Antivir v androidu

Od: Datum: 28.11.13 10:20 odpovědí: 11 změna: 29.11.13 07:44

Dobrý den, chtěl bych se optat na názor antivirů v andriodu. Koupil jsem si telefom s adnroidem s pamětí RAM (dle telefonu) 645Mb. OS a integrované app zabírají cca 390 Mb a po instalaci antiviru to stouplo na 460-500. Od té doby se telefon začal kousat při hrách, ale i při běžném provozu a to jak říkám je nový a není ještě tolik "zadělaný", takže se obávám co bude za nějaký čas. Chtěl bych se tedy optat na názor - je anitivir nutný? Co jsem prošel internet našel jsem spoustu názorů na obě strany a spíše se příkláním k názoru, že u androidu v případě bezpečného používání (ověřené aplikace pouze z Google play, apod.) není nutný. Popř. že zastáváte názor, že nutný nebo smysluplný je, poraďte, který nejvíce šetří paměť (rychlost) telefonu. Děkuji Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.13 10:25
avatar
Není nutný. Taky k čemu?
Pokud neinstalujete žádné aplikace typu "Best free 3D games" z různých odkazů a reklam, není proč používat antivir.
Normálně jedu bez antiviru celou dobu co mám chytré telefony, a nikdy žádný problém. Jen akorát otravuje a zpomaluje celé zařízení.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.11.13 10:31
avatar

A já mám opačný názor. Jsem připojen trvale k netu a jdu na všelijaké stránky, takže antivir mám. Je to vlastně stejná hrozba jako u PC. Ovšem pokud opravdu stahujete jen z Google play a jinam nechodíte, tak si myslím, že je opravdu zbytečný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.13 10:44

Tak používám internet také, synchronizuji maily z outlooku, čtu si na netu... zprávy, sport, poradnu apod. ale asi žádná závadné stránky, stuhuji hry Google play atd.

Našel jsem názor resp. otázku - "Využíváte anitvir? A kolikrát detekoval vir? Ani jednou?" Já to tedy musím potrvdit, antivir jsem používal u starého telefonu (tam by to bylo jedno, tam stejně nešlo nic hrát) 2 roky a nic. V názoru pokračovali docela logicky "Veškeré případné viry nemá anitvir šanci detekovat protože většinu z nich si sami povolíme při instalaci aplikací (povolení přístupu ke kontaktům, internetu apod.) a antivir tohle prostě nemůže posoudit a vaší volbou je jen naistalovat či neinstalovat".

Nevím jsem laik v tomto směru, tak jsem rád za každý názor a děkuji i za váš

Datum: 28.11.13 10:50
avatar

A nečetl jste nikdy o virové hrozbě v emailech? Pokud něco rozbalíte byť omylem, tak se vám tam zavrtá a je problém. Ale je fakt, že při dnešních cenách mobilů je to asi zbytečné. Já nepoznal rozdíl v rychlosti před instalací antiviru a po ní. Tak ho tam prostě mám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepab
Datum: 28.11.13 10:53

Ale ty viry jsou vytvareny pro napadeni systemu operacnich systemu pro pocitace. Takze v mobilech nefunguji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.13 11:18
avatar
Přesně tak. Jediný "vir" byla nedávno Facebook aplikace která četla kontakty. Ale to dělala a dělat bude.
Na Android nejsou žádné viry. Nefungoval by. Pokud chcete něco číst z paměti telefonu, musí to provádět nějaký proces který musí spustit nějaká aplikace. Ale ta se sama nenainstaluje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.13 12:20

Četl, ale já za 1. v mobilu soukromé meily většinou neotevírám a už vůbec ne přílohy nebo neklikám na odkazy. Stahuji pouze služební přes MS exchange a tam vše přichází s ověřených zdrojů a je to daleko více zabezpečené (jsme velká firma) než co by mi poskytnul Avas nebo Eset. Jinak souhlasím pokud je v telefonu dostatek paměti a nějak rychlost nesnižuje, mít ho tam asi nepomůže ale ani neuškodí.

Datum: 28.11.13 20:43
avatar

Zkrátka v dnešní době není nutný, časem se to pravděpodobně změní, pokud nevznikne nějaký nový, lepší

(věc názoru),rozšířenější systém než android.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 00:54
avatar

Antivir je v Androidu úplně nanic stejně jako třeba na Linuxu. Jen žere zbytečně baterku a výkon. Btw. zpomalení Androidu nejčasteji způsobí ponechávání desítek aplikací v "recent apps", někteří uživatelé vůbec neví, že se odtud musí nepoužívané aplikace pravidelně vyhazovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 06:17

Díky za názor. A mohu se jako laik optat co je to "recent apps"?

Datum: 29.11.13 07:44
avatar
prosím, jak ty aplikace trvale vyhodit? třeba facebook... odhlášen, vymazán účet, poukončován, data vymazána a stejně, kdykoliv kouknu do task manageru, žere si tam kolem 50 MB, což u mého mobilu je dost. Stejně tak aplikace jako google play, novinky "časopisy play", email (nepoužívám)... cokoliv vypnu, za chvilku je to tam zas a mám využito vždy kolem 90% RAM
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.