Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

TV a HD ready

Od: stepi* odpovědí: 10 změna:

Rád bych si koupil tady tuto TV, nicméně jsem se dozvěděl, že je HD ready a tudíž na ni nechyttnu žádnou HD program. Je to pravda? Já jsem si myslel, že je to jen v kvalitě obrazu... Musí být nutně FULL HD?

Děkuji za odpověď
mall.cz/...

 

 

10 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

horak*
hodnocení

0x

cs.wikipedia.org/...

tzn neni to jen ve schopnosti dispeje, ale i vstupu. O HDTV viz poznamky tamtez

jofa*

rozdily.cz/...- Jednoduše vysvětleno.

doplněno 26.11.13 14:15:

Je to jen v kvalitě obrazu.

doplněno 26.11.13 14:24:

Na 80 cm uhlopříčce je to v podstatě jedno. HD ready nebo Full HD. Ful HD tak od 40"je znát.

doplněno 26.11.13 14:58:

A ještě doplním, že při pozemním vysílání DVB-T, HD program zřejmě nechytnete, protože ve spedifikaci tv není zmínka o DVB-T (mpeg-4). HD pouze ze sat DVB-S2.

martinhajek*
Ten článek je pěkný blábol. Pár relevantních informací je zazděno nesmysly. Zjevně ho na Wikipedii napsal někdo, kdo v tom neměl úplně jasno.
doplněno 27.11.13 10:37: Ten článek do sebe motá rozlišení panelu a kodeky. S MPEG2/MPEG4 nemá rozlišení panelu souvislost. MPEG2 může mít samozřejmě obraz 1080p, MPEG4 klidně standardní rozlišení. Napsat, že MPEG4 má vyšší rozlišení, nebo že HDready televizoru stačí signál ve formátu MPEG2, je velice matoucí. Rozdíl mezi Full HD a HDready televizorem je pouze v rozlišení panelu, v ničem jiném.
doplněno 27.11.13 10:53: Je nutné si neplést pojmy, co televizor umí příjmat a co televizor umí zobrazit. To nemá žádnou souvislost s tím, co televizor umí reprodukovat přes tuner a co s externího zdroje (přes YPbPr nebo HDMI). HDready TV umí přijímat i 1080p, ale neumí ho v tomto rozlišení zobrazit. Přitom je úplně jedno v jakém kodeku tento obraz je, pokud ho neumí tuner televizoru, je potřeba použít externí zdroj signálu.
horak*
V cem jsou ty blaboly na wiki? Podminky HD Ready jsou pouze dva 1.displej ...(viz clanek). 2.rozhrani... (viz clanek). Ostatni jsou poznamky Poznamky : "Pro zobrazení obrazu HD Ready stačí signál ve formátu MPEG-2. Pro zobrazení Full HD je nutné použít formát s plným HD rozlišením. V digitálním pozemním (DVB-T) nebo satelitním (DVB-S) vysílání se takový signál vysílá ve formátu MPEG-4. Takže pokud bude váš televizor bude označen FullHD (rozlišení obrazovky 1920x1080 bodů), ale nebude mít HD (MPEG-4) tuner, bude schopný zobrazit v plném rozlišení jen signál z externího zdroje (např. Blu-Ray Disc přehrávač nebo PC) ale signál z pozemního (satelitního) vysílání bude zobrazovat v horší kvalitě."

 

martinhajek*
hodnocení

0x
Je to opravdu jen o rozlišení panelu. Se schopností "chytat" HD to nemá nic společného, to umí všechny HD televizory.
jofa*

Tak umí to televizory vybavené tunerem pro příjem HD signálu. Pozemní DVB-T (mpeg-4) - T2, nebo sat DVB-S2. Pokud to nemají, musí nastoupit před tv přijimač pro příjem signálu v HD.

hujer123*

Přesně tak. Full HD přijímač nemusí nutně umět kompresi mpeg4 a tím pádem není sám o sobě schopen HD program přijímat. A to ani v menším rozlišení. Zobrazí jen černou obrazovku, v lepším případě s nápisem, že jde o nepodporovaný formát, a zvukový doprovod, pokud jej dokáží zpracovat. Ovšem z externího zdroje, jakým může být settopbox nebo Blu ray přehrávač dokážou HD obraz zobrazit.

 

luke237
hodnocení

0x
HD-Ready nebrat!, pokud nemate v planu koukat na tom jenom na filmy a porady ve standardnim rozliseni. Tyto televize neumi zobrazit HD obraz v plne kvalite, protoze nemaji dostatecne rozliseni (HD potrebuje 1920x1080 a tyhle TV umi typicky tak 1366x768), takze cely obraz "smrsknou a rozmazou" do mene bodu.

 

hodnocení

0x

To je krásná ukázka toho, jak jsme nuceni kupovat pořád nové a nové výrobky. Při zavádění barevného vysílání, si vývojáři dali práci s vyvynutím systémů PAL,SECAM a NTSC, které zajišťovali zpětnou kompatibilitu s černobílými přijímači, aby lidi nemuseli hromadně vyhazovat své černobílé přijímače. Sice je pravda, že v té době by to bylo pro běžné diváky dost nákladné, ale dnes už se předpokládá vysílání v DBVT2 do pěti let, ale stejně nás trh nutí kupovat modely co to nemají, protože těch co to mají je pomálu, takže zažijeme druhou vlnu settopboxů :-D

hujer123*

DVB-T2 není poslední norma. Už teď se ví, že HD kodek H264, který se v DVB-T2 používá nyní, bude nahrazen dokonalejším h265. Ovšem nikdo zatím nepotvrdil, že současná zařízení DVB-T2 bude možno softwarově uravit pro tuto novou kompresi. Takže kupovat dnes zařízení DVB-T2 nezajistí, že budou vyhovovat ještě při zavedení pravidelného vysíání v této normě za dva tři roky. Nehledě na to, že za pár let nastoupí T3..., a že televizní vysílání, jak jej známe teď zanikne a bude nahrazováno síťovými službami.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]