, když mám v autě 3 AAA, navíc tyto levné nabíječky nestojí za nic a degradují články. Nejlevnější Eneloop nabíjející články jednotlivě stojí 999 Kč. Podobně slušnou od jiné firmy seženete možná za poloviny . Takže tu máme investici v rozmezí 1000..2000 Kč pro jedinou hračku za 400 Kč. To si nemyslím, že má paní v úmyslu. Ano, nebudu zpochybňovat, že baterie později využijete i v jiných zařízeních, takže finanční bilance se vylepší, ale zase baterie vám budou menší děti (a o ty se zde jistě jedná, 15 letému dítěti už nejspíš obyčejné autíčko či panenku na tužkové baterie nekupujete ) ztrácet a ničit vybíjením do nuly a kombinováním s jinými bateriemy.

Nezpochybňuji využití AA článků do zařízení typu vysílačka, fotoaparát.. Také se hodí, pokud si dítě nějakou hračku zamiluje a provozuje ji tak, že jí každý den vybije baterie. Ale to se u dětí většinou neděje. (Vyjimkou je pouze tablet, mobil a pod, ale tam se o AA bateriích nebavíme) Do obyčejných hraček pro malé děti to má snad smysl jedině, pokud je chcete cíleně vést k tomu se umět o něco starat.

Datum: 29.11.13 09:38

Velice levná, malá inteligentní nabíječka:

http://www.gme.cz/inteligentn…ru-nexcell-mw-qc1200-p751-478

A nezapomeňte na životní prostředí, je vám jasné kolik energie a surovin se denně spotřebuje díky používání jednorázových článků? Nabíjecí mají minimálně 500-1000 nabití. Ta investice se rychle vrátí a pak už je jen úspora. Primární (jednorázové) články už měli dávno zakázat vyrábět. Jenže je to jako u všeho - kšeft je kšeft. Proto Eneloopky a jim podobné mají nulovou reklamu, proto dnes už bezcené obyčejné akumulátory pořád vyraábějí a prodávají.

Datum: 29.11.13 09:56

Jenže vemte to prakticky. Kluk dostane pod stromeček tank. Dám mu do něj baterky. Ze začátku ho to bude strašně bavit. Možná mu tam druhý den dám další baterky. Jenže pak zájem opadne a bude to ležet někde v koutě a chytne to jednou měsíčně, když přijdou kamarádi a tak. To mu tam klidně dám další baterky. Ale nabíjecí? To přijde a já mu řeknu počkej nějakou hodinku než se to nabije? Protože co si budeme povídat, pokud jsou v nabíječce baterie, vždy se spotřebují, takže budu muset nabít ty jeho. Prostě takhle to fungovat nebude. Nikdo mi tu ale ještě neporadil jaké běžné baterie koupit. U nás /a asi i jinde/ mají tolik druhů, že se fakt těžko vybírá.

Datum: 29.11.13 10:02

Takže znovu, pokud chcete jednorázovky tak ty nejlevnější alkalické plně vyhoví. Jeden můj známý před časem udělal soukromý, nezávislý test baterek a v poměru cena/výkon vyšly nejlépe ty nejlevnější. Vyhlášené energizer, duracell a pod. nejsou zdaleka o tolik lepší o kolik jsou dražší...

Datum: 29.11.13 12:50

Pořád jste nesdělila, co říká o baterkách výrobce. Těžko vám někdo řekne, jak to vydrží, protože se počítá pokles napětí pod určitou mez, prostě tank nejede. Nikdo zde neví jeho spotřebu, čas hraní. Na stránkách výrobce by mohly být vybíjecí křivky, Jinak to zjistíte testem (test výdrže) vezmete baterku + odpor třeba 100 Ω měřit proud a čas kdy bude baterka vybita na určitou mez. A máte téměř přesnou představu o baterce. Zinkochloridy jsou na malý odběr. Prostě kupte, vyzkoušejte a uvidíte sama.
Zde byly testy
http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?r=test&c=2000M126T01D testy baterek uhlíkových
http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?r=test&c=2000M144T01B testa baterek alkalických
př. kapacit, foto co jsem kdysik zjišťoval

Datum: 29.11.13 15:31

Iwetka: Pokud nechcete nabíjecí a trváte na alkalických článcích, tak je úplně jedno jakou značku koupíte. Nekupujte v obchoďácích noname, a v malých obchůdcích-typicky večerky, které mají zase malou obrátku zboží a články většinou staré.

