Kolísání signálu při mrazech

Od: Datum: 26.11.13 10:11 odpovědí: 4 změna: 26.11.13 19:37

Dobrý den,

v domácnosti mám 2 satelity. Přes léto oba fungují stejně, bezproblémově. Přijde zima a výše posazený satelit neustále zlobí. Minulou zimu jsem měnil hlavici, problém se vyřešit. Letos první mráz a opět stejný problém. Při nízkých teplotách kvalita kolísá od 5 - 58 % (použitelné ke koukání je 50% a více.) - jedná se o soubor programů včetně Novy ( kolísají všechny programy, které se "chytají" stejně jako Nova).

Myslíte, že by mohl být problém např. i v koaxiálu? Nebo může být opět zničená hlavice?

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.13 10:44

To čemu říkáš hlavice je konvertor, který přijímá signál.

Pokud se do konvertoru dostala vlhkost, tak tam může dělat paseku a způsobovat problémy se signálem.

Úplně stejné jeto s koaxiálním kabelem. V létě při vyšších teplotách se koaxiál roztahuje a nedělá problémy, ale při ochlazení se koaxiál smrští a to může způsobit zhoršení signálu.

Jediná možnost jak vyloučit chybu na koaxiálu, je natáhnout nové provizorní vedení jiným koaxiálem a porovnat signál na starém vedení a na novém vedení.

Ten konvertor může být poškozen vlivem vysokých teplot v létě (nějaká prasklina) nebo od ptáčků nebo může mít výrobní vadu. Ale rok starý konvertor je ještě v záruce a měl by fungovat. Já mám doma konvertor už snad 8roků a bez problémů jede nezávisle na počasí.

Pak je ještě možné, že máš špatně nastavenou parabolu, a poslední vítr ti s parabolou trošku pohnul a už seš na hranici signálu.

Možností je mnoho a jedině postupným vyměňováním jednotlivých částí dokážeš najít chybu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 12:40

Nízké teploty naopak konvertoru a tím satelitnímu příjmu svědčí. Spíš bych odhadoval na nepřesné nastavení paraboly, případně deformaci uchycení konzoly, držáku paraboly vlivem mrazu.V koaxíálu múže být problém také a to včetně F konektorů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 18:46

Doporučujem určit vek koaxialu,ktorý je možno 10 r starý a pamatá analogový prijem a može byt povodne určený iba na pozemný ,nie satelitný prijem -útlm takéhoto káblu može byt na hrane a pri zhoršení počasia sa prejaví . Doporučujem vymenit za kvalitný- satelitný-drahší napr. Belden .Konvertor by mal mat krytku,alebo gumovú prechodku proti zatekaniu! Vaša úroven Sila/Kvalita 58% je malá .Meriacim prístrojom by vám úroven technik navýšil na 99% ,tam kde vy máte 58 on začína od 0 po 100 ! No aby som to ešte skomplikoval ,tak ešte velmi záleži na polohe družice,ktorá sa počasím zhoršuje. Astra na 19,2 východne je doslova nad nosom ČR a vrstva mrakov,búrky,sneženia je menšia ,ako u družice napr.10W západne,ktorá je nízko nad horizontom a tá istá búrková porucha je pri šikmom pohlade na družicu neporovnatelne vačšia. S tým sa nedá nič urobit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 26.11.13 19:37

Já bych to tipoval na závadu konvertoru. Jestliže je to závislé JEN na teplotě, tak to kabel nebude. Poškozený kabel by se projevoval náhodně i jindy, ne jen při snížení teploty. To vypadá na nestabilní krystal v opěrném oscilátoru. Výrobní závada, nebo se stal obětí nějakého většího mechanického otřesu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.