Proč mi kostičkují některé TV programy?

Od: Datum: 27.11.13 07:38 odpovědí: 7 změna: 28.11.13 18:05

Jednu televizi mám napojenou přes anténu a set topbox,a některé programy mi tam nehrajou jen na obrazovce kostičkujou.Základní programy Čt1,Čt2,Nová,Prima,Čt24 jdou normálně a ostatní nejde sledovat.Vždy to tak nebylo,až ted poslední dva tři měsíce.Settopbox mám už dost dlouho hned jak se začaly prodávat,moc tomu nerozumim ale že by už byl slabý a jak přibyvá programu tak se stáva nefunkční?Televize které máme připojené přes satelit jsou bez problému.Poradite někdo čim ten problém je způsoben.Díky moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.13 07:51

Já jsem, právě na tohle, volala servis od UPC. Servisman naběhl, vyzkoušel, vyměnil za pár minut celý kábel a je klid. ;) Prý na tom přístroji není nic, co by mohlo dosloužit nebo se pokazit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.11.13 07:56

Napište,kde zhruba bydliště a pár programu,které nejdou,včetně kanálu,na kterém je chytáte.

Ohodnoceno: 2x

Od: mija*
Datum: 27.11.13 15:03

Na Frýdecku a nejdou většinou tyto kanály...Smichov,Telka,Pohoda,Prima Zoom, a Čt /D a Čt/ ART.

Datum: 28.11.13 18:05

Tyhle programy jsou vysílány ve dvou multiplexech: MUX4 a Regionální síť 7. Tyto mutipley NEJSOU vysílány ze základní sítě vysílačů, takže obvykle je třeba dalí antény. Také vysílají podstatně nižším výkonem a nejsu zachytitelné na 100% území.

Rada pro vás: zjistěte si z jaké kóty u vást tyto multiplexy vyílají a na jakých kanálech. Pak nasměrujte anténu do předpokládaného směru příjmu a pokuste se je naladit. Raději ručně, než automaticky. Pokud je zachytíte, nasěrujte anténu na nejlepší kvalitu signálu. Dále bude třeba vyřešit sloučení s ostatními kanály, ale to už je jiná pohádka.

doplněno 28.11.13 18:13:

A pokud se týká regionální sitě 7, vysílá CT programy v HD rozlišení, ovšem v kompresi mpeg4. Pokud tuto kompresi váš settop box nezvládá, můžete z tohoto muxu příjímat jen CT D. Ten ovšem vysílá i v multiplexu 3.

Ohodnoceno: 1x

Od: bmbx®
Datum: 27.11.13 07:54

kostičkování je způsobeno jen slabým, nedostatečným, nekvalitním signálem, to že něco jede je způsobeno tím že je to vysíláno na jiném multiplexu (jiná frakvence/kanál nebo i jiný vysílač)

doplněno 27.11.13 07:56:

Kvalita příjmu se mění i s počasím / ročním obdobím

Od: host
Datum: 27.11.13 10:57

Jen doplním, že různé multiplexy můžete chytat z různých vysílačů, tedy podle vaší polohy a polohy vysílačů z různých směrů. Pokud máte anténu v dosahu ruky a můžete měnit její směr, můžete to zkusit. Na settopboxu bývá i možnost podívat se nejen na frekvenci a další údaje o přijímaném programu, ale i na sílu signálu. Směrování by se nejlépe dělalo podle toho. Laicky čím víc dB, tím silnější signál. Na obrazovce to nepoznáte, signál buď je nebo není. Nic mezi tím (jenom to kostičkování).

Pokud je příjem z dvou nebo více stran, je dobré anténu nasměrovat na slabší signál tak, aby příjem byl dobrý a přitom i příjem signálu ze silnějšího vysílače byl také dobrý.

Některé antény jsou úzce směrové a jiné, například tak zvaná "matrace" nebo "síto" má větší úhel příjmu a je i širokopásmová, pro celé pásmo kanálů od 21 až po 60, zatímco některé antény jsou pouze pro určité kanály (aby se neprojevilo rušení od jiných kanálů).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.11.13 11:10
I v dobách analogové televize se často stávalo, že se pozvolna zhoršoval signál. Mohla za to většinou anténa, když zkorodovaly svorky v krabici, nebo hnil koaxiál. Každých pár let to bylo dobré zkontrolovat, anténní krabici s předzesilovačem utěsnit, zelenému koaxu na sluníčku za deset let stoupl útlum několikanásobně, takže vyměnit a podobně. Najednou šly i západní němci :-D
Nebude to i tvůj případ? Máš anténu v pořádku? Nepootočil ji vítr? Není někde koax poškozený?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.