Datum: 29.11.13 15:34

Alkalické články mají skladovatelnost až deset let a je na nich datum expirace.

Datum: 30.11.13 21:36

Je na nich datum výroby, nikoliv expirace, a s tou skladovatelností je to pustá teorie. Už dva roky staré alkalické články mají tak 50-75% kapacity.

Datum: 30.11.13 22:26

Aha, tak to jsem asi zaspal, on už je rok 2015? :-D

doplněno 30.11.13 22:30:

zinkouhlíkové články mají údaj o tom kdy byly vyrobeny a díky jejich krátké životnosti to bývá jen týden v roce, alespoň Bateria a Varta to tak mívaly.

doplněno 30.11.13 22:39:

Zde je graf samovybíjení alkalických článků:

doplněno 30.11.13 22:42:

Z grafu vyplývá, že při pokojové teplotě mají po 8 letech 80% kapacity a pustá teorie to není, používal jsem bez problémů hodně staré články.

Datum: 29.11.13 10:20

Nabíječka není špatná, ale je jen pro velkoobchod. Jinak přičtou DPH a podlimitní poplatek a poštovné a balné a vyjde to na 1000 Kč.

Datum: 29.11.13 11:54

Ta nabíječka je vynikající, bezkonkurenční a za 250Kč i s DPH je bezkonkurenčně nejlevnější. Není určená pro velkoobchod kde jste to vzala? A kde bydlíte, když poštovné a balné by mělo vyjít na 750Kč :-D

Datum: 29.11.13 12:09

K ceně zásilek se přičítá balné ve výši 25,- Kč vč. DPH. Platba PPL + 125 KČ za podlimitní objednávku. Jinak máte pravdu, DPH je v ceně. Takže to vyjde na víc než 500 kč.

Datum: 29.11.13 12:16

No, tak to už jsme na polovině vaší původní částky a co máte pořád s tou podlimitní objednávkou?

Datum: 29.11.13 13:44

To je v podmínkách. Pokud nenakoupíte za hodně peněz, tak zaplatíte 125 navíc.

Datum: 29.11.13 13:54

No protože objedná za míň, než nabízí prodejce že uhradí dopravu. Třeba podmínka nákupu 3000 Kč..., s tím však musíí počítat.

Datum: 29.11.13 13:58

Ne, tohle je něco jiného. Poštovné se neplatí od 4000, ale pokud si objednáte šroubeček za 5 kč, tak vám napaří 125 kč že se vůbec zabývají vaší objednávkou. Je to podlimitní. Proto jsem si i nejdřív myslela, že je to velkoobchod bez DPH.

Datum: 30.11.13 08:38

Tak pokud nemáte pobočku GM na blízku a chcete přece jenom nabijet, tak si nechte od někoho tu nabíječku koupit. Těžko seženete něco jiného a tak dobrého za tu cenu.

Datum: 12.12.13 01:09

Tak já přihodím jeden graf z měření které jsem dělal letos. Zatěžovací proud 400uA, jednou za hodinu na 1sek 4mA. Koho by to zajímalo, mám i křivky vnitřních odporů, protože se toho během zkoušky měřilo víc.

Datum: 07.01.14 17:40

Tak jsem byla v Brně pro tu inteligentní nabíječku. Údajně měli mít dvě na skladě. Chvilku je hledali a pak zjistili, že jsou obě na záruční opravě. Takže takové zboží opravdu nechci.

