Arduino přemostění seriové linky

Od: Datum: 25.11.13 22:59 odpovědí: 4 změna: 26.11.13 10:57

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakým způsobem lze přemostit či oddělit RX a TX porty mezi dvěmi Arduiny. Problém je že když zapojím GND-GND, RX>TX, TX>RX a zapojím USB kabel do prvního Arduina, druhému Arduinu se rozsvítí slabě LED jako že je napájeno. Problém vidím v tom že asi není vhodné aby v situaci kdy se přeruší napájení na jednom zařízení které ještě mimo sebe bude napájet nějaké připojené zařízení tekl přes tyto porty nějaký proud. Já vůbec nevím jaké zapojení aplikovat tak, aby komunikace probíhala, ale zároveň se nenapájelo druhé zařízení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petr1232
Datum: 26.11.13 07:59

Zdravím, jak to udělat ... zkoušíte něco co v praxi nedává smysl. Proud přes RX/TX poteče vždy protože má ARDUINO jen JEDINÝ seriový port a ten je v okamžiku připojení USB ->PC použit pro nahrávání progrmu. Jinými slovy, je jedno jestli nahráváte program z PC do ARDUINA USB kabelem, nebo přes piny RX/TX. Nebo ještě jinak, tím že máte dvě ARDUINA propojené se "snažíte" nahrát jeden program do obou zaráz. V praxi se to nepodaří, u druhého ARDUINA by jste musel mít zapojen i pin RST

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 26.11.13 08:00

Možná to špatně chápu, ale jak chcete komunikovat po RS232, aniž by byly obě napájené?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr1232
Datum: 26.11.13 08:29

Vaše věta "... zapojím USB kabel do prvního Arduina" v otázce. Předpokládám tedy že USB kabel je zapojen do PC a v tom okamžiku se ARDUINO přihlásí jako seriový port COM(x) a zároveň začne komunikovat i na pinu 2,3 ARDUINA. Ony jsou fyzicky propojené na desce. Pokud chcete propojit dvě ARDUINA tak nesmí být ani jedno z nich připojeno k PC. Na napájení použijete 6-9V přes kulatý konektor. Pokud trváte na napájení USB kabelem, tak třeba nabíječky mobilních telefonů mají USB a nechovájí se jako seriový port :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelv*
Datum: 26.11.13 10:57

Nechápu moc otázku, chcete napájet jen jedno arduino a komunikovat mezi dvouma propojenýma daty a zemí? pokud ano, musíte propojit i napájení +5 nebo kolik V. Pokud máte každé zařízení napájené zvlášť, a chcete aby když vypadne jedno napájení aby nešlo přes data, tak buď do datových vodičů přidat odpory nějakých 1KΩ, ale to je tak pro testovací účely. Používají se třeba galvanické oddělovače sběrnic, např. ISO7221. Pokuste se upřesnit na co to má sloužit a jaká bude komunikační rychlost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.