Datum: 07.01.14 17:46

A mohu vědět kterou? Tu co jsem odkazoval jsem kupoval ve dvou exempářích a jedna z nich má odslouženo už víc jak 2 roky, druhá teprv začíná u mámy, nabíjí si v ní AA články do tranzistoráku a AAA články do tonometru :-D

Datum: 24.08.14 09:29

zajimal by me nejaky AKTUALNI objektivni test nabijecich - teda konkretne GP RECYKO vs SANYO ENELOOP vs Sanyo ENELOP XX vs TURINGY LSD vs Varta Ready2Use nebo jestli jsou jeste nejake dalsi kvalitni nizkovybijeci... klidne si priplatim, ale at to ve fotaku neco vydzi. Nebo jestli mi muzete rict, jak ty baterie merite. Jestli to jde s tim digitalnim voltmetrem nebo jak?

Prvni dvoje jsem mel a osobne radim GP RECYKO nebrat, pres velkou medialni masaz vsude nejsou ve srovnani s Sanyo
http://www.plutanium.cz/babca…ci-baterie-eneloop-3-generace

Datum: 24.08.14 16:16
Podle dtestu GP recyko plus a enelop
doplněno 24.08.14 21:30:

zkusím pohledat. Říkal mi to kamarád cestou autem, ten ho odebírá a přesně tyhle baterie má vyzkoušené a je s nimi fakt spokojený. Rozhodně je v tomto směru protřelý :)

Datum: 24.08.14 21:00

je online nejaky scan z toho testu? docela by me zajimalo, jake byly podminky - u toho recyka mi to nesedi - mam s nim velmi spatne zkusenosti...

doplněno 25.08.14 07:38:

super, diky!

Od: dedek*
Datum: 24.08.14 21:28

Hele, aktuálně Ti mohu říci, že standardní Eneloopka tužka "utáhne" proud přes 2 A - co chceš víc. Auta na vysílačku budou jezdit jako draci, tento proud postačuje i do radostanic, svítilen, atd. Určitě je srovnatelná i s jinými, ale já ty jiné nemám, takže Ti bližší info nepodám, leda by někdo napsal zkušenost s těmi GP a spol. PS: Eneloop = Made in Japan; GP = Golden Peak (Made in China)

Datum: 25.08.14 07:36

s bilima eneloopkama mam dobre zkusenosti - co ty cerne eneloop xx? jsou o tu ctvrtinu vetsi?

jinak dik za potvrzeni smejdovosti gp :)

Od: dedek*
Datum: 25.08.14 07:57
Hele ale já jenom tvrdím, že jiné AA než Eneloop nemám. To automaticky neznamená, že GP či jiné jsou šmejd. Mám třeba právě GP Recyko 9V, které ale nejsou na vysoký proud, nýbrž na dlouhou životnost, bez samovybíjení a s nimi jsem spokojen.

Datum: 09.11.14 19:04

Tak nikdo nic?

Datum: 09.11.14 20:42

GP Recyko používám taky a šmejd to není, to že je něco z číny naznamená automaticky že je to šmejd

Dnes je 99% elektroniky z Číny, počítačové kompnenty atd. Kupoval jsem akumulátor do NB z Číny a zatím má výdrž lepší, než originál značkový, repasoval jsem akupack do tiskárny POLAROID čínskými články z modelářských potřeb, výdrž o 100% lepší než originál, já si myslím že není co řešit.

Nevím proč se řídit nějakýmu srovnávacími tabulkami, který výrobce je lepší, to má snad význam u modelářů jim jde o to aby někde nerozflákali model kdyby jim články nečekaně došly, ale jinak přeci o nic nejde *smich*

Datum: 09.11.14 20:51

Jako vždy si již mnozí řeší věci mezi sebou, místo aby radili ywetce, ale kde je jí konec?

Datum: 10.11.14 07:58

nechtel jsem zakladat nove tema, kdyz uz se tu neco takoveho resilo drive. kdybych vedel, ze je to pro tebe problem, tak ho samozrejme udelam... Ale jak se pise v zahlavi:

Tato otázka je stará. Původnímu tazateli odpověď pravděpodobně už nepomůže, ale může pomoci dalším lidem, kteří ji najdou později.

Datum: 10.11.14 08:18

Kupovat baterky jsou vyhozené peníze. Kupte si nabíječku a akumulátory. Tyto jsou docela dobré, za slušnou cenu.

http://www.conrad.cz/akumulat…nimh-aaa-800-mah-4-ks.k251911

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.